Jeni gati për t'u vaksinuar?

SpaceGirl

BimBumBam
Po.
Jam dhe do jem gjithmon pro vaksinave
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Me gjithe keto teori konspirative qe po degjojme , une sdi ca dua me :p
ama i gjo e dua ..sdu me vdek
 

Sensual

Antarë i Respektuar
Sikur lexova qe u kishte dhene alergji personave te pare qe e kishin bere, keshtu qe per jo jam akoma.
 

TnT

Antarë i Respektuar
Une per vete kam qene jam edhe do jem pro vaksines ilaceve & mjekimeve 1 pyetje kam per kta qe jan kunder vaksinimit per cfar motivi se bejn 🤔?
 

TnT

Antarë i Respektuar
Se di . Kam frike efektet secondaire.
Me sa kam lexuar per ate vaksinen pfizer ca eshte ajo ka virusin brenda ne sasi te vogel se mbaj mend edhe dicka tj qe stimulon trupin ta sulmoj e te krijij anti trupa kjo sipas studimeve sh pak efekte pak dhimbje koke e temperatu si te bebet kur vaksimohen
 

AnaVie

I Miss you so much my dad
Staf në FV.AL
Me sa kam lexuar per ate vaksinen pfizer ca eshte ajo ka virusin brenda ne sasi te vogel se mbaj mend edhe dicka tj qe stimulon trupin ta sulmoj e te krijij anti trupa kjo sipas studimeve sh pak efekte pak dhimbje koke e temperatu si te bebet kur vaksimohen
Te jen vetem kto e bej tani . Po mos dalin gjera te tjera se ca spo shpikin kta .:))
Me kto mend qe kam tani snuk i here vetem nese e bejn me detyrim .
kismet me i llaf .:p
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
As me shko mendja te bej vaksine une. Une kam grupin e gjakut 0 kam antitrupa qe dhe po me zuri e kaloj lehte 😜
 

Baboon

Relax
Kjo pytja më kujto infermieret që vinin në shkollë fillore me shiringë n'dorë, dhe me një buzëqeshje "djallëzore" :
- Hë kalamja kush e ka radhën 🤣
 

Guest

Antarë i Respektuar
FB_IMG_1608448590979.jpg
 

Desa

“The truth can be a bad choice for a wise man”
Jo. Mirëpo si bartëse e virusit që rrezikon jetën e seniorëve, do e mendoja si mundësi.
Definitivisht jo. Nuk jam dhe aq sociale për të rrezikuar jetën e tjerëve.
Preferoj të krijoj imunitet natyral.
 

Desa

“The truth can be a bad choice for a wise man”
Une per vete kam qene jam edhe do jem pro vaksines ilaceve & mjekimeve 1 pyetje kam per kta qe jan kunder vaksinimit per cfar motivi se bejn 🤔?
1. bagazhi profesional më jep njohuri të mjaftueshme për virozët.
2. Prindi im mbijetoi Covid-19, jo më keq se para ca vitesh një virus tjetër.
3. Kur të jetë vdekjeprurëse për të gjitha moshat dhe të jetë testuar pa efekte anësore, ndoshta do e mendoj si mundësi.

p.s. nuk jam kundër mjekimeve që shpëtojnë jetë.
 
  • Më pëlqen
Reactions: MEe
Top