Jeni gati për t'u vaksinuar?

TnT

Antarë i Respektuar
1. bagazhi profesional më jep njohuri të mjaftueshme për virozët.
2. Prindi im mbijetoi Covid-19, jo më keq se para ca vitesh një virus tjetër.
3. Kur të jetë vdekjeprurëse për të gjitha moshat dhe të jetë testuar pa efekte anësore, ndoshta do e mendoj si mundësi.

p.s. nuk jam kundër mjekimeve që shpëtojnë jetë.
Mhb eshte se nuk zgjedh dot ti 😛do behet me dhun
 

Mogli

🙄welcome home
1. bagazhi profesional më jep njohuri të mjaftueshme për virozët.
2. Prindi im mbijetoi Covid-19, jo më keq se para ca vitesh një virus tjetër.
3. Kur të jetë vdekjeprurëse për të gjitha moshat dhe të jetë testuar pa efekte anësore, ndoshta do e mendoj si mundësi.

p.s. nuk jam kundër mjekimeve që shpëtojnë jetë.
po te infektohesha do doja 1 mjekje sexy me mire se vaksinen 🤪😂😂
 

Desa

Felix - Culpa
Mhb eshte se nuk zgjedh dot ti 😛do behet me dhun
Jo në mënyrë direkte 😛
Atë që mund të bëjë shteti si “dhunë indirekte” është p.sh. të regjistrohet në pasaportë.
Nuk lëviz këmbën askund deri sa të evitohen efektet anësore 😂
 

TnT

Antarë i Respektuar
Jo në mënyrë direkte 😛
Atë që mund të bëjë shteti si “dhunë indirekte” është p.sh. të regjistrohet në pasaportë.
Nuk lëviz këmbën askund deri sa të evitohen efektet anësore 😂
Efektet ansore duan 10 vjet
 

Desa

Felix - Culpa
Efektet ansore duan 10 vjet
Viruset bëjnë mutacione, kështu që do duhen shumë më shumë se 10 vjet shpikjesh, testimesh e efekte anësore.
 

Desa

Felix - Culpa
Ty jo po je po me maska me gjera
Tani klientela e shëndetësisë nëpër spitale, gjysmën e jetës e jetojnë me maska me dorashka e dezinfektues. Edhe vet kam përdor shum vite. S’më bën ndonjë efekt aq ndryshe. 🙂
 

TnT

Antarë i Respektuar
Tani klientela e shëndetësisë nëpër spitale, gjysmën e jetës e jetojnë me maska me dorashka e dezinfektues. Edhe vet kam përdor shum vite. S’më bën ndonjë efekt aq ndryshe. 🙂
Sesht mhb aty po te kufizimet 😃 ska resorante ska bare mungojn sh gjera esenciale qe jemi mesuar
 

Desa

Felix - Culpa
Sesht mhb aty po te kufizimet 😃 ska resorante ska bare mungojn sh gjera esenciale qe jemi mesuar
Më se e vërtetë, por ato më lartë ishin në aspektin personal.
Përndryshe, esenca është që populli i thjeshtë është kukull marionette e shtetit. Gjithmonë ka qenë. Kësaj here me përmasa më të mëdha gjeografike.
 

TnT

Antarë i Respektuar
Më se e vërtetë, por ato më lartë ishin në aspektin personal.
Përndryshe, esenca është që populli i thjeshtë është kukull marionette e shtetit. Gjithmonë ka qenë. Kësaj here me përmasa më të mëdha gjeografike.
Keq puna 😀si dihet kur do i vi fundi ksaj gjeje
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Po planifikojne te leshojne pashaportat vaksine, e para qe do ta aplikoje eshte anglia dhe shume shpejt do pasohet edhe nga vende tjera.

Ajo qe i druheshim nga dita 1 dhe qe e kemi permend shpesh ne forum po ndodh.

Sigurisht autoritetet thone qe vaksinimi eshte me deshire, por pa pashaporten e vaksines do privohesh nga shume sherbime publike dhe private, dhe gjasat qe te udhetosh nga nje vend ne tjetrin pa pashporten vaksine do jene zero ne muajt dhe vitet e ardhshem 🙁
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Marlushe si e thé dhe vête varet sa paguan dhe ska siguri . Nuk po them nuk ka dôktorra te mire po po nuk i dhe lek nuk te prekin me dore.
Kur kisha babin gialle ikem te spitali américain e ai i tha nese do marresh gjak duhet te japin gjak te gjithe pjesetaret e familles ( edhe Pse duhet te ishte compatible ) Gjakun Qe do marresh ktu do ta japim ne . Jep Apo nuk jep rezultat nuk ka garance ama .
Del ky i thot nje tjeter qe e kishim te njohur .ik Andej ku jeton vlla se ktu do te duhet te besh credi ne bank nese ske aq shtrenjte eshte ( nese ske ) dhe si perfundim gjak derri do marresh .

u shokuam ..nuk arrija ta besoja . Erdhem urgjent ne France.

Kshu zemra sdi sa e vertete Eshte Po kte gje e degjova me vesht e mi se isha présent .:)

Pikerisht pra nuk kan cilesin e duhur e kjo te frikeson .:)
Ky i njohuri juaj coban delesh ishte?
Ci keni keto qe shkruani apo thoni?
E kuptoni qe me kto ide mbushni dynjane dhe turp i zotit se jane vetem injorance
Spitali american apo cdo spital privat nje bank gjaku kane dhe aty marrin qeset e nevojshme
Nuk eshte detyrim qe ai qe duhet te dhuroj gjak duhet te jete te njejtin grup gjaku , personi i interesuar nuk do marri gjakun tend pasi gjaku qe do dhurohet do kaloj neper teste nese eshte i paster.
Banka e gjakut nese ne gjakun tend vihen re probleme si (Hepatiti B , C , hiv, sifiliz apo gonorrea) te njofton qe gjaku juaj nuk perdoret dot.
kte ta them se kam dhuruar gjak per familjar te mite dhe per femijet talasemik 3 here.
dhe kjo eshte procedure e perseritur dhe rigoroze.
nese skeni info minimalisht , mos perhapni panik me gjak derrash...vetem nese me derra ai robi jot na referohej ne


Sa per vaksinen , do e bej sepse me mire e vaksinuar se e terbuar :p
 

Mogli

🙄welcome home
Ky i njohuri juaj coban delesh ishte?
Ci keni keto qe shkruani apo thoni?
E kuptoni qe me kto ide mbushni dynjane dhe turp i zotit se jane vetem injorance
Spitali american apo cdo spital privat nje bank gjaku kane dhe aty marrin qeset e nevojshme
Nuk eshte detyrim qe ai qe duhet te dhuroj gjak duhet te jete te njejtin grup gjaku , personi i interesuar nuk do marri gjakun tend pasi gjaku qe do dhurohet do kaloj neper teste nese eshte i paster.
Banka e gjakut nese ne gjakun tend vihen re probleme si (Hepatiti B , C , hiv, sifiliz apo gonorrea) te njofton qe gjaku juaj nuk perdoret dot.
kte ta them se kam dhuruar gjak per familjar te mite dhe per femijet talasemik 3 here.
dhe kjo eshte procedure e perseritur dhe rigoroze.
nese skeni info minimalisht , mos perhapni panik me gjak derrash...vetem nese me derra ai robi jot na referohej ne


Sa per vaksinen , do e bej sepse me mire e vaksinuar se e terbuar :p
Po pate efekte anesor do vij tputh per antivaksine 😂😂😂
 
Top