Italiania e dashuruar me Shqipërinë/ La vendin e saj për të dashurin dhe nuk u largua më

Baboon

FALEMINDERIT!
Po pse prandaj eshte bere kjo thua?
Zakonisht keto i bejme: wow nje e huaj jeton tek ne. Kjo ndodh zakonisht me vendet e varfra dhe qe ndihen inferior.
Po ka punu dhe mund te kete qene pagu me mire se shqiptaret. Edhe ne kur shkojme jashte cdo pune pranojme.
Sa i perket qe duan CEO ne vendin tone, po duan pra se rroga skandaloze. Imagjino t'punosh full time edhe e mer apo jo 400 mij lek.
Nuk kundershtoj aspak gjendjen qe pershkrove rrogat etj apo faktin pse ikin.
Por te jemi realist shumë punë ne shqiptarët i refuzojmë ketu jo vetëm thjesht nga rroga. Psh eshte me mire te punosh dhe te paguhesh keq apo pa punë dhe te mbaj mami me babin? Ktu e kisha qe kronika të tilla nuk bëjnë keq.

Por te jap te drejt ke pjesa qe ndihet inferioriteti dhe eshte i prekshëm.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Nuk kundershtoj aspak gjendjen qe pershkrove rrogat etj apo faktin pse ikin.
Por te jemi realist shumë punë ne shqiptarët i refuzojmë ketu jo vetëm thjesht nga rroga. Psh eshte me mire te punosh dhe te paguhesh keq apo pa punë dhe te mbaj mami me babin? Ktu e kisha qe kronika të tilla nuk bëjnë keq.

Por te jap te drejt ke pjesa qe ndihet inferioriteti dhe eshte i prekshëm.
Une them me mire te punosh e te marresh pak. Por vellai im 24 vjecar thote me mire e di qe s'punoj se te punoj per aq pak ?

Jashte do s'do ke vajtur per punen, njeri s'ke ku te mbeshtetesh edhe rrethanat te detyrojne vete punosh.
Jo s'e nuk jam dakort me ty se une kam punuar qe 19 vjec dhe jam per punen, por e kam te ajo qe rinia sot eshte shume e rene, u ka humbur shpresa, te pakenaqur, negativitet, etj.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Une them me mire te punosh e te marresh pak. Por vellai im 24 vjecar thote me mire e di qe s'punoj se te punoj per aq pak ?

Jashte do s'do ke vajtur per punen, njeri s'ke ku te mbeshtetesh edhe rrethanat te detyrojne vete punosh.
Jo s'e nuk jam dakort me ty se une kam punuar qe 19 vjec dhe jam per punen, por e kam te ajo qe rinia sot eshte shume e rene, u ka humbur shpresa, te pakenaqur, negativitet, etj.
Mire thuj vllait mos puno, vetëm kengtar mos u bo ??
P.S shumë e vertete ajo pjesa fundit.
 

Monique

With or Without u
Po he se nuk iku ne indi o jo
Ne metropol ka ardhur dhe pale nga c'fshat i italise eshte
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Ua tani e degjova intervisten une ??
Qenka martu me katunar tirone ???

Vajza qenka me te mesme, ka punuar n'call centre dhe s'dashka me bere universitet se do te hape biznes fotografie. ?
Shqiptari me master dhe mezi pranohet ne call centre. Se po flisnim dje ne mos gaboj per faktin qe paska punuar.
 

Endrra

VIP
V.I.P
Ua tani e degjova intervisten une ??
Qenka martu me katunar tirone ???

Vajza qenka me te mesme, ka punuar n'call centre dhe s'dashka me bere universitet se do te hape biznes fotografie. ?
Shqiptari me master dhe mezi pranohet ne call centre. Se po flisnim dje ne mos gaboj per faktin qe paska punuar.
Ene pra ene ?
 
Top