• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

ISIS kërcënon: Sulme në Europë dhe SHBA gjatë muajit të Ramazanit

Lauri

Anunnak
Titulli: ISIS kërcënon: Sulme në Europë dhe SHBA gjatë muajit të Ramazanit

Hartin ta them sinqerisht, dhe me vjen keq. Eshte pikerisht ashtu. Ka nje radikalizem ekstrem ne klerin islam.
Besimtari i shkerte aq di aq ben, ju shkojne pas qorrazi

Po shtoj kete video te tmerrshme.

[video=youtube;9-dvYf5JyjI]https://www.youtube.com/watch?v=9-dvYf5JyjI[/video]
 
Last edited:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: ISIS kërcënon: Sulme në Europë dhe SHBA gjatë muajit të Ramazanit

Te gjithe keta kane per qellim religjoz te rrezojne o te dobesojne qeverite shiite, dhe te realizojne endrren shekullore te te gjithe myslimanve te nje kalifati.
Enderr shekullore ? Po nuk enderrojme per kalifat o Laur, po kujt ti flas, kurre nuk e ke kuptuar kete, madje as nuk deshiron ta kuptosh. Ne si musliman se kemi ate enderr, jeni ju ata qe enderroni, zgjohuni :D - Eshte bindje e jona fetare thelle e ngulitur ne shpirtin tone, bindje e paluhatur se Islami do triumfoje :D - Ne fakt, cifutet presin "halifin" e tyre Anti-Krishtin, andaj edhe derdhin gjak, sepse derdhja e shumte e gjakut sipas tyre pershpejton ardhjen e Mesias (shpetimtarit) te tyre blla blla blla, krijimin e Perandorise Cifute te madhe. Per kete arsye edhe vrasin e derdhin gjak, me bindje se jane duke ia pergaditur terenin loool.

Ti cfaredo qe tthuash, e ke nga mllefi dhe urrejtja dhe padituria qe ke rreth Islamit. Nese fene tende e meson me video te youtube, s'di cfare te te them, mbledhsh mend lool
 

Lauri

Anunnak
Titulli: ISIS kërcënon: Sulme në Europë dhe SHBA gjatë muajit të Ramazanit

Ti je nje pyke ne diell qe nuk sheh dot as hijen tende, nuk meriton fare pergjigje.
Kalifatin ne ses si prijs i vetem ne religjon, njesoj si katoliket kane Papen ne Vatikan. Tani qe ky Bakr al-Baghdadi e deklaruar vetveten Kalif dhe po ushtron dhune eshte tjeter gje. Gjithsesi eshte nje pjese mjaft e madhe ne islam qe perkrah hapur, dhe pjesa tjeter druhet te shprehet por ne zemer ja di shume mire rendesine.
Eshte profetsia e Muhametit nenshtrimi i botes nen islam. Cituar pikerisht Romen. Kjo eshte enderr e pritur nga shoqi yt ekstremist
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: ISIS kërcënon: Sulme në Europë dhe SHBA gjatë muajit të Ramazanit

Ata qe e perkrahin El-Bagdadin jane nje pike uji ne oqean Laur, kjo eshte e verteta. Une nuk meritoj pergjigje sepse truri yt s'ka kapacitet per t'u pergjigjur as pyetjeve as debatit, ketu eshte dallimi.
Profetesia e Muhammedit a.s. ? Nuk e paskam ditur qe jo-muslimanet u besojne profetesive te Profeteve ne Islam :D Nese nuk u beson, flej dath, mos ke frike, askush sta keput koken se ske vlere lool.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: ISIS kërcënon: Sulme në Europë dhe SHBA gjatë muajit të Ramazanit

Sot ne Vatikan eshte takuar imami Al-Azhar qe eshte eksponenti me i larte sunit, pas nje "akulli" per disa vite qe nga djegija e katedrales kopti ne egjypt.
Kjo dhune e krijuar ne te gjithe boten islame kunder te krishterve per dy fjale te papes Razinger ne gjermani. Pse Papa ka cituar nje bisede te Imperatorit Bizantin mbi jihadin islam: "Me tregoni cfare ka sjellur Muhameti dicka te re, dhe do gjeni vetem gjera te kqija dhe dis-humane."

