Ja vlen të shpenzoni 1200 Euro për iPhone 12 Pro?

Abisi

offline✌
5255.jpg
Gjigandi Apple ka nxjerrë së fundmi në treg versionin më të ri të telefonave, iPhone 12 Pro. Luksi i radhës përngjan me iPhone 4, por ka çelik pak më të shndritshëm, kamera të trefishtë në pjesën e pasme dhe ekran qeramike që e mbron nga dëmtimi.
Adhuruesit e kësaj marke mezi e pritën daljen e këtij modeli, por a ja vlen të shpenzohet minimalisht 1,200 Euro për të?
Sipas ekspertëve, krahasuar me versionet e mëparshme, 12 Pro është 100% i riciklueshëm dhe bateria reziston më gjatë. Mund të karikohet deri në 50% për 25 minuta, pavarësisht se Apple ende nuk ka bërë me dije sa jetëgjatë është.
Versioni i ri është rezistent ndaj ujit, deri në thellësinë e 6 metrave. Në varësi të memorjes së brendshme, çmimi shkon nga 1200 Euro për 128 Gb, në 1300 Euro për 256 Gb dhe 1400 Euro për 512 Gb.
Kamerat nga mbrapa kanë lente zmadhuese deri në 10-fish, ciëësia e videos është Full HD. Tashmë mund të bësh foto portreti natën, dhe shpejtësia me të cilën punon telefoni është relativisht e mirë.
Të gjitha këto janë në favor të çmimit, por iPhone 12 është një telefon i mbetur në mes të iPhone 12 Pro, që konsiderohet i mirë, dhe një versioni potencialisht akoma më të mirë si iPhone 12 Pro Max, që pritet të ketë kamera akoma më të fuqishme. /tvklan.al
 

Comedy_Central

Rashe Pashe Dufllak Grashe
Mu pervete msolli lepri iphone 11.... Dox thoni sa harxhova...me vler tregu 80 euro me shpenzim nga xhepi 40.... Dymdhjeten me kismet vitin tjeter kud ti bie vlera
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Une te sygjeroj shit te vjetrin shtangat dhe takat ble kte lool
Do shes 3 te vjetrit dhe mëlçinë dhe do e blej, nami të bëhet! Veç nga takat nuk ndahem! lool
 
  • Haha
Reactions: WxP

WxP

Hidrauliku
Dilka dasma edhe nje tel per burrin lool
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Samsung eshte baba, apple blejne njerzt nganjehere per nga mendjadhesia apo varesia e produktit si emer me fame boterore qe ka.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
????
Ata qe perdorin Apple, jane e ardhmja, ndersa ata me Android, mu me duken te çuditshem ?

Po keshtu mendojme edhe ne o vlla per perdoruesit e apple lol. Une kam perdor edhe apple edhe samsung por cdohere samsung ka pasur opcione me tmira dhe me rahat jam ni me samsung. Njoh njerez qe kane apo skane para, vetem Iphone blejne, thjesht mendjemadhesi apo sjane mesu me samsung. Shije shije kjo dunja, secili e ka mendimin e vet :D
 

Endrra

VIP
@DarkLord me kane then qe Blackberry eshte telefoni me i sigurt .. madje do kthehem komplet ne shkretetir me te.. ci duhet kujt ku jam une eee ?
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Po keshtu mendojme edhe ne o vlla per perdoruesit e apple lol. Une kam perdor edhe apple edhe samsung por cdohere samsung ka pasur opcione me tmira dhe me rahat jam ni me samsung. Njoh njerez qe kane apo skane para, vetem Iphone blejne, thjesht mendjemadhesi apo sjane mesu me samsung. Shije shije kjo dunja, secili e ka mendimin e vet :D
Pertej shakase, mjafton te ndihesh mire. Gjithsesi, une nuk mund ta perdor nje Android. Pasi i mungon “inteligjenca”, me duket nje rremuje. Mos te flasim, per ASin nen menge te apple mbi çeshtjen e viruseve, qe apple e ka eliminuar.
 
Top