Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

TrueLovE

You Have My Heart
Mendimi im jan meshkujt qe nuk dine te propozojne nje femer,por meshkujt e shohin femren vetem si nje loder ****uale e jo nga ana sentimentale..:p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Mendimi jem osht se as jem tuj dit si me jua lyp e as s'jeni tuj dite se si me naj dhan. Diqysh kemi mbet as anej e as kenedej ::cool::
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

S'di ca te them , mua kur me pelqen 1 cun e propozoj vete :p
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Ska femra te veshtira, ka meshkuj te pa afte!
 
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Per me propozu nuk duhet shkolle per te kryer . Por, esenca eshte te ''kush'' e bene propozimin , dhe kush eshte propozuesi ? Nganjehere subjektet jane te gabuara . E mendoi se femrat punen e pranimit dhe mohimit te propozimit ja lejne me shume ''hormoneve'' dhe '' fanatzive te tyre !'' .
 
A

Alltini

Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Varet se si e shohin njerzit nje propozim,,sepse sinqerisht ne rast se kemi te bejm me nje jete te vertet ketu,,
njeriu smund ti propozoj c´do femre qe i del perpara,,nje mashkull vjen ne jete per nje femer,,dhe per nje femer jeton,,
mashkulli vetem nje her propozon.
 
Redaktimi i fundit:
A

Alltini

Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Un kam propozuar dike para ca vitesh ketu,,sme pranoj ajo,,dhe tani ti propozoj dikuj tjeter un??
por cka mund ti them me shum se i kam then asaj?? ky eshte edhe ndryshimi midis nesh,,
sepse gjith jeta ime ketu ju ka detikuar vetem asaj,,,dhe un smund ta perseris jeten time per ti propozuar dikuj tjeter.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Mendimi im jan meshkujt qe nuk dine te propozojne nje femer,por meshkujt e shohin femren vetem si nje loder ****uale e jo nga ana sentimentale..:p

Ka edhe nga meshkujt qe nuk dine te propozojne dhe anasjelltas. Femrat, shumica e tyre kane deshire dhe presin propozim nga meshkujt. Dikush e ben kete nga mendjemadhesia, dikush nga pervoja, dikush ngase e sheh te arsyeshme, pra eshte ceshtje besimi tek meshkujt apo ceshtje e vetbesimit. Nganjehere edhe deshtojne shume gocat, kur presin gjithnje propozim. Thote populli: "Nje here vjen vera kah dera" .

Por, mos ta harrojme edhe nje gje tjeter. Ka raste kur propozimi nuk vjen ne shprehje fare. Pra, femra rrezohet nga provimi :p Keshtuqe, nuk na ofrohet neve rasti qe t'i propozojme hic lol
 
  • Haha
Reactions: NGU

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Ne pergjithesi femrat e komplikojne situaten sepse shpesh kan ne koke formatin qe kerkojn dhe po nuk u perputhe me modelin e kokes se tyre
duhet te jesh shume krijus per tja mbushur mendjen . Ne burrat jemi me cool , me te tolerushem se kemi diversitet ne modelin qe kemi ne koke ,
pastaj bejme edhe lshime me shume
Normal qe çdo femre i gjendet ana dhe momenti per ta bere per vete , por duhet dhe predispozicioni
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Ska femer te veshtire , futi nenin 143/1 dhe do shikoni se si kputet femra si pras behet e juaja .
 

cent

...Lontano
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Veshtiresia nuk egziston mes dy personave qe pelqehen ,mjafton te behet nje prezantim normal i mashkullit dhe femra do e pelqej pa dyshim :D
 

Endrra

VIP
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

ska femra te veshtira ka meshkuj te paafte :)
 

cent

...Lontano
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

ska femra te veshtira ka meshkuj te paafte :)

ja fute kot Endrra.Besoj se e ke then me nxitim kete shprehje pasi te gjith e dim faktin qe te veshtirin e ben dhe femra dhe mashkulli,por femra e ka me te dukshme kete gje ,ndaj te jemi koshient per cfar diskutojm,jo tja fusim kot ;)
 

