Iniesta, i thotë jo Barçës

cent

...Lontano
E bujshme! Andres Iniesta refuzon Barcelonën. Futbollisti nuk ka pranuar të rinovojë kontratën me klubin katalanas, të paktën, jo pas ofertës së parë financiare që klubi i paraqiti. Dy palët u ulën në bisedimë për të gjetur një marrëveshje të re deri në vitin 2018, por oferta e klubit nuk e bindi talentin katalanas, që i kërkoi presidentit të rishikojë ofertën e tij. Lojtari bëri të ditur, se ky refuzim nuk do të thotë se ai nuk dëshiron të vazhdojë karrierën në “Camp Nou” por thjesht meriton më shumë sesa ajo që Barcelona i ofroi. Problemet me pagat në klubin blaugrana lindën pas rinovimit të Messit, sezonin e kaluar, me argjentinasin që u bë lojtari më i paguar në skuadër.
23s6bn6.jpg
Fillimisht ishte Valdes që bëri të ditur largimin në përfundim të kontratës dhe më pas pati zëra se dhe vetë Messi ishte i pakënaqur me pagën e Neymar, duke dyshuar se klubi i kishte ofruar atij më shumë sesa kishte bërë publike. Gjithsesi Iniesta theksoi se për të nuk ka rëndësi i sati është në piramidën e pagave të Barcelonës, thjesht ai kërkon që katalanasit t’i plotësojnë kërkesat e tij financiare, dhe deri sa kjo të ndodhë, nuk do të ketë asnjë marrëveshje mes Iniestës dhe Barcelonës. Mesa duket rinovimin kontratës për Don Andres nuk do të jetë një fushë me lule për presidentin Rosel.
/S.Sport
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Iniesta, i thotë jo Barçës

E ka pare sa eshte sahati, ka mbaruar epoka e barces. Tani tenton t'ua ze koken nder gershere qe thote populli, ose te largohet.
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Iniesta, i thotë jo Barçës

E ka pare sa eshte sahati, ka mbaruar epoka e barces. Tani tenton t'ua ze koken nder gershere qe thote populli, ose te largohet.

epoka e barcelones nuk perfundon kurre me 10 gure edhe messsin e marrim primera divisionin
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Iniesta, i thotë jo Barçës

xheber u pa si e murt, 7-0 hupt lol
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Iniesta, i thotë jo Barçës

xheber u pa si e murt, 7-0 hupt lolkur kem fitu me kah 12-1 e me 8-2 e 6-2 jan harru ato edhe 7-0 per dy ndeshje na kem jep kah 12 gola kampionave te juj per 90 min
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Iniesta, i thotë jo Barçës

kur kem fitu me kah 12-1 e me 8-2 e 6-2 jan harru ato edhe 7-0 per dy ndeshje na kem jep kah 12 gola kampionave te juj per 90 min

Po po, edhe ajo kur keni hup 10-0 prej realit (barca) u harru, mire e ki :D
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Iniesta, i thotë jo Barçës

kur ne kohe te frankos qe i ka detyru me kallasha me jav leshu lojte ekipet tjera
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Iniesta, i thotë jo Barçës

Vive la France.. :p Olee..
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Iniesta, i thotë jo Barçës

kur ne kohe te frankos qe i ka detyru me kallasha me jav leshu lojte ekipet tjera

Interesant, t'ish kan veq reali, po me ti postu qitu jon rreth 4-5 ekipe qe e kan mujt me kah 10-0 barcen :D
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Iniesta, i thotë jo Barçës

Po e kan mujt se katalonia o krahin si kosova po ekipet spanjolle me kallasha i kan mujt pse spo fitojne tash
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Iniesta, i thotë jo Barçës

Mdoket franku u ngjall, qata hupi 7=0 prej bajernit LOL
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Iniesta, i thotë jo Barçës

po 180 minuta ken se e keni mesu keta 7-0 si fore e keni ,
 
Top