JA DOLE !

A ke ber lufte pa krisma .. pa arme,
Pa lot e pa vdekje ?
Me thuaj si ja dole.
A ke dashuraur pa puth pa .. prek ..pa..zhgenjim .
Me thuaj si ja dole ?
A ke qen deshmitar i gjygjit tend , ku te gjykuan.. te rrahen e pastaj te vrane .. pa arsye ?
Me thuaj si ja dole ?
A te deshen e se ndjeve , a te moren neper endrra e si preke ... a te ben te lumtur .. dhe vetem lumturin e tyre nuk e preke ?

Me thuaj njeri , ke shpjegim... si ja dole ...525b6f37c1f57dc00e0c75bd49c5ab15.jpg
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Ja dola pikerisht sepse jam njeri. E embêl , e eger , e dashuruar, e pikelluar, e tradhtuar, e lenduar e megjithate pa u tunduar e pa u frikesuar qendrova ne kemb e vazhdoj rrugetimin tim duke mposhtur cdo pengese qe me del para.
po po jam njeri e kam fuqine te mposht cdo gje pervec Forces se Zotit. :))
 

Endrra

VIP
Te qendrosh mes njerezve dhe te ndihesh akoma me ne vetmi.

Te te flasin dhe mos te arrish te degjosh asgje.

Te kesh bezdi dhe te vetmen rreze qe deperton nga rete.
E gjitha eshte nje retorike nese kam arrit ta percjell.
E pare nga prizmi i dronit.. pra disesi ja doli ..
Duke qendruar mbi to 🤗😘
 

Hera

Banned
Ja dola kur ndjeva kockat e trupit te thyen kur u gjenjuzova dhe qava e si e marre kur shpirti po ikte thashe mjaft jeta eshte e jotja e askujt tjeter atehere u ngrita drejtova trupin shkova para pasqyres u lyva dhe thashe keshtu duhet
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Shpirt ajde dhe ulu prane shpirtit tim.
I tha vetja vetvetes. :))
Ja dolem,na sillni nje kafe,u degjua zeri i brendshem i ndegjegjes njerzore.
Shumeee e bukur @Endrra . :))
ka rendesi te vecant ,kur nje varg te frymzon per nje varg tjeter,te ben te udhtosh ne mendime.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ja kam dal? do genjeja veten sepse une jam gjithnje ne lufte me kohen, veten dhe jeten.
Sapo kalon nje ..ti thua kaq ishte?
Dhe jo.....pa u rimekembur , behesh gati per sfiden e rradhes
Themi ia kemi dal,pa ditur kush eshte fundi...sepse cdo here na duket si e tille
Por fundi ska fund kurre!
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Ja kam dal? Se di...di vetem qe shume here jeta me rrezoi .me beri te ndjej dhimbjen ne shpirt aq sa mendoja qe preka fundit..por prap u coja ..ja kam dal? Se di akoma se sdi me ca mund te me perballe jeta prap...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ia kam dale dhe do tja dali gjithmone. Pse? Sepse cdo here e kam konsideruar veten fitues ne cdo situate. Nuk ka rendesi a e arrin cakun tend. Me rendesi ke tentu, je bere i sincerte, e ke mendu edhe anen e kundert, dhe ne fund edhe nese ke deshtu, une jam ndjere fitues. Pra, vetbesimi im, nuk me lejon asnjehere ne asnje moment te dorezohem ta pranoje humbjen sepse humbja si fjale nuk ekziston ne fjalorin tim.
 

ZHIGO

Lucky me...
Etapa te pashmangshme te jetes, kush e kush mundohet ti shmanget por qe pa shpetim, ka te tjere qe vazhdojne jeten perpara me manikota qe te mbulojne gjith trupin. Por mos harro, ajo cfare nuk te vret te plotson, te ben me te forte :)
 

Endrra

VIP
Etapa te pashmangshme te jetes, kush e kush mundohet ti shmanget por qe pa shpetim, ka te tjere qe vazhdojne jeten perpara me manikota qe te mbulojne gjith trupin. Por mos harro, ajo cfare nuk te vret te plotson, te ben me te forte :)
Se cfare shkeputi Moni dicka nga Nard Ndoka 😋

Flm per rezonancen 🥰
 

Bebw

❌Once✖ Vetëm e Boços
Staf në FV.AL
Ja kam dal? do genjeja veten sepse une jam gjithnje ne lufte me kohen, veten dhe jeten.
Sapo kalon nje ..ti thua kaq ishte?
Dhe jo.....pa u rimekembur , behesh gati per sfiden e rradhes
Themi ia kemi dal,pa ditur kush eshte fundi...sepse cdo here na duket si e tille
Por fundi ska fund kurre!
Ja pikerisht keshtu😍 .Se po pertoja te shkruaja te njejtin mendim ndoshta te artikuluar pak me ndryshe (me gjate dmthn) ❤❤ por qe ky do ishte thelbi ❤
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Duke shpresuar se nje dite do te me kuptojne ,duke shpresuar qe e nesermja do jete me e bukur se sot.Thjesht ja dal duke shpresuar me nje buzeqeshje
 

Tema të Ngjashme

Top