Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Arfenilla

Themelues i Forumit
Edhe pse vetë nuk donte të identifikohej si gruaja më e bukur në botë, Hollivudi ia ka dhënë këtë nder. Sipas Panoramës, është një shqiptare gruaja më e bukur e të gjitha kohërave, duke lënë pas Marilyn Monroe apo Elizabeth Taylor. Ajo është Fevzia Fuat Ali, bija e mbretit Fuad të Egjiptit, grua e shahut të Iranit, Muhamed Reza Pahlavi.

Ajo konsiderohej si një figurë hyjnore në mesin e shekullit të shkuar. Gazetat më të mëdha e kanë shpallur atë si Miss Bota e pashpallur.

Ajo u divorcua nga i shoqi në vitin 1948 dhe u martua me një kolonel me gjak shqiptar, Ismail Husein Shirin Bej.

Vdiq në vitin 2013, në moshën 92-vjeçare në Aleksandri të Egjiptit. /albeu
204783.jpg204784.jpg204785.jpg204786.jpg


204789.jpg


204791.jpg


204793.jpg


204781.jpg
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Bija e mbretit te Egjyptit , qysh i bien te jete Shqiptare ?:alo:
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

ka mundesi nga nena!

Dmth vendose ti, ta quash Shqiptare- bijen e Egjiptianit ? se artikulli, nuk thote gjekundi qe eshte Shqiptare, ta thote te qarte se nga eshte, dhe e kujt eshte.
 

Aver

VIP
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Bija e mbretit te Egjyptit , qysh i bien te jete Shqiptare ?:alo:

Shqiptaret e kane qeverisur Egjiptin 150 vjet.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Shqiptaret e kane qeverisur Egjiptin 150 vjet.

Dhe per k'te arsye qenkan Shqiptare ? Na dolen mbare Egjiptianet, Shqiptare tani ?

Te duket gje , fis Shqiptaresh ai ... ty ?
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Cudi qe nuk gjeta asgje per kete ne faqe italiane
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Trashëgimtarja e sundimtarit Mehmet Ali Pasha, shqiptari që e lulëzoi mbretërinë e Egjiptit.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Cudi qe nuk gjeta asgje per kete ne faqe italiane

. Ne mos heret vone, do dali Gjak Shqiptari edhe ai. :wc:
 
Last edited by a moderator:

Aver

VIP
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Dhe per k'te arsye qenkan Shqiptare ? Na dolen mbare Egjiptianet, Shqiptare tani ?

Te duket gje , fis Shqiptaresh ai ... ty ?

Mbare egjiptianet nuk e kuptoj si te dolen ty, por ajo qe une thash eshte se familja e saj kane qene me origjine shqiptare, me saktesisht nga Korca, dhe e kane qeverisur Egjiptim per hic me pak 150 vjet.
 

ami7

Anëtar Aktiv
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Eshtë e njohur që Familja Mbretërore Egjiptiane ishte një familje shqiptare e mbetur atje që nga koha e themeluesit të Egjiptit modern nga gjenerali shqiptar, i madhi Mehmet Ali me origjinë nga Zëmblaku i Korçës, i dërguar në Egjipt nga Sulltani turk për të shtypur rebelimin Mamluk (Mamluk në arabisht do të thotë i huaj i bardhë. Ishin me origjinë nga Kirgiztani) pas tërheqjes së ushtrisë së Napolen Bonopartit. Mehmet Ali shkoi në Egjipt në vitin 1805 në krye të një ushtrie turke të udhëhequr nga një bërthamë ushtarësh shqiptarë prej 6000 trupash, të përzgjedhur nga vetë Mehmet Ali. Ai i nënshtroi mamlukët me luftë dhe me dredhi dhe vendosi në Egjipt dinastinë e tij
 

Aver

VIP
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Hiqe artikullin qe nuk lidhet me titullin atehere, dhe sill k'te versionin tend, ose plotesoni artikullin ... se aty asgjekundi, nuk permendet qe eshte Shqiptare.

Lexoje edhe nje here.
 
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

E bukur qenka , megjithate gocat e forumit i kemi me te bukura lol
 
Redaktimi i fundit:

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

E kush je ti , qe ti ndash gjerat ... kshu sipas qejfit tend ?

