Jeni gati për t'u vaksinuar?

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Aman kush i nxjer keto perallat me gjak derri? Nuk ka kompatibilitet midis gjakut kafsheve dhe atij te njerezeve. Sduhet te besh shkolle per kete pune.
Nqs ju kerkohet te dhuroj tere familja e nqs skeni te njejtin grup, eshte per faktin qe skan rezerva dhe i duhet gjak spitalit sic. Pra me ate qe dhuroni ju do trajtojne njerzit qe jane KOMPATIBEL. Tek pjestari familjes tuaj i jepet gjak i njejti grup ose 0 negativ, asesi gjak tjeter.
Kete qe kerkojne te vij familja te dhuroj e kam degjuar e ne shtete te tjera sepse sot jane te paket ata qe dhurojne e sidomos grupet e ralla.

Sa per temen, jo nuk do vaksinohem.
Te betohem qe kshu na than se isha vête aty dhe mua mu duk e pabesueshme aq u alarmova. E ikem urgjent.

Dhenia e gjakut ktu nuk Eshte e detyruar . Ndonje qe ka jetuar ne France mund ta vertetoje kte gje . Ndoshta @Delirium ?!
eshte i vetmi qe ka qen ktu e Ndoshta mund te flas dicka.

ktu ka qendra kastile madje dite te caktuar qe shkon dhuron gjak .
Ja burri im psh ( ndryshe nga un qe kam nevoj ) i ka me 4 * plus qe dmth jep gjak se ka shume plus per te bere mire . Sepse mund edhe te evitòje ushqime qe prodhojne gjak etj.

pra ka donatore ata japin gjakun i cili shkon ne spital.
Ne Itali di qe nje kusherira ime i dha te motres . Se kishin nje grup gjaku ama vende te tjera se di . Kurse ktu jo nuk ndodh ashtu .
 

Marla

Let God & Let Go
Vie gjakun qe jep nuk do te thote se i shkon te afermit tend. Gjaku qe jep shkon behen analizat perpunohet dhe shkon tek banka e gjakut.

Nese ke nevoje per gjak imediat normal qe spitali te jep gjak ste le ne meshire te fatit ama eshte e keshillueshme qe ai gjak tw zevendesohet mw 3 qese te personave te aferm te pacientit.
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Une i besoj vaksines qe xhaxhi Edi do na sjelle ne Shqiperine tone punetore ama nuk do e marr se sistemi shendetesor eshte pertoke gjate qeverisjes se PPSSH.

Ama prape kte do votoj🙈
 

Marla

Let God & Let Go
Une i besoj vaksines qe xhaxhi Edi do na sjelle ne Shqiperine tone punetore ama nuk do e marr se sistemi shendetesor eshte pertoke gjate qeverisjes se PPSSH.

Ama prape kte do votoj🙈
Sikur eshte PPSH jo PPSSH lool
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Ne shqiperi gjen si medikamente indiane ashtu the certifikuara nga vendet e CE apo USA e canada.

Sot te ofron spitali privat apo farmacite private ate qe ti do. Puna eshte a ta lejon xhepi ta blesh.

Ne shqiperi eshte problem ne shendetsi ndihma e pare urgjenca. Pra aty vertet qe mund te te lejne te vdesesh se duan 3 ore me te nxjerre nga makina kur ben aksident apo do 3 ore te shkoje ambulanca ne spital se nuk ja hap njeri rrugen kur kalon.
Po edhe rruget sjane atje per te kaluar lol
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Marla Ja qe ne kurre nuk na e kan kerkuar kte gje . E di qe gjakun atje e Cojn Po flas per expériencen ne shtepin time . Ne skemi dhen gjak dmth nuk na Eshte kerkuar kurre .
Burri im dhe im vella jep shpesh here po vête jo se na e kan kerkuar .
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Aman kush i nxjer keto perallat me gjak derri? Nuk ka kompatibilitet midis gjakut kafsheve dhe atij te njerezeve. Sduhet te besh shkolle per kete pune.
Nqs ju kerkohet te dhuroj tere familja e nqs skeni te njejtin grup, eshte per faktin qe skan rezerva dhe i duhet gjak spitalit sic. Pra me ate qe dhuroni ju do trajtojne njerzit qe jane KOMPATIBEL. Tek pjestari familjes tuaj i jepet gjak i njejti grup ose 0 negativ, asesi gjak tjeter.
Kete qe kerkojne te vij familja te dhuroj e kam degjuar e ne shtete te tjera sepse sot jane te paket ata qe dhurojne e sidomos grupet e ralla.

Sa per temen, jo nuk do vaksinohem.
Screenshot_20201118-163910_Samsung Internet.jpg
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Une i besoj vaksines qe xhaxhi Edi do na sjelle ne Shqiperine tone punetore ama nuk do e marr se sistemi shendetesor eshte pertoke gjate qeverisjes se PPSSH.

Ama prape kte do votoj🙈

te fut noj ashtu xhaxhi edi dhe e sheh ti .😳 ndonje —— e kam fjalne lool
E votoke pale 🥺
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Supaxhi urte ti :p

Poshte agjenti grek lol
Rri urte se te korruptova lol
Te bleva me gjithe shpirt :p me fondet e grekut lool lool
Si je me shendet se me duhesh e shendosh kur te kthej ne bashke agjente lol :)
Ke sraciatella soup? :p na eshte ul hekuri lol na kan len pa spinaq :(
 

Marla

Let God & Let Go
Rri urte se te korruptova lol
Te bleva me gjithe shpirt :p me fondet e grekut lool lool
Si je me shendet se me duhesh e shendosh kur te kthej ne bashke agjente lol :)
Ke sraciatella soup? :p na eshte ul hekuri lol na kan len pa spinaq :(

Ferritina tull me kishte dale sot lool

Korrupsion snuk agjente me mjafton cia per momentin :p
 

Delirium

No description ...
Te betohem qe kshu na than se isha vête aty dhe mua mu duk e pabesueshme aq u alarmova. E ikem urgjent.

Dhenia e gjakut ktu nuk Eshte e detyruar . Ndonje qe ka jetuar ne France mund ta vertetoje kte gje . Ndoshta @Delirium ?!
eshte i vetmi qe ka qen ktu e Ndoshta mund te flas dicka.

ktu ka qendra kastile madje dite te caktuar qe shkon dhuron gjak .
Ja burri im psh ( ndryshe nga un qe kam nevoj ) i ka me 4 * plus qe dmth jep gjak se ka shume plus per te bere mire . Sepse mund edhe te evitòje ushqime qe prodhojne gjak etj.

pra ka donatore ata japin gjakun i cili shkon ne spital.
Ne Itali di qe nje kusherira ime i dha te motres . Se kishin nje grup gjaku ama vende te tjera se di . Kurse ktu jo nuk ndodh ashtu .
Po, dalin në çdo shesh një herë në muaj , edhe ka vullnetare plot , unë jam 0 negativ edhe me kane ofruar goxha para , ama kam sa për vete , nk shesim 🙂
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Po, dalin në çdo shesh një herë në muaj , edhe ka vullnetare plot , unë jam 0 negativ edhe me kane ofruar goxha para , ama kam sa për vete , nk shesim 🙂
Hahaha sa me qetesi e thé lool
E di e di . Di qe un e ti jemi compatible.:)
Un kam grup te veshtire shume dreqi e mori .😌
 
Top