Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
05_10_2016_8982854_fara_kungulli.jpg
Farat e kungullit janë të pasura me vitamina dhe minerale si magnez, mangan, bakër, zink, fibra dhe proteina.

Studimi i shkencëtarëve spanjollë ka zbuluar se farat e kungullit përmbajnë komponentë, të cilët me sukses luftojnë kundër qelizave të kancerit.

Një studim i shkencëtarëve gjermanë ka arritur në përfundimin se konsumimi për çdo ditë të farave të kungullit, ul me 23 për qind rrezikun ndaj kancerit të gjirit. Efikasitet të njëjtë kanë treguar edhe farat e lulediellit.

Përfitimet shëndetësore që vijnë nga konsumimi i farave të kungullit janë ulja e nivelit të kolesterolit në gjak, të glukozës në gjak, parandalim dhe trajtim i diabetit, rënie në peshë, lehtëson simptomat e stresit si dhe redukton dhimbjet nga artriti. Reporteri..
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Nje dite u fiksova me ata me kripe, por kishin aq sh kripe sa me cane buzen :(
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Kam pase rastin te shoh nje dasem turke ne gjermani, banketi ishte vetem me fara kungujsh, luledielli, e plot farera te tjera. Ja futen ca koka-kola e fanta dhe dasma mbaroj.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Kam pase rastin te shoh nje dasem turke ne gjermani, banketi ishte vetem me fara kungujsh, luledielli, e plot farera te tjera. Ja futen ca koka-kola e fanta dhe dasma mbaroj.

as qe e besoj ket rast pa e pare fakt me sy...... nuk mund e besoj fare.
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
V.I.P
Titulli: Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Kena dal fare si me na bo Eli Fara.
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Sa shume i hanim ne gjimnaz. Kur e kthente arsimtari koken nga ne.... komplet klasa ne qetesi. Sa e kthente koken kah tabela... fillonte aksioni krc krc krc, si pulat.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Sa shume i hanim ne gjimnaz. Kur e kthente arsimtari koken nga ne.... komplet klasa ne qetesi. Sa e kthente koken kah tabela... fillonte aksioni krc krc krc, si pulat.
Haha sa lezetshem e ke then krc krc hah

Po dhe tani hahen shum...per dreq as nuk te ngopin ase nuk te lejojn te largohesh nga to?
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Sa shume i hanim ne gjimnaz. Kur e kthente arsimtari koken nga ne.... komplet klasa ne qetesi. Sa e kthente koken kah tabela... fillonte aksioni krc krc krc, si pulat.
Haha sa lezetshem e ke then krc krc hah

Po dhe tani hahen shum...per dreq as nuk te ngopin ase nuk te lejojn te largohesh nga to
 
Titulli: Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Sot hangra fara . Te kenaqeshin me caj :urra:
 
Top