E mbi te gjitha ne nje artikull ku tema ta ben te qarte- E bija e mbretit Egjiptian/jo Shqiptar....pak rendesi ka origjina, perderisa nuk thote pshm - E bija e Shqiptarit/filanit blah blah blah . E ju i vini nje titull sipas qejfit te juaj.

Sinqerisht, ky eshte nje ofendim i madh per te gjithe... varja Allahut, dhe propagandave te tua.

oj zana artikulli ka dhe burimin moj goc.aty ne fund fare pse ndrron situaten ti cdo here si ty te konvenon eshte gje tjeter...permbaju temes qe nuk kishta asgje lidhje me fen . ja burimi ik bej dononcim po deshe po mos e tepert cdo her
Albeu.com - Ja shqiptarja, femra m
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Masha-Allah, e bukur :D
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Nuk e dini te funit ju?
Obama eshte Shqiptar.

Qe ta morin vesh te gjith greket dhe jugosllavet ... ne jena njisha.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

12006277_518052961706559_5733922816284026666_n.jpg
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Ja kush eshte Shqiptarja femra me e bukur , e te gjithe koherave!!! Kacakja/Heroina Shqiptare. Kush jua ka hudhur hirin syve, qe e marrte lumi e marrte.
azem-shote-galica.jpg
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Ja kush eshte Shqiptarja femra me e bukur , e te gjithe koherave!!! Kacakja/Heroina Shqiptare. Kush jua ka hudhur hirin syve, qe e marrte lumi e marrte.
azem-shote-galica.jpg

Shota ishte burrneshe mi...ca lidhje ka bukuria ne te?

o Zana te te bej nje pyetje , e zeme se nje dite ti do martohesh , do formosh familjen tende dhe bashkeshortin do e kesh shqiptar si origjin por te dy sigurisht jetoni ne angli.
pyetja eshte : Femija jot do quhet shqiptare apo anglez si prejardhje?
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Shota ishte burrneshe mi...ca lidhje ka bukuria ne te?

o Zana te te bej nje pyetje , e zeme se nje dite ti do martohesh , do formosh familjen tende dhe bashkeshortin do e kesh shqiptar si origjin por te dy sigurisht jetoni ne angli.
pyetja eshte : Femija jot do quhet shqiptare apo anglez si prejardhje?

Pse burrshneshat, nuk mund te jene te bukura sipas teje ? te duket me e bukur ajo bija e Egjiptianit se Shota /burrnesha ?

Si prejardhje , c'rendesi ka prejardhja .. nese femija i im, prezantohet - ndihet dhe identifikohet si Anglez/e pshm ... sepse aty eshte lindur & rritur ? Nese femija i im , prezantohet ne emer te origjines se tij/saj si Shqiptar, eshte i/e interesuar lidhur me vendin e prejardhjes.. dhe prezantohet ne emer te prejardhjes.. atehere mund ta quajme Shqiptar.

Nuk mund ti thuash Shqiptar nje Afrikani me origjine Shqiptare pshm, por qe prezantohet dhe identifikohet si Afrikan , e njenta gje edhe me k'te bijen e Egjiptianit.
 
Redaktimi i fundit:

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Pse burrshneshat, nuk mund te jene te bukura sipas teje ? te duket me e bukur ajo bija e Egjiptianit se Shota /burrnesha ?

Si prejardhje , c'rendesi ka prejardhja .. nese femija i im, prezantohet dhe ndihet Anglez prsh ...? Nese femija i im , prezantohet ne emer te origjines se tij/saj si Shqiptar, eshte i/e interesuar dhe prezantohet ne emer te prejardhjes.. atehere mund ta quajme Shqiptar.

Nuk mund ti thuash Shqiptar nje Afrikani me origjine Shqiptare prsh, por qe prezantohet dhe identifikohet si Afrikan , e njenta gje edhe me k'te bijen e Egjiptianit.

e di kush eshte e bukra jote se akuzon te tjeret per te nderlikuar por vete nje pyetje e thjeshte fare te behet dhe ben vetem bishta duke e bo mhb te pakuptimte.

e di si eshte kjo puna e origjines o Zana, se une mund te iki edhe ne afrike e te them jam aliene...por ca do te them rrenjet e mia jane ato qe jane, ose sic mund te thuash ndryshe hiqu e maju sa te dush se vitet nen te i kemi ....

