Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Pe: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Te veshtira apo te sigurta ne vendimet qe marim dhe ne ate qe duam?

"Ke karakter te veshtire" sa her mund te ma ken than... por nuk ishin burra, ishin kalamoj lol
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?


Ndodh e njejta gje dhe me femren qe simpatizon nje mashkull ,,nderkohe qe ai s"ka ndjenj per te,,por ketu kemi nje ndryshim te vogel,,per mashkullin e te madh per femre,,sepse mashkulli nuk do thoshte jo nje nate pasioni ****ual me kete femer..(jan te rrall meshkujt qe do refuzonin,,)e ne keto raste femra eshte viktim e dyfisht,,,sepse ajo mendon se realizoj dashurin e saj. Ne fakt nuk ka arrit asgje perveq se "one night stand" me kete mashkull.

Ne pergjithesi pajtohem me ate cfare ke shkruar por ajo qe sme pelqen, jo qe sme pelqen, por kam pershtypjen e ke gabuar eshte ajo se ne keso raste nuk ka te beje me nje one night stand ( edhe pse ketu nuk e ke permendur fare miqesine).

Nese ka miqesi nuk ka one night stand dhe nuk ka shfrytezim situate nga mashkulli apo femra. E kuptoje qe normalishte njera pale eshte me e terhequr dhe eshte shume normale kjo gje, por, ta them me sinqeritetin me te lart se perkunder mundesive apo pamundesive per te vazhduar jeten se bashku si nje cift, jo rralle gjendemi ne rrethana, kur me nje mik/mikeshe pas nje njohje te gjate e te mire, edhe munde te kete ca senzore ofrues.

Ne keso situata mire do ishte te veprohej sipas fjales se urte: Me mire te te ngelet merak se me i ra pishman, por une nuk shof ndonje gje te keqe nese pajtohen te dy per nje shkrirje dhe shijim momenti mes vete, me kushtin qe kur te kendon gjeli i mengjesit, te mos bisedojne kurre me per ate nate dhe te vazhdojne miqesine.

Nga nje gje e tille nuk shof se ka fyerje per asnjeren pale.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

ku mos me kan te veshtira ne n'dite sotit, ju meshkujt veq vraproni mes pjeshkave me kqyr ku me fut. e kam fjalen per real life story jo per gjona virtuale. Edhe nuk po jeni aq te zot per naj propozime veqant per me ta terheq menjen. Jan do femra me moral qe ju duken juve meshkujve sikur po behen te veshtira lol

ku mos me kan te veshtira ne n'dite sotit, ju meshkujt veq vraproni mes pjeshkave me kqyr ku me fut. e
Sa fjalor e bukur qe ke:)E te mendosh se je femer,tani dhe e kuptoj pse sdine cunat te propozojne...
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Bombastick, njeriu flet edhe nga pervoja. Padyshim qe nje mashkull eshte i PAAFTE kur eshte ne pyetje nje goce qe s'ja vlen as t'shiqohet. Ajo duhet t'marre leje nga Komuna per t'biseduar me nje mashkull te afte. Ndersa eshte I AFTE per ato qe ia vlejne:respekt:

Jam plotesisht dakord me kete mendim:)
 

Kila

VIP
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Un pervete nuk do e propozoja nje mashkull mbase sdo me pelqente nje rrefuzim, se per nje femer mendoj esht i rend ndersa meshkujt jan mesuar hihihihihi ,por deri tani me ka ndodhur qe nje mashkull qe me ka pelqyer ka ardhur te me propozoje vet ....
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Vajza te veshtira hmmmm mendoj se kur nuk e pelqejn nje djal ne ate sens ato ndoshta sillen si te tilla. se nje femer kur pelqen nuk behet e veshtire, ajo con sinjale madje qe here here mund te jen te dukshme e perspikace por ndonjehere edhe jo shume te dukshme.
Kur nje mashkull propozon nje femer...sot ne kohet qe kan ardhur propozimi behet gjate nje kohe njohje, flirti chatimi etj nuk behej si ne kohen time me 3 ndjekje nga mbrapa xhirove e me pas nje ndalim dhe o goce un te kam qejf e goca ikte me vrap :p .....se devijova pak nga mendimi hahahaha...po thosha: kur nje mashkull propozon sot nje femer nuk besoj se ka nevoje te dije si ta bej,...ndoshta te gjej menyren e duhur e cila mund te jet nje fjal, nje shikim, nje puthje :D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Kur t'i shoh 30 missed calls n'telefonin celular, atehere do i propozoj :lool:
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Kur t'i shoh 30 missed calls n'telefonin celular, atehere do i propozoj :lool:

