'Islami burimi i terrorizmit ndërkombëtar’/ Pogba do të lërë kombëtaren e Francës pas deklaratave të Emmanuel Macron

Abisi

Larguar✌

Screenshot_5-19.jpgYlli i Manchester United Paul Pogba thuhet se nuk do të luajë më për Francën pas deklaratave të presidentit francez Emmanuel Macron duke pretenduar se Islami ishte burimi i terrorizmit ndërkombëtar.

Sipas burimeve të ndryshme të lajmeve, mesfushori fitues i Kupës së Botës, i cili është një i konvertuar në Islam, ‘dha dorëheqjen’ pas komenteve të bëra nga Macron në një fjalim shumë të diskutueshëm të Premten.
Pogba thuhet gjithashtu se i vjen keq për vendimin e qeverisë franceze për t’i dhënë nderin më të lartë të vendit mësuesit i cili u kishte treguar karikatura të profetit Muhamed fëmijëve të shkollës në klasën e tij para se të vritej në një sulm terrorist.
Samuel Paty, 47 vjeç, u sulmua gjatë kthimit në shtëpi ku dha mësim në Conflans-Sainte-Honorine, 40 kilometra në veriperëndim të Parisit.34845162-8879445-image-a-24_1603703014347.jpg
Top Channel
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk ka asgje zyrtare akoma. Lexova ndisa lajme qe fake news, tshohim ne vazhdim
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
Mirëpo, mesfushori i Manchester United ka reaguar përmes rrjeteve sociale duke iu referuar publikimit të tablodit The Sun, me mbishkrimin “Lajm i rremë i papranueshëm”, për të thënë se asgjë nga ajo që është raportuar nuk është e vërtetë.

“Absolutisht 100 për qind lajm i pabazuar po qarkullon për mua, duke pohuar gjëra që nuk i kam thënë e as menduar kurrë”.

“Jam i tmerruar, i zemëruar, i tronditur dhe i irrituar që disa ‘burime’ të mediave më shfrytëzojnë mua për të bërë kryetituj krejtësisht të rremë në temën e ndjeshme të ngjarjeve aktuale në Francë dhe duke e vënë ekipin kombëtar francez në qendër të vëmendjes”, ka shkruar Pogba.

Më tej, ai ka theksuar se është kundër çfarëdo forme të terrorit dhe dhunës, ndërsa ka shtuar se do të ngrejë padi ndaj publikuesve dhe shpërndarësve të këtij lajmi të rremë. /Telegrafi/
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Ik , mir e ben derman... atje ne xhungel me gorrilat do fitosh edhe me shume money... :p :D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Top