Interviste me Antaret!

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
@Vie

1-Te pelqen basketbolli?
Shume kur kam Kohe Te lire dal e loz.

2-Ngjyra jote e preferuar?

E Bardha .

3-Po Tirana te pelqen si qytet?
Jo sa Durresi .
Me pelqente Tirana e vjeter . Kjo e reja me duket si ato pallatet plot shkelqim po pa themele te sigurte.


4-Po Parisi?
Po Por jo per te jetuar . Préféroj me shume le Côte d’Azur


5-Po Gjeneva?

Shume ! Pershtypje me shume me ka len Muséum Ariana dhe Jet l’eau.6-Do te te pelqente ti kishe floket kacurrela?

—— i kam me forma
po pse jo mua me nxjerrin djall fare kur i Bej .:p

7-E ke pare kete filmin-
Po te tregoj nje fragment.
Nje vajze i thote te dashurit te saj qe ajo te nesermen do te kthehej ne Atdhe.
Ai me shume keqardhje i thote qe te nesermen ne darke nuk mund te shkeputej nga puna sepse organizonte nje event te rendesishem me jehone ne media.Ajo prapeseprape nga aeroporti shkon ne qytetin e tij por atij i thote-Ok, po shkoj ne shtepi takohemi neser.
Por pas pak e merr ne tel dhe i thote-Dil pak jashte.
Ai del dhe .....takohen.
Kalojne nje ore bashke dhe kur iken ajo i thote-Pune te mbare dhe mos ta pafsha me fytyren.
Ajo iken.Djali pas nje ore i ben naften punes.Shkon ne qytetin e saj.
E gjen se ku ndodhet.
Ajo eshte ulur ne nje lokal me miqte e saj.Ai nuk njeh asnje prej tyre pervec saj.
I afrohet nga pas, ja ben me gisht miqve te saj perballe-shshshshshshsh....dhe nga pas i mbyll syte me duar.
Heshtje totale.
Ajo nuk flet, qendron ashtu, mundohet te ktheje koken por ai nuk e lejon nen shikimin argetues te miqve te saj.....

He e ke pare kete filmin?

——Jo....Eshte e sigurte qe ka pâtur ndjenje ne kte lidhje ?! ??

8-Te pelqen Carla Bruni si kengetare?
Nese po me thuaj dy tituj te kengeve te saj qe te vine direkt ndermend.

—— Poooo shume me pelqen shtriga.
Dy kenget ?


9-Po ate filmin me nje cift qe pas nje darke romantike dalin pas mesnate ne dimer buze detit, shetisin ne breg, futen ne uje....dhe kur kuptojne qe po rrezikonin te ngrinin futen te dy ne dush dhe digjen me uje te ngrohte?Sidomos ajo ishte aq e ngrire sa nuk vuri re as petalet e trendafilave qe ishin shtruar ne tere dhomen, qe nga hyrja,banjo e deri mbi krevat.Se mbaj mend titullin....he po kete e ke pare?

——
Jo se kam pare ....
Hmmm un kte moment é kam perjetuar .?

10-Di te besh ski?

—— po dhe te veshja do ta ve foton time me Te fresket ne malet e zvicrres .:)

11-Nese te them zgjidh per veten tende mes ketyre shkronjave A,I,S,B , te zgjedhesh vetem dy, cilat do zgjidhje ti?

——AI.:)

12-Dhe filmi i fundit.
Nje vajze largohet te nesermen me avion.I thote te dashurit te saj-Mos hajde ne aeroport, mos bej gabim, nuk dua qe te vish.
Ok-i thote ai, por te nesermen ai shkon ne aeroport......ne duar mban nje tufe me lule te madhe sa vajza vete.
Rri e pret ne hyrje te aeroportit.
Ajo vjen....e sheh...ai po ashtu.
I kalon prane, fare prane, nuk i flet.
As ai....respekton deshiren e saj.
Shkon te beje check-in.Aty kthehet vetem nje here nga ai....vetem nje shikim...
Djali nuk leviz fare.
Shpreson qe ajo ti beje nje shenje....por jo....ajo vazhdon per ne zonen tranzitit...
ai me tufen e luleve ne dore afrohet te hyrja e tranzitit, gjithmone ne distance te larget prej saj.
Aty ajo i telefonon dhe i thote vetem nje fjale.....
Djali kthehet pas dhe ben te shkoje drejt daljes.
Aty sheh nje stjuardese...i kerkon ti mbaje tufen me lule nje minute sa te marre bagazhet.
Sapo ajo i merr ai i thote-Mbaji, ti kam falur.
Pas dy ditesh ata flasin edhe nje here ne telefon dhe pastaj....kurre me.
Asgje prej gjeje....heshtje totale pergjithmone.
Mbaroi dhe ky filmi.
Po kete e ke pare?