ahahah dmth do besh rolin e veshtire te femres ti vet eeeeee :lool:
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Varet nga momentet dhe vendet qe behet propozimi ...Por kjo sdo te thot se nje femer te refuzon dhe sdike apo je i pa'afet te propozosh ,duhet te marresh ne konsiderat dhe situaten e personit qe i drejton kte propozim.......

P.s..Kush mendon se jan cunat te pa afet mund dhe ta provojen ..
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Jo skan te bejne meshkujt, Jan femrat shiptare ato qe gjithmon bejne rezistenc edhe kur i pelqen dikush shumica e femrave kur dikush e propozon ajo pergjigjet ne nje menyre arrogante ose nuk te flet fare.
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Jo skan te bejne meshkujt, Jan femrat shiptare ato qe gjithmon bejne rezistenc edhe kur i pelqen dikush shumica e femrave kur dikush e propozon ajo pergjigjet ne nje menyre arrogante ose nuk te flet fare.

Jo ore ca flet ti jemi ne ata qe sdim te prozpozojm :D

Bjondi kan harruar se kur te shikojen qe ti e pelqen fillojen e hunden perpjet po se din qe nganjeher jan si puna e autobuzave qe vin e ikin :p
 
A

Alltini

Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Dikur isha i mbushur plot me endrra dhe plot me deshira,,plot me shpresa dhe plot me pyetje,,sot kam turp dhe skam guxim ti propozoj as personit qe dua,,sepse me perjastimt te dy kafeve qe ne mund ti pime,,,ska mbetur me asgje per princeshen time.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Ceshte kjo pyetje? Gocat i kemi te matura dhe thone Po atehere kur duhet, nga ana tjeter dhe djemt i kemi zoterinj qe dine te presin :p... se di pse po kto tema me japin sh besdi, sidomos kur fillojne e gjykojne femren se medemek ben te veshtiren, apo eshte mendjelehte, pfff.... Nje vajze pranon ateher kur vertet e dashuron djalin, ka raste qe mer nje dite ka raste kur i duhet kohe. FAkti qe ajo do pranoj me vone s'do te thote qe beri te veshtiren, thjesht atehere e ndjeu te jepte premtimin e saj :)... disa njerez me duken si alien teksa flasin per njerezit, Lol
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Mos me gjykoni nese mendoj se meshkujt jan budallenj :) . Po jeni vertet budallenj pastaj fundi i fundit kur merni nje pergj negatve normalisht paragjykoni .
Jam dakort me Soulmind kur thot se femra pranon ateher kur ndjen , por kjo sdo te thot se ben te veshtiren ne fillim . Ju meshkujt jemi me shume te fixuar dhe ndjenja eshte zero , ndersa femra nuk mendoj se pranon te parin qenie budadhe qe i del para. :)
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Puna eshte se kur propozoni e femra ju pranon menjehere filloni : Sa e lehte ishte,pranoi menjehere etj etj...Nese sju pranon menjehere filloni : Ytt femer e flliqur,u be ajo te beje naze,u be ajo te beje te veshtiren etj etj...
Me vjen keq ta them po meshkujt shqiptare e kane kete gje madje te theksuar,realitetin mos ta mohojme:)
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Jo ore ca flet ti jemi ne ata qe sdim te prozpozojm :D

Bjondi kan harruar se kur te shikojen qe ti e pelqen fillojen e hunden perpjet po se din qe nganjeher jan si puna e autobuzave qe vin e ikin :p

Hahahaha e vertet po c'do femer do ti vesh nga pas per nje far kohe :p Mendojne te thon jo sepse jan te sigurta qe do i vejme nga mbrapa po kur na shohin me dike tjeter pastaj i iken truri :p Pastaj thon nuk din meshkujt te propozojne.
 

