Interesante : gjume me qepe ne çorap.

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Pse duhet te vendosni qepe nen çorape kur te flini gjume? Do ta provonit ju?

Pjeset e poshtme e këmbëve të tua janë pika të fuqishme dhe të drejtpërdrejta te qasjes në organet e brendshme në trupin tuaj qe njihen si meridianet në mjekësine kineze. Këto meridianët janë rrugët për secilin organ me trupin tuaj. Për ata që e kuptojnë mjekësisë kineze ju mund të dini se sistemi meridian është i lidhur shumë ngushtë me sistemin nervor.
Pjesa e poshtme e këmbëve ka shumë mbaresa të ndryshme nervore, përafërsisht 7000 (në thelb meridianet) që drejtpërdrejt lidhen tek organe e ndryshme brenda trupit.
Një nga mënyrat për të hapur këto rrugë elektrike (meridianet) dhe për të ndihmuar qe te pastrojë organet tuaja të brendshme pa bërë asgjë të brendshme (dietë e lidhur) është duke prerë qepë dhe duke i vendosur në çorapen tuaj (në pjesën e poshtme të këmbëve tuaja ) para se te flini.
Qepet dhe hudhrat janë të njohur si pastrues te ajrit dhe kur aplikohen në lëkurë, ata vrasin mikrobet dhe bakteret, por edhe acid fosforik (substancën nga qepët që ju bën të qani kur preni qepen) hyn në gjak dhe ndihmon për të pastruar gjakun.
Hapi 1: Pritini Qepet organike në feta (qepe e bardhë ose e kuqe)
Hapi 2: Vendosni feten e qepes në corapen tuaj dhe flini!
Kur jeni ne gjume, fuqitë natyrore shëruese të qepës do të shkojnë për të punuar nëpërmjet lëkurës tuaj (aplikimi trans-dermal), do te behet pastrimi i gjakut tuaj duke vrarë bakteret, mikrobet dhe do te behet thithjae toksinave! Kjo gjithashtu do të ndihmojë për të pastruar ajrin në dhomën tuaj.B62E3EA7-F5D9-44CF-A93E-82BEE238D3C5.jpeg
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Lexoje se nuk flliqe .ke hapi nr 2 e deri ke fund ke kte qe i tremesh ?
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Po si mund te besh gjumin kur lesho ere te rend qepa?
 
Top