Ja cilat janë 50 makinat më të mira të të gjitha kohërave.

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Legjendarja Porsche 911 është përzgjedhur si makina më e mirë e të gjitha kohërave në një sondazh të organizuar nga revista ‘Car’ në 50 vjetorin e saj. Një tjetër makinë gjermane është në vendin e dytë në këtë sondazh të përgatitur me opinionet e ekspertëve dhe të lexuesve të revistës.

Britania e Madhe ka 15 makina në top- listën. Më pas vijnë italianët me 10 makina, kurse gjermanët kanë 7 makina në listë.

Janë makinat e viteve ’60 që kryesojnë në listë, ndërkohë që pasojnë makinat e viteve ’70- ’80.

Gjeni më poshtë listën e plotë:

1. Porsche 911

2. BMW M3

3. McLaren F1

4. Volkswagen Golf GTI

5. Land Rover Range Rover

6. BMC Mini

7. Jaguar E-type

8. Lamborghini Countach

9. Ferrari 458

10. Nissan GT-R:

11. Honda NSX

12. Lotus Elan

13. Aston Martin DB5

14. Audi Quattro

15. Citroën 2CV

16. Ford Focus

17. Lotus Elise

18. Smart ForTwo

19. BMW 5-series

20. Lamborghini Miura

21. Peugeot 205 GTi

22. Ferrari 250 GTO

23. Chevrolet Corvette

24. Land Rover Defender

25. Mazda MX-5

26. Rolls-Royce Phantom

27. Ferrari F40

28. Saab 99 Turbo

29. Lancia Delta HF Integrale

30. Mercedes-Benz S-class

31. Lancia Stratos

32. Ariel Atom

33. Renault 4

34. Ford Mustang

35. Bugatti Veyron

36. Mitsubishi Evo

37. Subaru Impreza

38. Fiat Panda

39. Jensen FF

40. Lexus LS400

41. Alfa Romeo Alfasud

42. Renault 5

43. Citroën DS

44. Ford Sierra Cosworth

45. Caterham Seven

46. Jaguar XJ

47. NSU Ro80

48. Fiat Multipla

49. Lotus Carlton

50. Lotus Esprit

makina-300x168.jpg
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Ja cilat janë 50 makinat më të mira të të gjitha kohërave.

Po pse nuk kan dhe dhe qmimin te jen me korekt.
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Ja cilat janë 50 makinat më të mira të të gjitha kohërave.

Po pse nuk kan dhe dhe qmimin te jen me korekt.

Oj arfe po ketu thote kush jane me te mirat e te gjitha kohrave..cmimi pastaj nderrohet nga viti i prodhimit te makines
modeli, me cfare e do ti brenda makinen e shume e shume te tjera...


Ah nje audi dua une :D
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Ja cilat janë 50 makinat më të mira të të gjitha kohërave.

Po un du qmimin tani sa kushtojn! jo per gje po i kam kursy 500 euro thash mbase marr gje psh ni benz
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Ja cilat janë 50 makinat më të mira të të gjitha kohërave.

Po un du qmimin tani sa kushtojn! jo per gje po i kam kursy 500 euro thash mbase marr gje psh ni benz

Prap ti me cmimin, po duhet te vendosesh cfare lloji benci do, te ca viti, ngjyren me ca e do brenda. Yhyyy pastaj ta gjej une cmimin.
Lol. 500 euro ste dalin mi xhan duhet te kursesh dhe ca vite te tjera lol
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ja cilat janë 50 makinat më të mira të të gjitha kohërave.

Po un du qmimin tani sa kushtojn! jo per gje po i kam kursy 500 euro thash mbase marr gje psh ni benz


Me 500euro oj afernill hajde ta shes nje bicikel me steme benxi :p lol


Me qe 911 qenka ne vend te pare eh do e miratoja listen
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Ja cilat janë 50 makinat më të mira të të gjitha kohërave.

$(KGrHqEOKjME7D!BHe)GBPLBDZV20w~~_19.jpg

Kan te drejte qe e rendisin ne vend te dyte...
635 kuaj fuqi,MAGIC!
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Ja cilat janë 50 makinat më të mira të të gjitha kohërave.

Me siguri te shumtit vetem bicikletes ose gomarit i kane dhene ne jeten e tyre ..... pfffffff
 
Top