——
E sigurte qe ky Eshte film dhe jo histori reale ?Si non kjo femra me la shije te hidhur .(sado qe ai nuk respektoj kerkesen e saj ). Teper zhgenjyese.

13-Cila eshte lulja jote e preferuar?

——-Orchidée.


Faleminderit!
Eshte kenaqesi !:)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Interviste per @Arditi0007 nese ka deshire dhe kohe .
-Kur e ke dhene puthjen e pare dhe si e pershkruan ate?
-Si tip i embel qe dukesh dhe i sinqerte,po dashuria jote me e madhe kur ishte?
-Cmendon per universin dhe fatin qe u cakto njerezve?
-Sa te pelqen forumivirtual dhe pse?
-Ke pelqen te lexosh ( apo cf) me se shumti?
-Je bere pishman ndonjehere per dicka? Apo je njeri qe jeton momentin?
-Zbulimi me i madh ne shkence dhe zbulimi me i madh qe ke bere ndaj vetes ( pra cf ke njohur te vetja qe te pelqen,3 cilesi)
-3 cilesi cfare ste pelqen.

Faleminderit.
 

Arditi0007

Love&Love
Interviste per @Arditi0007 nese ka deshire dhe kohe .
-Kur e ke dhene puthjen e pare dhe si e pershkruan ate?
-Si tip i embel qe dukesh dhe i sinqerte,po dashuria jote me e madhe kur ishte?
-Cmendon per universin dhe fatin qe u cakto njerezve?
-Sa te pelqen forumivirtual dhe pse?
-Ke pelqen te lexosh ( apo cf) me se shumti?
-Je bere pishman ndonjehere per dicka? Apo je njeri qe jeton momentin?
-Zbulimi me i madh ne shkence dhe zbulimi me i madh qe ke bere ndaj vetes ( pra cf ke njohur te vetja qe te pelqen,3 cilesi)
-3 cilesi cfare ste pelqen.

Faleminderit.

Ne radhe te pare, ju faleminderit per ftesen — per mundesine, qe te jem sa me afer miqve, qe te mos them fansave te mi.
Ne te vertete, ju me patet ftuar kahere qe te jem i pranishem ne emisionin tuaj i cili ka i shikueshmeri te larte anembane trojeve tona dhe diaspore. Megjithekete, per shkaqe shendetesore u detyrova ta anuloja, por ja qe sonte, me ne fund, ndodhem ketu sa me prane jush.
??????????????????????????????????

Per sa i perket pyetjes se pare qe ma bete ne lidhje me puthjen e pare dhe ndjenja......

??Diti..?? Diti..?? Diti..?? Diti..?? Diti..?? Diti.....

Ok...faleminderit...faleminderit....nese me lejoni te vazhdoj.....puthjen e pare shijova qe ne moshe te re...isha vetem 14 vjeç...dhe ma dhuroi i nene suedeze....i 32 vjeçe.... Sikurse thashe me pare, se isha i ri dhe ne momentin qe me puthi sa s'me ra zali....qe i ndjenje e kendshme por njekohesisht e frikshme pasi qe jashtezakonisht e bukur. Mua me puthi meqe ia kerkova vete, pse doja te di se ça ndjenje ka dhe ajo me plotesoi deshiren....me vone e kuptova se deshiren u kishte plotesuar shume çunave....tashi ju mos e merrni ters se nuk qe i e puthur e thelle.


Ndersa, per pyetjen e dyte, nuk mund te them se nuk kam dashuruar edhe me pare goca tjera ama ta quaj dashuri, tamam te zjarrte, pos dashurise ndaj gruas sime te vetme as kam ndier me pare as kam per ndier ndonjehere.....porse kohet e fundit, me te lindur femijet, disi ka zene te zbehet ca....


