Italianët në festë: Më datë 19 do lemë dyert hapur, nuk na vjedh askush pasi...

MasteR

I'm offline
583x3669478alb-rum-633x350-fotografia-alnani-rumani-ok_1465934190-433217.jpg


Kampionati Evropian i futbollit përveç spektaklit në fushë ju dhuron emocione në tribunat e stadiumeve, por edhe në mbarë ambientet ku shihet futboll.

Por gallata më e madhe që deri diku është edhe “ofenduese” për shqiptarët vjen nga përtej detit Adriatik, nga Italia fqinje.

Dihet mjaft mirë se shqiptarët dhe rumunët janë komunitetet më të mëdha në Itali, por gjithashtu njihen edhe si grupimet që bëjnë grabitjet më të mëdha.

Duke qenë se në kuadër të kampionatit evropian Shqipëria luan kundër Rumanisë, kjo cilësohet një festë edhe për Italianët.


“Dua t’u informoj se më 19 të këtij muaji nga ora 21:00 deri në orën 23:00 mund t’i lini dyert dhe dritaret hapur, askush nuk do të vijë për të na grabitur. Në atë orë luan Shqipëria me Rumaninë”, shkruhet në një faqe italiane.

ps.Cfar nami kemi lol
 

ricky_ch

******
Titulli: Italianët në festë: Më datë 19 do lemë dyert hapur, nuk na vjedh askush pasi

Haha, këta edhe njerëz vjedhin, bile edhe njerëzit e vet, e lere më para....
Vlen të pëmendet Alda Moro, i qoftë dheu i lehtë..., kurse të tjerët janë
mësuarë nga ata bretkocarët!
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Italianët në festë: Më datë 19 do lemë dyert hapur, nuk na vjedh askush pasi

lol lol lol E madhe kjo!
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Italianët në festë: Më datë 19 do lemë dyert hapur, nuk na vjedh askush pasi

Se mo thane ndonje genjeshter.

Vetem sot arrestuan nje grup hajdutesh shqiptare qe kishin bere 88 grabitje ne Pavia.

Nuk eshte se kemi vetem namin jo, mire te na behet. Se kur degjon per shqiptare ne lajme vec hajdutaa.
 
Titulli: Italianët në festë: Më datë 19 do lemë dyert hapur, nuk na vjedh askush pasi

O sa mire me qene Shqiptar!
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Italianët në festë: Më datë 19 do lemë dyert hapur, nuk na vjedh askush pasi

Kesaj i thone te qeshesh :hihi: e te qash :qu:
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Italianët në festë: Më datë 19 do lemë dyert hapur, nuk na vjedh askush pasi

I shami te shan gjithmone kan than,kto hala kan probleme me mafien rrin e ankohen per te hujt qe vjellin gjana te vogla :p
 
Top