Inspirim nga Instagrami: Shtatë kombinime të efektshme për dimër

Jetmira

Antarë i Respektuar
اizmet, xhinset, pallto e ngrohtë apo xhaketë me pupla, shall XXL dhe kapela e preferuar? Kjo është përafërsisht ai imazh të cilin dimrit rrallëherë e ndryshojmë.
Merren parasysh xhemperët, bluzat dhe këmishët, mbase xhaketë kadifeje apo mëndafshi, ndonjëherë edhe fund të leshtë, mirëpo gjithsesi: repertori është pak a shumë i njëjtë, transmeton Telegrafi.
Ja si e bëjnë këtë ekspertët e modës:
Bëni bashkë xhaketën me pupla dhe çizmet me taka dhe fundin me print klasik dimëror, shumë shik dhe të guximshëm njëkohësisht.
1-228.jpg
Ndërtoni kombinimin klasik të ngjyrës së zezë me të bardhen, me këpucë me taka dhe me print animal.
2-93.jpg
Cila është trikoja juaj e preferuar për këtë sezon: ponço, xhemper apo kardigan? Seksi, të rehatshme dhe të ngrohta njëkohësisht.
3-87.jpg
Jetoni jetën me kombinime ngjyra të errëta, aq më parë dimrit preferoni variantin all black. Për efekt të bukur le të jetë kjo aksesor nga lëkura e bardhë.
4-59.jpg
Tregoni dozë guximi duke kombinuar mëndafshin me xhinset dhe pallton nga printet animale.
5-45.jpg
Xhaketa bomber na arrijnë edhe në modele diç më të gjata, sikur këto xhaketa ngjyrë roze. Ngjyrat e errëta dhe rozë janë ngjyra të preferuara dimri, ndërkaq ju vishni bashkë me çizmet XXL, xhemper-fustane dhe xhaketë.
6-37.jpg
Edhe një variant ngjyrë të zezë, mirëpo të hapur mrekullisht me nuanca të buta bezhë dhe rozë. Xhemper me grykë të mbyllur do t’ju bëjnë elegante.
7-31.jpg
 
Top