Pyetja e trete me e lehta. Une besoj shume ne Zotin Nje dhe te Vetem, ndaj besoj se prapa çdo pikture qendron i mjeshter i piktures...jo ne kutpimim e plote te fjales "prapa pikture" pasi prapa piktures eshte muri.
—Fati i njerezve eshte i shkruar por jo i vulosur. Me lutje drejtuar Zotit dhe vepra te mira per hire te Zotit, mund te ndryshosh fatin tend. Nderkaq, perderisa vetem Zoti mund ta Dije se ça fati te ka caktuar, s'mund te qendrosh indiferent ndaj jetes se perditshme dhe te thuash se nuk ke me pse te perpiqesh ta besh me te miren te mundshme.

Forumin Virtual e pelqej shume, e shfletoj pothuaj me dhjetera here ne dite....me pelqen kutia e mesazheve, zilja, shenja e vetetimes....me pelqen pse ka nga anetaret me nivele te ndryshme; ne te menduar, ne te shkruar si dhe nga ata me i humor te holle.....shpesh me ndodh qe nga ato qe lexoj ketu te qesh dy dite me vone....

Ju lexoj te gjitheve ama veçanerisht anetaret me prirje humori....dhe besomeni shumica ketej keni prirje per humor te embel....

Jam i njeri...ne fakt, burre....spontan....i marre gjerat shtruar....kur me godet ndoi fatkeqesi dorezohem dhe rifilloj te rimekembem ngadale qe nga e para....pavaresisht sfides une pranoj realitetin meqe ta pranosh nenkupton se ke hedhur hapin e pare drejt drites se bardhe, te vockel, ne fund te tunelit.
Te gjithe pendohemi per disa nga te bemat tona por rendesi ka t'i pranojme si te tilla dhe në na jepet i dite mundesia per t'i ndryshuar, te mos hezitojme t'i permiresojme.

Per sa u perket zbulimeve, ende sot s'e kam tamam te qarte se ça po mendoje me "zbulimi me i madh ne shkence", por megjithate ndjese ne do pergjigjem gabim. Sidoqofte, besoj qe antena parabolike.....
Ndersa ke vetja ime, zbulimet qe me pelqejne jane; i ndjeshem (ndjej edhe me njerezit qe s'i njoh me te hequrat e tyre ne jete), as fyej as ofendoj kurre njeri, nuk dorezohem edhe atehere kur bie pertoke ngrihem.
Ato qe s'i pelqej ke vetja; me pelqen vetmia, flas fare pak dhe jam tejet i rezervuar me njerezit gje qe kane bere qe une te mos kem shume shoke.....as shoqe.....per shoqe s'e kam problem pasi do hasja ne konflikte me gruan....te vetme qe kam....

Ju faleminderit shume....

????????????????????????????????
Arditi Arditi Arditi Arditi Arditi.....

Ju faleminderit ju faleminderit shume.....desha te shtoj edhe diç....

Arditi Arditi Arditi...

Ju lutem ju lutem me jepni fjalen te shtoj dhe kete.....

Arditi Arditi Arditi......

Une....une desha te shtoj qe....

Arditi Arditi Arditi.....

Jo, s'lene....nejse.....naten e mire....

Arditi Arditi Arditi.....!!!!
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
@Ketrush
Ketri mosha jote eshte mbi 30?
Degjon me sh vetem muzike klasike?
Erdhe ne kete forum,dhe ngece,te pelqen?
Kam pare qe edhe natyra te relakson,cfare tjeter?
Je rehat cdo here duke komunikuar vetem me smile?
Cfare ben ne jete?
Te pelqen cf ben?
Sa libra ke lexuar deri tani?
Ka ndonje antar qe ke antipati?
Nganjehere reagon "keq" ndaj disa mendimeve te antareve,me duket mua apo ke veti diktatoriale?
Nuk lodhesh kur ste kuptojne antaret?
Do e zgjasesh kete lloj bisede derisa te qendrosh ne forum?
Vendi qe te pelqen me sh ne Itali?
Po jashte saj?
Do pijme vere kur te takohemi? ?
 

