Ja si t’u thoni lamtumirë thinjave vetëm me një përbërës

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Ja si t’u thoni lamtumirë thinjave vetëm me një përbërës

Flokët e thinjur janë diçka e zakonshme me kalimin e moshës dhe sidomos gratë nuk e pëlqejnë diçka të tillë. Në shumicën e rasteve ato e zgjidhin problemin duke i lyer flokët, por ne do t’iu tregojmë një metodë tjetër se si t’i errësoni flokët në mënyrë natyrale.

Nuk keni nevojë pse të shkoni te parukierja dhe të shpenzoni shumë para. Ju mund të përdorni metodën që ne sugjerojmë. Edhe pse mund të duket pak e pazakontë është efektive.

Shtoni lëkurë patatesh në ujë normal dhe ziejini për 30 minuta.

Më pas, hiqini lëkurët nga tenxherja dhe thjesht duke përdorur një furçë aplikojeni ujin e patateve (që ka marrë ngjyrë kafe të errët) mbi flokët tuaj.

Për rezultate më të mira përsëriteni këtë trajtim disa herë./shije.al
 
Top