Italia i jep lamtumirën aktorit Giuliano Gemma

Love

βeℓℓe â๓e
73705.jpg


Aktori i njohur italian Giuliano Gemma ka ndërruar jetë, për shkak të një aksidenti automobilistik.

Sipas mediave italiane aktori 75 vjecar u perfshi në një aksident rrugor në Cerveteri, teksa udhëtonte me makinën e tij, duke u përplasur me një tjetër automjet.

Gjendja e tij ishte e rëndë menjëhere pas aksidentit dhe nuk pati përmiresim edhe pas transportit në spitalin e Civitavecchia.

Aktori, i njohur ndryshe si “heroi i westernit Italian” numëron shumë filma në karrierën e tij, dhe është shumë i njohur edhe për një pjesë të publikut shqiptar, që i ka ndjekur ata.
Ballkanweb


73704.jpg
 
Top