Ketrush

Anëtar i ri
@Ketrush-?
Ketri mosha jote eshte mbi 30?-??
Degjon me sh vetem muzike klasike?-?
Erdhe ne kete forum,dhe ngece,te pelqen?-??
Kam pare qe edhe natyra te relakson,cfare tjeter?-⛷??‍♂️⚽️
Je rehat cdo here duke komunikuar vetem me smile?-?
Cfare ben ne jete?-??➕➖➗✖️
Te pelqen cf ben??
Sa libra ke lexuar deri tani???????
Ka ndonje antar qe ke antipati?-?
Nganjehere reagon "keq" ndaj disa mendimeve te antareve,me duket mua apo ke veti diktatoriale?-?
Nuk lodhesh kur ste kuptojne antaret??
Do e zgjasesh kete lloj bisede derisa te qendrosh ne forum??
Vendi qe te pelqen me sh ne Itali?
Po jashte saj?
Do pijme vere kur te takohemi? ?-?
.
 

sofia

Antarë i Respektuar
@Marla Po te ishe shkencetare, cfare shpikjeje do te kishe bere?
Libri qe me sugjeron te lexoj per ese te mira?
Ndjek me shume televizion apo youtube?
Endrra qe te ka lene me shume brenga?
Ke mik te perzemert?
Pyetja qe ke me shume inat te te bejne?
Mund t'i pergjigjesh?
 

legjenda

Tetova
@Marla Po te ishe shkencetare, cfare shpikjeje do te kishe bere?
Libri qe me sugjeron te lexoj per ese te mira?
Ndjek me shume televizion apo youtube?
Endrra qe te ka lene me shume brenga?
Ke mik te perzemert?
Pyetja qe ke me shume inat te te bejne?
Mund t'i pergjigjesh?
po esht shum mire e nje shkencen marla
 

Po te ishe shkencetare, cfare shpikjeje do te kishe bere?
Udhetimin ne kohe. :p

Libri qe me sugjeron te lexoj per ese te mira?
Frojd Ese mbi psikoanalizen ose Agron Fico ka nje botim interesant per ese. Gjeniu Drajzer libri i preferuar.

Ndjek me shume televizion apo youtube?
Utube,netflix... me TV nuk kemi raporte miqesore fare.

Endrra qe te ka lene me shume brenga?
Eshte personale, sdo doja ta ndaja ketu me askend. :)

Ke mik te perzemert?
Kam. :)

Pyetja qe ke me shume inat te te bejne?
Cfare ke? E kam tmerr sidomos kur ma pyesin 100 here brenda 1 minuti lool
Ose pyetjen e kamarierit idiot qe vjen per te marre porosine dhe te thote ckemi mire si je? Dhe ti i pergjigjesh mire flm ti mire nga shpia si i ke, a do ma sjellesh ate dreq makiato pa hap gojen me (sigurisht kjo ndodh ne mendjen time sepse vetem i buzeqesh dhe jap porosine) lool


Mund t'i pergjigjesh?
Besoj se e bera lol
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Po te ishe shkencetare, cfare shpikjeje do te kishe bere?
Udhetimin ne kohe. :p

Libri qe me sugjeron te lexoj per ese te mira?
Frojd Ese mbi psikoanalizen ose Agron Fico ka nje botim interesant per ese. Gjeniu Drajzer libri i preferuar.

Ndjek me shume televizion apo youtube?
Utube,netflix... me TV nuk kemi raporte miqesore fare.

Endrra qe te ka lene me shume brenga?
Eshte personale, sdo doja ta ndaja ketu me askend. :)

Ke mik te perzemert?
Kam. :)

Pyetja qe ke me shume inat te te bejne?
Cfare ke? E kam tmerr sidomos kur ma pyesin 100 here brenda 1 minuti lool
Ose pyetjen e kamarierit idiot qe vjen per te marre porosine dhe te thote ckemi mire si je? Dhe ti i pergjigjesh mire flm ti mire nga shpia si i ke, a do ma sjellesh ate dreq makiato pa hap gojen me (sigurisht kjo ndodh ne mendjen time sepse vetem i buzeqesh dhe jap porosine) lool


Mund t'i pergjigjesh?
Besoj se e bera lol
Me vertete te jep bezdi miresjellja e kamarierit??
 
Top