Shqiptare quhet Zana pavaresisht se ku jeton , pavaresisht kultures qe perthith, pavaresisht asaj ndihesh....ne fund je produkt shqiptare ne ADN!
 

sensuu

sweet
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

per mendimin tim...Merlin ka qene me e bukur :D
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

E bukur,bukuri e embel ,kujton shije antike te fermave me shume potenc e embelsi.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

e di kush eshte e bukra jote se akuzon te tjeret per te nderlikuar por vete nje pyetje e thjeshte fare te behet dhe ben vetem bishta duke e bo mhb te pakuptimte.

e di si eshte kjo puna e origjines o Zana, se une mund te iki edhe ne afrike e te them jam aliene...por ca do te them rrenjet e mia jane ato qe jane, ose sic mund te thuash ndryshe hiqu e maju sa te dush se vitet nen te i kemi ....

Shqiptare quhet Zana pavaresisht se ku jeton , pavaresisht kultures qe perthith, pavaresisht asaj ndihesh....ne fund je produkt shqiptare ne ADN!

Je e komplikuar persa i perket origjines dhe identifikimit... jane 2 gjera te ndryshme. Te thuash qe je Shqiptare por te identifikohesh/sillesh si Egjiptiane/Afrikane/Serbe/Greke etj etj .. jane 2 gjera krejt te ndryshme.

Ndersa ne lidhje me bukurine, edhe kjo varet nga lentja e syrit .... Per mua Shota ngelet femra me e bukur SHQIPTARE.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

S'di Azemi qa ka pa t'mir n'Shoten, ama Shota s'ka shije t'femres hiq, 80% mashkull LOL
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Je e komplikuar persa i perket origjines dhe identifikimit... jane 2 gjera te ndryshme. Te thuash qe je Shqiptare por te identifikohesh/sillesh si Egjiptiane/Afrikane/Serbe/Greke etj etj .. jane 2 gjera krejt te ndryshme.

Ndersa ne lidhje me bukurine, edhe kjo varet nga lentja e syrit .... Per mua Shota ngelet femra me e bukur SHQIPTARE.

nese une jam e komplikuar (qe je e vetmja qe ma thua) ti je totalisht e perseritur dhe e pallogjikshme.
Une po te argumentoj , tani nese niveli yt i IQ eshte kaq i ulet ,bej mire ndonjehere per veten e mos u shpreh

e ke parasysh ate shprehjen
"Me mire mos flas dhe te le dyshime sesa te flas e te heq cdo dyshim"

gjithsesi ti e di se ca lidhje ka origjina/prejardhja dhe identifikimi te cilin e fute ti ne loje sepse pyetja ime ishte shume e qarte!
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

nese une jam e komplikuar (qe je e vetmja qe ma thua) ti je totalisht e perseritur dhe e pallogjikshme.
Une po te argumentoj , tani nese niveli yt i IQ eshte kaq i ulet ,bej mire ndonjehere per veten e mos u shpreh

e ke parasysh ate shprehjen
"Me mire mos flas dhe te le dyshime sesa te flas e te heq cdo dyshim"

gjithsesi ti e di se ca lidhje ka origjina/prejardhja dhe identifikimi te cilin e fute ti ne loje sepse pyetja ime ishte shume e qarte!

Ti mire qe shkruan gafa, por ke edhe akuzime .... e pastaj na del tek niveli/let duke personalizuar temen.

FUCK OFF- Moni. S'ta ka fajin njeri qe i ngaterron gjerat, dhe mbytesh me ato nivelet e tua...me duart e tua.

Dhi e zgjebosur, e bishtin perpjete.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Ti mire qe shkruan gafa, por ke edhe akuzime .... e pastaj na del tek niveli/let duke personalizuar temen.

FUCK OFF- Moni. S'ta ka fajin njeri qe i ngaterron gjerat, dhe mbytesh me ato nivelet e tua...me duart e tua.

Dhi e zgjebosur, e bishtin perpjete.

hahahahahhahahahha

ta kam thene atje ku mbaron arsyetimi dhe llogjika nis ofendimi...dhe pikerisht ky eshte lemi yt e dashur Zana, noto tashi!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ja shqiptarja, femra më e bukur e të gjithë kohërave

Ku eshte stafi, lirone doren per BAJRAM pergezone me 1 BAN lol
 
Top