Endrra

VIP
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

ja fute kot Endrra.Besoj se e ke then me nxitim kete shprehje pasi te gjith e dim faktin qe te veshtirin e ben dhe femra dhe mashkulli,por femra e ka me te dukshme kete gje ,ndaj te jemi koshient per cfar diskutojm,jo tja fusim kot ;)
ok ...do qe ta shqyrtojme kete gje?


une kam nje (bisnes plan) si i thuhet ne gjuhen e ekonomise. Pra nese do isha mashkull dhe dua te jem me dike,ama jo per nje nate po dic me shume .Dua te investoj dhe ndjenja,atehere duhet te bej bilanc.Cfare kam une ,cfare dua nga ajo . Thjeshte pa komplekse te besh pervete te arritshmen e jo te paarritshmen. Se kjo e fundit edhe po tju jepet ,nuk zgjat shume dhe e gjitha endrra do te pelcase si flluske sapuni.
 

cent

...Lontano
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

ok ...do qe ta shqyrtojme kete gje?


une kam nje (bisnes plan) si i thuhet ne gjuhen e ekonomise. Pra nese do isha mashkull dhe dua te jem me dike,ama jo per nje nate po dic me shume .Dua te investoj dhe ndjenja,atehere duhet te bej bilanc.Cfare kam une ,cfare dua nga ajo . Thjeshte pa komplekse te besh pervete te arritshmen e jo te paarritshmen. Se kjo e fundit edhe po tju jepet ,nuk zgjat shume dhe e gjitha endrra do te pelcase si flluske sapuni.

Asnjehere askush nuk esht i sigurt ne rrugen drejt ndjenjave pasi asnjeher se dim cfar fundi na pret,i embel apo i hidhur.Bilanci behet nga menyra sesi ti apo un arrijm te hyjm ne jeten e dikujt,sesi gjejm mundesin dhe kohen per ate person,ska nevoj per bilance apo plane kaq te thella (mendoj un) Askush nuk e do nje fund te hidhur Endrra, askush nuk deshiron te vuaj ne nje lidhje apo te bredhi hu me hu..
 

Endrra

VIP
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Asnjehere askush nuk esht i sigurt ne rrugen drejt ndjenjave pasi asnjeher se dim cfar fundi na pret,i embel apo i hidhur.Bilanci behet nga menyra sesi ti apo un arrijm te hyjm ne jeten e dikujt,sesi gjejm mundesin dhe kohen per ate person,ska nevoj per bilance apo plane kaq te thella (mendoj un) Askush nuk e do nje fund te hidhur Endrra, askush nuk deshiron te vuaj ne nje lidhje apo te bredhi hu me hu..


Romanticiteti ne kulm lol..be bilanc me veten ,,,ne te fshehte ,,,ti patjeter mendon qe flok kuqet nuk jane aq terheqese sa bjondet.Pra natyrisht qe perqendrohesh tek ato. Kete dua te them, e ji realist apo i sinqerte me vete qe pamja e jashtme ju terheq. Nuk perjashtoj faktin e nje dashurije qe mund te ndoll nje here ne jete(rastesija apo dashuri me shikim te dyte) por 80 perqind e rasteve ju jeni "gjuetare"...pra dhe gjahu qe ju terheq, doni edhe ta kapni. Dmth jeni aq ambicioze sa matni kapacitetin tuaj,,,,se besoj qe ecni gjithmone ,kshu kuturu. :D
 

