Jeni gati për t'u vaksinuar?

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Ky i njohuri juaj coban delesh ishte?
Ci keni keto qe shkruani apo thoni?
E kuptoni qe me kto ide mbushni dynjane dhe turp i zotit se jane vetem injorance
Spitali american apo cdo spital privat nje bank gjaku kane dhe aty marrin qeset e nevojshme
Nuk eshte detyrim qe ai qe duhet te dhuroj gjak duhet te jete te njejtin grup gjaku , personi i interesuar nuk do marri gjakun tend pasi gjaku qe do dhurohet do kaloj neper teste nese eshte i paster.
Banka e gjakut nese ne gjakun tend vihen re probleme si (Hepatiti B , C , hiv, sifiliz apo gonorrea) te njofton qe gjaku juaj nuk perdoret dot.
kte ta them se kam dhuruar gjak per familjar te mite dhe per femijet talasemik 3 here.
dhe kjo eshte procedure e perseritur dhe rigoroze.
nese skeni info minimalisht , mos perhapni panik me gjak derrash...vetem nese me derra ai robi jot na referohej ne


Sa per vaksinen , do e bej sepse me mire e vaksinuar se e terbuar :p
Te siguroj qe nga gjaku im nuk ka asnje bari delesh.

tema : vazhdoj mos kem besim tek vaksinimi ne shqiperi e ktu nuk e bej nese nuk me detyrojne.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Te siguroj qe nga gjaku im nuk ka asnje bari delesh.

tema : vazhdoj mos kem besim tek vaksinimi ne shqiperi e ktu nuk e bej nese nuk me detyrojne.
epo si i tille te ka folur

dhe besoj ti nuk ke dhuruar gjak per babin?
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
epo si i tille te ka folur

dhe besoj ti nuk ke dhuruar gjak per babin?
Kur vajta ne shqiperi e pash analizen qe i kishin ren plaquettet 6 ne fakt nuk e mora fare mundimin . Avionit e erdhem ne France . Ktu jap gjak vête per donation. ( kam dhen dikur me sakte ) Po sna e kan kerkuar per te then te verteten .
Kohet e fundit skam dhen me.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Sapo te me vije rradha.
Pse re nja 10 cope vaksnina qe i keni bere kur keni qene qerraaa ,ju gjeti gje ahhahahahahaha
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Kur vajta ne shqiperi e pash analizen qe i kishin ren plaquettet 6 ne fakt nuk e mora fare mundimin . Avionit e erdhem ne France . Ktu jap gjak vête per donation. ( kam dhen dikur me sakte ) Po sna e kan kerkuar per te then te verteten .
Kohet e fundit skam dhen me.
si mund te japesh gjak ti kur je vete e semure?
Dmth franca ja fuska totalisht kot ....mjere ti cte kane bere o korbe , prandaj u bere anemike

Nese hemoglobina eshte nen 11 nuk lejohet te jepet gjak sepse konsiderohesh ne limitet e nje anemie te lehte.
si mund te kesh dhuruar gjak ti se di

mos e nxirrni mjeksine shqiptare si te paafte ,sepse nese do ishte si mendon ti i bie qe sdo kishim sherime por vetem humbje!
Sa jam perballur une me mjek sbesoj se e ke patur fatin dhe mos e pac te perballesh
Dhe po aq mos me tregoni mjekesine boterore se edhe ate e kam pare deri diku.
Ne fund te dites , jane risqe dhe skemi cbejme , ama kur na ka keq te mjeket perplasemi

respektojini dhe lerini perrallat me cakej
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
si mund te japesh gjak ti kur je vete e semure?
Dmth franca ja fuska totalisht kot ....mjere ti cte kane bere o korbe , prandaj u bere anemike

Nese hemoglobina eshte nen 11 nuk lejohet te jepet gjak sepse konsiderohesh ne limitet e nje anemie te lehte.
si mund te kesh dhuruar gjak ti se di

mos e nxirrni mjeksine shqiptare si te paafte ,sepse nese do ishte si mendon ti i bie qe sdo kishim sherime por vetem humbje!
Sa jam perballur une me mjek sbesoj se e ke patur fatin dhe mos e pac te perballesh
Dhe po aq mos me tregoni mjekesine boterore se edhe ate e kam pare deri diku.
Ne fund te dites , jane risqe dhe skemi cbejme , ama kur na ka keq te mjeket perplasemi

respektojini dhe lerini perrallat me cakej
A lexove qe kam dhen dikur ? Prandaj nuk jap me .
Franca nuk detyron njeri Mon ndryshe nga Shqiperia .
Per mua kta ben mrekulli me tim ate derisa i erdhi ora . Edhe per mua ben mrekulli qe me gjeten diagnozen e duhur .

p.s Me lart se zgjata sepse sdua te jap me materiale personale .:) kam dhen boll
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
A lexove qe kam dhen dikur ? Prandaj nuk jap me .
Franca nuk detyron njeri Mon ndryshe nga Shqiperia .
Per mua kta ben mrekulli me tim ate derisa i erdhi ora . Edhe per mua ben mrekulli qe me gjeten diagnozen e duhur .

p.s Me lart se zgjata sepse sdua te jap me materiale personale .:) kam dhen boll
ne fakt sdua ta zgjas as une , se nuk eshte gje qe me terheq shume
bile e kam shume problem kte pjesen ...
Ti thua ben mrekulli? Ama babi iku, ama edhe ti po thu se je e rrezikuar njesoj
ku qendron mrekullia? Diagnoza?
Qe kur diagnioza qenka nje mrekulli, per aq kohe sa nuk kurohet?

Anavie , vertet nuk jam mjeke , por fatkeqesisht nga halli jam bere mjeke nga famijar te mite .
Dhe per ca gjera qe i di , eshte debat i humbur pa u zene fill
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
ne fakt sdua ta zgjas as une , se nuk eshte gje qe me terheq shume
bile e kam shume problem kte pjesen ...
Ti thua ben mrekulli? Ama babi iku, ama edhe ti po thu se je e rrezikuar njesoj
ku qendron mrekullia? Diagnoza?
Qe kur diagnioza qenka nje mrekulli, per aq kohe sa nuk kurohet?

Anavie , vertet nuk jam mjeke , por fatkeqesisht nga halli jam bere mjeke nga famijar te mite .
Dhe per ca gjera qe i di , eshte debat i humbur pa u zene fill
Ben mrekulli sepse jetoj 3 vjet nderkohe qe do jetonte 6 muaj me semundjen qe i ra. madje ai abuzoi sepse i shkeputi shume hère ilacet.
Mosha pastaj beri te veten . Nuk jemi te perjetshem edhe pse prindi nuk ka kurre moshe .
sa per mua mrekullia Eshte qe u arrit ne kohe .

P.s e di zemra e di.😘
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Ne ks sollen para dy dite frigoriferet per ti rujtur vaksinat(per arsyje sterelizimi )😂
Vaksina vjen than pasi te vdesin edhe disa,se nuk eshte plotsu nr🤪
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
ne krah e bere mo?....apo ..se kam hallin mos nuk eshte vaksine prej verteti
 
Top