Italia e Holanda “fluturojnë” në Botërorin 2014

cent

...Lontano
Holanda dhe Italia janë janë dy skuadrat e para Europiane që sigurojnë kualifikimin në Brazil 2014, teksa rezultatet e dy ndeshjeve të mbetura e cënojnë pozicionin e tyre në krye të grupeve respektive. Tulipanët e patën të thjeshtë suksesin ndaj Andorrës, të cilën e mposhtën 2-0 me një dygolësh të Robin Van Persit, ndërsa axurrët arritën një një fitore me përmbysje me Cekinë, falë golave të Mario Balotelit dhe Giorgio Kielinit për ta prerë biletën për në Brazil. Një fitore me përmbysje u shënua në Minks, ku Bjellorusia u mund 4-2 nga Franca e Didie Deshamps.
beg51c.jpg
Në pjesën e parë bjellorusët kaluan në avantazh me Filipenkon, gol që i shkaktoi një goditje psikologjike francezëve, reagimi i të cilëve në këtë fraksion nuk mjaftoi për të vënë baraspeshën. Vetëm 2 minuta nga starti i pjesës së dytë [^_^] Riberi barazoi me 11-metërsh, por Kalacev 11 minuta më pas i kaloi sërish në epërsi bjellorusët. Mesfushori I Bajernit të Mynhiut mori përsipër fatet e këtij takimi, teksa shënoi golin e dytë personal në minutën e 64, ndërsa Samit Nasri dhe dhe Pol Pogba shuan ëndrrën e Bjellorusisë për të marrë pikë ndaj njërës prej skuadrave pretendente të Grupit I. Fitoja 1-0 e Suedisë ndaj Kazakistanit shtyu për sfidën e ardhshme kualifikimin e Gjermanisë, që nuk e pati aspak të vështirë të mposhtte 3-0 në transfertë Ishujt Faroe. Në Grupin F, Rusia i mori kryesimin Portugalisë me fitoren 3-1 ndaj Izraelit, ndërsa në Grupin G, vijon dyeli mes Bosnjë Hercegovinës dhe Greqisë për vendin e parë. Boshnjakët rrezikuan shumë në fushën e Sllovakisë, teksa deri në minutën e 70-të ishtë në dizavantazh të një goli të shënuar nga Marek Hamshik, por Bicakcic dhe Hajrovic kthyen entuziazmin te Bosnjë Hercegovina, që parakaloi Greqinë nw kuoton e 19 pikwve vetëm falë golaverazhit më të mirë.
/S.Sport
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Italia e Holanda “fluturojnë” në Botërorin 2014

:nanana::nanana::bravo:
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Italia e Holanda “fluturojnë” në Botërorin 2014

fort jam gezu per zhabart edhe portokallat kurre mos shkofshin gjalle....
Kuj i plasi per keta ku djemte e shqipnise nuk mujten ma teper.
 
Top