cent

...Lontano
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Romanticiteti ne kulm lol..be bilanc me veten ,,,ne te fshehte ,,,ti patjeter mendon qe flok kuqet nuk jane aq terheqese sa bjondet.Pra natyrisht qe perqendrohesh tek ato. Kete dua te them, e ji realist apo i sinqerte me vete qe pamja e jashtme ju terheq. Nuk perjashtoj faktin e nje dashurije qe mund te ndoll nje here ne jete(rastesija apo dashuri me shikim te dyte) por 80 perqind e rasteve ju jeni "gjuetare"...pra dhe gjahu qe ju terheq, doni edhe ta kapni. Dmth jeni aq ambicioze sa matni kapacitetin tuaj,,,,se besoj qe ecni gjithmone ,kshu kuturu. :D

hahaha po clidhje ka ngjyra e flokve hahahahah .Normale qe pamja e jashtme na terheq dhe jo vetem tek meshkujt esht kjo gje eee por dhe tek femrat,na terheq dhe shume por smund te pranojm qe duhet te nisemi nga ngjyra e flokve apo modeli :p :p .Normale qe "gjahu" ose un do e quaj femra na terheq dhe duke par realitetin kur juve femrave ju terheq "Gjahu" me muskuj apo me dhemb te bukur ,pse mos tna terheqi dhe ne nr gjoksit etj :p :p .hahahha
 

Endrra

VIP
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

hahaha po clidhje ka ngjyra e flokve hahahahah .Normale qe pamja e jashtme na terheq dhe jo vetem tek meshkujt esht kjo gje eee por dhe tek femrat,na terheq dhe shume por smund te pranojm qe duhet te nisemi nga ngjyra e flokve apo modeli :p :p .Normale qe "gjahu" ose un do e quaj femra na terheq dhe duke par realitetin kur juve femrave ju terheq "Gjahu" me muskuj apo me dhemb te bukur ,pse mos tna terheqi dhe ne nr gjoksit etj :p :p .hahahha

po mire pra ..une permenda ngjyren e flokeve per te evituar nr e madhesise se Vesheve lol ...Ti e the shkoqur ,seshte nevoja te te sqaroj me hodhesisht pse bjondet e jo floke kuqet lol
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Leshkuqet ? bllekkkk :p
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

ska femra te veshtira ka meshkuj te paafte :)

Ske njohur kto meshkujt e forumit ti prandaj nxitohesh dhe jep kshu deklaratash ne publik...

-----

Kur propozohet seriozisht s'ka si pergjigja te jet negative se e ke konsumu qe te ndermaresh ate hap,femra do bej si e veshtir,si gjithmone se po s'beri si e veshtir ska lezet propozimi aq lehte.
 

Endrra

VIP
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Ske njohur kto meshkujt e forumit ti prandaj nxitohesh dhe jep kshu deklaratash ne publik...

as qe e ve ne dyshim aftesine tende dhe te gjithe don zhuaneve e gigolove te fv-se lol

se di pse Cent po dyshon ne aftesite e tija :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Bombastick, njeriu flet edhe nga pervoja. Padyshim qe nje mashkull eshte i PAAFTE kur eshte ne pyetje nje goce qe s'ja vlen as t'shiqohet. Ajo duhet t'marre leje nga Komuna per t'biseduar me nje mashkull te afte. Ndersa eshte I AFTE per ato qe ia vlejne:respekt:
 

cent

...Lontano
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

as qe e ve ne dyshim aftesine tende dhe te gjithe don zhuaneve e gigolove te fv-se lol

se di pse Cent po dyshon ne aftesite e tija :p

Pikerisht ,sjam i aft per keto gjera forumore dhe as zhigolo (kshu shkruhet Endrra :p :p ) hic sja them ;) ;) ;) :lekundje:
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Ja dhe flirt interesant para 30 minutash ;)

Msoni pak nga ujku :p

UN
Mos ndron ide ne kte mendimin tat me heq dor nga ai ose nga ty

AJO
amo po me thu qe te provojme te jemi bashke?
UN
22:09
Amo po e thu ti , un po them tja lem kohes te vendosi ate qe the ti
 

