• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

ISIS shet gratë e zëna rob,në Facebook. çmimi i negociueshëm

Milanisti

Larguar ✌👋
Xhihadistët në Siri dhe Irak i trajtojnë femrat e zëna rob si skllave të seksit, sidomos nëse janë kurde. Femrat konsiderohen pronë e tyre dhe mund t’i shesin në treg. Kohët e fundit ata kanë filluar një fushatë në Facebook, ku shesin skllave seksi me çmim të arsyeshëm.

Xhihadisti Abu Asad Almani me nënshtetësi gjermane, ka publikuar në Facebook një shpallje që lidhet me shitjen e skllaveve të seksit për 8000 dollarë. Kjo bëhej vetem për vajza në moshën 18 vjeç. Në profilin e xhihadistit ka pasur edhe të interesuar ku njëri ka thënë: “Pse është kaq shtrenjtë? A ka ndonjë aftësi të jashtëzakonshme?” Xhihadisti është përgjigjur shkurt “Jo, ofertat dhe kërkesat i japin asaj këtë çmim”.

Gratë e zëna rob dhe jo rrallëherë edhe vajzat, detyrohen të martohen me luftëtarët dhe të lindin fëmijët e tyre. Sipas disa vlerësimeve, më shumë se 31.000 gra kanë mbetur shtatzënë me xhihadistë, kurse fëmijët e tyre i quajnë “ushtria e palindur e ISIS-it”.

Prania e xhihadistëve në rrjetet sociale nuk është e vogël, paralajmëron Stephen Stilinski nga Instituti Medial në Lindjen e Mesme, i cili monitoron grupet ekstremiste në rrjetet sociale.

Në territoret e kontrolluara nga Shteti Islamik, aplikohet Sheriati i rreptë ku grave nuk i mohohet çdo e drejtë themelore. Gratë e zëna rob dhe jo rrallëherë edhe vajzat, detyrohen të martohen me luftëtarët dhe të lindin fëmijët e tyre.

Këmbimi dhe rishitja e skllaveve të seksit është një praktikë e zakonshme në Siri dhe Irak, në territoret e kontrolluara nga xhihadistët, kurse ky është rasti i parë i përpjekjes për të shitur gra përmes rrjeteve sociale.

Këtë mënyrë të shitjes së grave të zëna rob, e ndërlidhin me nevojën për të siguruar fonde të reja, pasi së fundmi kryengritësit sirianë, luftëtarët kurdë dhe ushtria e Bashar al-Assadit, kanë arritur të parandalojnë qasjen e tyre në naftë, ku me shitjen e miliona litrave financojnë aksionet e tyre.
(ma.ar/tg/BalkanWeb).
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: ISIS shet gratë e zëna rob,në Facebook. çmimi i negociueshëm

O bo bo tmerr.
Keta duhet me i shfaros.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: ISIS shet gratë e zëna rob,në Facebook. çmimi i negociueshëm

Pse habiteni, deri ne shek 18 kjo lloj tregetie ishte legale ne te gjithe boten.fiks=
 
Top