LoSsT

VIP
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

488251_159254287567497_1095909208_n.png

Lajk
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Kush i ka kuptuar ndonjëherë femrat që flasim me plot autoritet këtu?Përderisa nuk mund të kuptojnë veten, si do mund ti kuptojmë ne?Mbase nuk j'u ka ndodhur të njihni dikë,e cila mund të jetë ''poete'',plot ndjenjë dhe me këtë pamje të të duket si një femër delikate,si një femër që ndjen edhe e idealizon dashurinë si diçka e pastër e kulluar etj etj.Më pas realizon edhe kupton shumë shpejt se nuk është ndjenja, nuk është delikatesa, nuk është dashuria,ajo thjesht deshte s.. të fortë, para dhe mbrapa (më falni për fjalorin), kaq dhe asgjë më shumë.Fillon i thua vehtes; ''sa kot qënkë lodhur ore ti, thjesht duhet t'ja kërkoje''.Më pas hapen edhe temat se si propozohet etj etj.Propozimi me aq sa kam kuptuar duhet të vijë sipas kushteve, ndonjëherë mjafton vetëm '' a do ma japësh njëherë?''.Kujt femre nuk i pëlqen një propozim i caktuar nuk duhet t'ja vejë fajin mashkullit që propozoi,por femrave që ai mund të ketë propozuar më përpara
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

hahahaha,,veshtersia qendron kur filozofojn shume ,seq kam nje ide sa me madhe shkalla injornces tek njerzit,,aq me madhe dashuria dhe aq me te thjeshta propozimet,, femrat e meshkujt,,kete lloj dashurie e provon dhe i zgjuari/ra..(e/i vetshpallur ose jo)..,,mjafton te luaj rolin e pershtatmeris ndaj injorances..:pLOL
 

ZHIGO

...
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

hahahaha,,veshtersia qendron kur filozofojn shume ,seq kam nje ide sa me madhe shkalla injornces tek njerzit,,aq me madhe dashuria dhe aq me te thjeshta propozimet,, femrat e meshkujt,,kete lloj dashurie e provon dhe i zgjuari/ra..(e/i vetshpallur ose jo)..,,mjafton te luaj rolin e pershtatmeris ndaj injorances..:pLOL

si i zgjedh kto fjalët mi druq ,

si ato bletët puntore qe bojn grep , e qënisin tantella te bukra (edhe pse te shumten e rastve si komt e dhisë , por haaajt) .

dukesh qe ke mor ka grekët , ti shifi konget e dashnis , si i kane. i fillo me sagapo , e i maro me poli . dy ore kong dashnie vetem dy fjal ,

daçninë nuk duhet veç me e shpreh me fjale , por ca raste ne me druu. kshuqe...kur te propozosh qetrën , futu i dru te mire qe ta kuptoj , se ç'o daçulia...

ene thuj jo, po deshe :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

hahahaha..Zhigo se kuptoj pse i diskriminon komt dhise..:p:p
Gjithesesi kur dhia ecen bukur me lozonjaritet duke filozofuar,.e kam sqaru tek faqia me perpara e kesaj teme..:p..(lexoje;p )
E C"far sqrimi me tekste kengesh anglisht...;p,,se kam permend fare greqishten lol,,;p
 