ZHIGO

...
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Bombastick, njeriu flet edhe nga pervoja. Padyshim qe nje mashkull eshte i PAAFTE kur eshte ne pyetje nje goce qe s'ja vlen as t'shiqohet. Ajo duhet t'marre leje nga Komuna per t'biseduar me nje mashkull te afte. Ndersa eshte I AFTE per ato qe ia vlejne:respekt:

e ke fjalën që duhet te pagujn "taks-shtes" shëmtaraqet ?

edhe mbase . haha
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

e ke fjalën që duhet te pagujn "taks-shtes" shëmtaraqet ?

edhe mbase . haha

Po pra, dhe t'kerkojne autogramin pastaj {:p
 

AppleCrisp

Anëtar i ri
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

ku mos me kan te veshtira ne n'dite sotit, ju meshkujt veq vraproni mes pjeshkave me kqyr ku me fut. e kam fjalen per real life story jo per gjona virtuale. Edhe nuk po jeni aq te zot per naj propozime veqant per me ta terheq menjen. Jan do femra me moral qe ju duken juve meshkujve sikur po behen te veshtira lol
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Per me shkronja vAllahi femnen ma te bukur po ta baj per vedi :p Kurse me prezencen e thjeshtsine ku kam mendu se ban bum ka ba bum skam dal huc naj her :D
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Ta marrim temen ne rrafsh real..kur jemi ne nje shoqeri,,njohje,,pune shkolle etj etj,,krijohen njohje shoqerore,,miqsore te cilat disa nga keto njohje tentojn shpesh te shkojn nje hap me tej,,siq eshte lidhja e dashuris,,kur nga te dy anet ka pelqim atehere ketu s"ka veshtersi as nga femra as nga mashkulli sepse vetvetiu ndjenja i afron , shkojn shkrihen gjerat ne form spontane.
Ne rastin kur vetem mashkulli ndjen per femren ne form dashurie,,pra eshte vetem mashkulli qe ka ndjenj kundrejt femres dhe jo ajo drejt tij,,(ajo ka vetem mirnjohje,,respekt,,miqesi te paster,,etj etj)atehere ketu kemi rastin e femres se "veshtir",,sepse thjesht ajo refuzon ne form kostante dhe te patolerueshmec"do veprim..mendim romtik,,erotik apo flirt qe afrohet nga ky mashkull.
Ndodh e njejta gje dhe me femren qe simpatizon nje mashkull ,,nderkohe qe ai s"ka ndjenj per te,,por ketu kemi nje ndryshim te vogel,,per mashkullin e te madh per femre,,sepse mashkulli nuk do thoshte jo nje nate pasioni ****ual me kete femer..(jan te rrall meshkujt qe do refuzonin,,)e ne keto raste femra eshte viktim e dyfisht,,,sepse ajo mendon se realizoj dashurin e saj. Ne fakt nuk ka arrit asgje perveq se "one night stand" me kete mashkull.
Ne kete pik femrat jan me te mrie se pergjethsisht kur nuk ndjejn , nuk shtiren,,pra thon JO ne kuptimin e plot pa len asnje shpres zvarr,,(shumica e femrave me nivel,,them se ato interesaxhiet pastaj shofin opsione perfitimi..normalisht,perjashtime ka gjithkund) ndersa mashkulli dhe kur S'ndjen nuk ja keput komplet femres dhe fillon e shef pse jo dhe asortimentet e saj fizike ja vlen s"ja vlen sikur dhe per njehere,..:p
Keshtu pra pak te koklavitura keto spirra ndjenjash,,por kurresesi te pa rrgudalje,,aty ku nuk ka prespektiv te eci ndjenja ose nuk kthehet me te njejten monedh mbledh njeriu rraqet..:p dhe shef perpara,,su be nami eksplorimi ne kohe eshte gjithmon me ineresant se zaptimi perfundimtar i nje pjese qe eksplorove ndoshta dhe rastesisht apo llogjikisht..:p:p..kjo per ata qe jan ne kerkim te dashurive qe akoma si kan gjetur...:p
 
Top