Per kete desh u djeg bota nga myslimanet aso kohe, te cilet u ndjene te ofenduar per kete thenje te imperatorit disa shekuj kaluar.

Po Isis qe po ben kerdine ne emer te islamit, nuk po ofendon??
Si nuk e leviz kush by...en e te ngrihet ne kembe ne protesta ashtu si per Papen Razinger??

Kjo eshte ajo ndjena e fshehte qe keni ne zemer, Kalifin al-Baghdadi. Dhe paraqiteni me fjale te bukura neper internet si paqesor.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: ISIS kërcënon: Sulme në Europë dhe SHBA gjatë muajit të Ramazanit

Mire pra, shfrytezoji ne derra, se stka mbetur tjeter gje :D
Ka derra qe ecin mbi kembe.

Thuaj Qukut ta perktheje, c'komenton Lauri ketu i thote edhe imami i Londres.

 

MasteR

I'm offline
Titulli: ISIS kërcënon: Sulme në Europë dhe SHBA gjatë muajit të Ramazanit

Sa qenkeni tremb lol Po kte puna kane keto mo te bejne bla bla nje tuf njerezish pa shkolle e pa fe
 

Lauri

Anunnak
Titulli: ISIS kërcënon: Sulme në Europë dhe SHBA gjatë muajit të Ramazanit

Sa qenkeni tremb lol Po kte puna kane keto mo te bejne bla bla nje tuf njerezish pa shkolle e pa fe
Keta jane ata qe flasin perpara jush me predikime, dhe rrini pa hap dot gojen.
Keta te pa shkolle ju terheqin per hunde e ju besimtarve e ju dergojne tek 72 virgjereshat
 

MasteR

I'm offline
Titulli: ISIS kërcënon: Sulme në Europë dhe SHBA gjatë muajit të Ramazanit

Keta jane ata qe flasin perpara jush me predikime, dhe rrini pa hap dot gojen.
Keta te pa shkolle ju terheqin per hunde e ju besimtarve e ju dergojne tek 72 virgjereshat
Menyra si drejtohesh pergjithesisht eshte e gabuar sepse nese do drejtohesha dhe une si ti i bie te te them qe je si ai prifti qe kish abuzu me ate 5 vjecarin shqiptar,ndaj mundohu te kuptosh qe pergjithesimi ne fe nuk ka vend sepse secili ka mendimin e tij e nese dikush thot qe islami thot vrit kjo sdo te thot qe ai me perfshin apo ka mare mendimin tim e te gjith muslimaneve.
 
Last edited:

Lauri

Anunnak
Titulli: ISIS kërcënon: Sulme në Europë dhe SHBA gjatë muajit të Ramazanit

Menyra si drejtohesh pergjithesisht eshte e gabuar sepse nese do drejtohesha dhe une si ti i bie te te them qe je si ai prifti qe kish abuzu me ate 5 vjecarin shqiptar,ndaj mundohu te kuptosh qe pergjithesimi ne fe nuk ka vend sepse secili ka mendimin e tij e nese dikush thot qe islami thot vrit kjo sdo te thot qe ai me perfshin apo ka amre mendimin tim e te gjith muslimaneve.
Probemi eshte se ju nuk dini, o nuk doni, te dalloni te mirin me te keqin. Ti ja fut nje te qeshme nje personazhi qe eshte klerik i nje niveli te larte ne islam, dhe eshte ne nje kryeqytet si Londra. Pra nuk eshte per te qeshur ti si besimitar i asaj feje, por per tu nevrikosur se po flet ne emer te fese tende. Kupton ti apo ta risperseris?

Mysliman jane edhe Bedakshit shqiptar, por nuk perputhen askund me ate rrace suni arabe te shek. '6
 

MasteR

I'm offline
Titulli: ISIS kërcënon: Sulme në Europë dhe SHBA gjatë muajit të Ramazanit

Un pergjigjem per temen jo per videot qe sjell ti edhe ajo cfar thash kishte te bente me keto isisit
 
Top