ZHIGO

...
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Ta marrim temen ne rrafsh real..kur jemi ne nje shoqeri,,njohje,,pune shkolle etj etj,,krijohen njohje shoqerore,,miqsore te cilat disa nga keto njohje tentojn shpesh te shkojn nje hap me tej,,siq eshte lidhja e dashuris,,kur nga te dy anet ka pelqim atehere ketu s"ka veshtersi as nga femra as nga mashkulli sepse vetvetiu ndjenja i afron , shkojn shkrihen gjerat ne form spontane.
Ne rastin kur vetem mashkulli ndjen per femren ne form dashurie,,pra eshte vetem mashkulli qe ka ndjenj kundrejt femres dhe jo ajo drejt tij,,(ajo ka vetem mirnjohje,,respekt,,miqesi te paster,,etj etj)atehere ketu kemi rastin e femres se "veshtir",,sepse thjesht ajo refuzon ne form kostante dhe te patolerueshmec"do veprim..mendim romtik,,erotik apo flirt qe afrohet nga ky mashkull.
Ndodh e njejta gje dhe me femren qe simpatizon nje mashkull ,,nderkohe qe ai s"ka ndjenj per te,,por ketu kemi nje ndryshim te vogel,,per mashkullin e te madh per femre,,sepse mashkulli nuk do thoshte jo nje nate pasioni ****ual me kete femer..(jan te rrall meshkujt qe do refuzonin,,)e ne keto raste femra eshte viktim e dyfisht,,,sepse ajo mendon se realizoj dashurin e saj. Ne fakt nuk ka arrit asgje perveq se "one night stand" me kete mashkull.
Ne kete pik femrat jan me te mrie se pergjethsisht kur nuk ndjejn , nuk shtiren,,pra thon JO ne kuptimin e plot pa len asnje shpres zvarr,,(shumica e femrave me nivel,,them se ato interesaxhiet pastaj shofin opsione perfitimi..normalisht,perjashtime ka gjithkund) ndersa mashkulli dhe kur S'ndjen nuk ja keput komplet femres dhe fillon e shef pse jo dhe asortimentet e saj fizike ja vlen s"ja vlen sikur dhe per njehere,..:p
Keshtu pra pak te koklavitura keto spirra ndjenjash,,por kurresesi te pa rrgudalje,,aty ku nuk ka prespektiv te eci ndjenja ose nuk kthehet me te njejten monedh mbledh njeriu rraqet..:p dhe shef perpara,,su be nami eksplorimi ne kohe eshte gjithmon me ineresant se zaptimi perfundimtar i nje pjese qe eksplorove ndoshta dhe rastesisht apo llogjikisht..:p:p..kjo per ata qe jan ne kerkim te dashurive qe akoma si kan gjetur...:p

po flet per aparencën? (qe do te thote , bukurine fizike .)

sepse ajo eshte "kolpo" pare e "un dos tres , u pasito pa lante" qe bën zëmra. pastaj vijn te tjerat me rradhe qe ke rreshtu . vijn si opsione qe parashtrohen per te dy . ne dim qe truri jon , ben disa llogari perpara zëmrës , qe do te thote se bejm nje plan plot dëshir perpara se ti perkushtohemi atij plani.

te tjerat vijn si opsione ne baz te nevojes aktuale .

si ne rastin e femrës histerikexhelozesidreqi , qe edhe pse do te boj interesanten i qan zëmra që ta bej shoqen çik xheloze dhe ta vë veten ne qender te vemendjes . nuk ka renci se çfar hekri po rreh , apo jo?

ç'të të thomi qetër...e paske qa anglishten , ene me theks madje :p
 

ZHIGO

...
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

hahahaha..Zhigo se kuptoj pse i diskriminon komt dhise..:p:p
Gjithesesi kur dhia ecen bukur me lozonjaritet duke filozofuar,.e kam sqaru tek faqia me perpara e kesaj teme..:p..(lexoje;p )
E C"far sqrimi me tekste kengesh anglisht...;p,,se kam permend fare greqishten lol,,;p

"dhia" naive , ajo te zgjon atë hormonin menefregist . dhe te duket situata si mishën imposibëll . :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Edhe sdine, edhe bejne te veshtirat :p
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Hall ta pranosh menjehere propozimin hall mos ta pranosh.
Ja e pranoi eshte keshtu..ja nuk e pranoi eshte ashtu.
Su gjendet karari su gjendet..lol
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Su gjendet karari su gjendet.

Dreqi n'fije s'ju bie :d
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Jane gocat e veshtira apo nuk din çunat te propozojne?

Dreqi n'fije s'ju bie :d

Lover as neve po ama dhe juve sjeni keq ehh :D

P.S sa te pelqekan keto shprehjet bukur e shkurt. Direkt ne pike :p
 
Top