Jeni njerez te drejte ju te forumit virtual?

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Forumi Virtual me ka perjashtuar nga dy tema:
-Cfare eshte SHTETI?
-Shqiperia i ofron Turqise bazen ushtarake te Pashalimanit

Ne te dyja temat nuk e thoni aresyen e perjashtimit, perkundrazi keni lejuar postime provokuese te anetareve @gues-t dhe @Marla

 

Marla

Quo Vadis!
Ne te FV per te drejte e quajme veten, edhe pse tek tuk ka ndonje shtylle kurrizore te shtremberuar.

Por prape jemi bujare i pranojme ne gjirin tone i edukojme por nese nuk ndryshojne i cojme prapa diellit.
 

gues-t

Barnaba
Ta kame thene me kohe: braktise kete profil - e ke djegur me kohe (kur u perpoqe te nxirrje Akademine e Shkencave te Shqiperise si tradhetare me metoda qesharake). E dogje sic u dogj profili me emrin Landi kur i demaskova qasjen mbi debatin per Epirin.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Ne te FV per te drejte e quajme veten, edhe pse tek tuk ka ndonje shtylle kurrizore te shtremberuar.

Por prape jemi bujare i pranojme ne gjirin tone i edukojme por nese nuk ndryshojne i cojme prapa diellit.

Ty dhe anetarit @gues-t nuk ju lejotet te postoni mbi kete teme sepse me keni provokuar.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Ta kame thene me kohe: braktise kete profil - e ke djegur me kohe (kur u perpoqe te nxirrje Akademine e Shkencave te Shqiperise si tradhetare me metoda qesharake). E dogje sic u dogj profili me emrin Landi kur i demaskova qasjen mbi debatin per Epirin.

Vazhdo gomar se e ke mire.
 

gues-t

Barnaba
Te gjithe profileve te cilat i kam dyshuar si greke (apo shqiptar te asimiluar per te qene me i sakte) u'a kam dhene shancin te shpjegojn qasjen e tyre mbi tema te nxehta te historise. Dhe ka qene pikerisht menyra se si perpiqeshit te mbronit pozicionin fillestar qe me bindi pertej cdo dyshimi se jeni grek. Nese ka nje gje qe une di te dalloj shume mire, eshte kur nje debatues kembengul me metoda manipuluese ne debate historike.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Te gjithe profileve te cilat i kam dyshuar si greke (apo shqiptar te asimiluar per te qene me i sakte) u'a kam dhene shancin te shpjegojn qasjen e tyre mbi tema te nxehta te historise. Dhe ka qene pikerisht menyra se si perpiqeshit te mbronit pozicionin fillestar qe me bindi pertej cdo dyshimi se jeni grek. Nese ka nje gje qe une di te dalloj shume mire, eshte kur nje debatues kembengul me metoda manipuluese ne debate historike.

Nese une jam grek sipas turirit tend, ti je nje koqe kandari...
 

gues-t

Barnaba
Nese une jam grek sipas turirit tend, ti je nje koqe kandari...
C'pate?! Te dogji supa e OMONIAS? Mos u nxeh... vete e ke zgjedhur kete pozite.
 

Senseo

.
Staf në FV.AL
@Eugeneral po te drejtohem ty meqe je nismetari i kesaj teme. Nese ne kete teme ndodh qe kalohet ne personale dhe ofendime jo vetem nga ty por nga cdo antare qe poston, temen do ta mbyll. Flm :).
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
@Eugeneral po te drejtohem ty meqe je nismetari i kesaj teme. Nese ne kete teme ndodh qe kalohet ne personale dhe ofendime jo vetem nga ty por nga cdo antare qe poston, temen do ta mbyll. Flm :).

T'ju beje nje pyetje...
Me c'te drejte e lejoni dike te provokoje?!
U sqarova me siper se anetari @gues-t dhe anetarja @Marla me kane provokuar dhe nuk kane te drejte t'i drejtohen kesaj teme...
Ja ku eshte tema me thoni hapur ku kam ofenduar dhe PSE JU NUK I KENI NDERPRERE PROVOKIMET E TE DY TE MESIPERMVE?!
Flisni pra apo qysh?...
 

Senseo

.
Staf në FV.AL
T'ju beje nje pyetje...
Me c'te drejte e lejoni dike te provokoje?!
U sqarova me siper se anetari @gues-t dhe anetarja @Marla me kane provokuar dhe nuk kane te drejte t'i drejtohen kesaj teme...
Ja ku eshte tema me thoni hapur ku kam ofenduar dhe PSE JU NUK I KENI NDERPRERE PROVOKIMET E TE DY TE MESIPERMVE?!
Flisni pra apo qysh?...
Qe ta kesh ti dhe cdokush te qarte nje here e mire: Forumin e bejne antaret si ty si mua. Askush nuk eshte i ngjashem. Nuk hyjm ne forum per te vjell vrer e per te ofenduar. Nese ke pakenaqesi per menyren se si politika shqiptare vepron dil ne miting. Por te kaloni ne personale sja lejoj as ty askujt. Beni debate si te rritur qe jeni. Forumi do egzistoj edhe kur une e ti sdo jemi me ketu. Sa per kujt i lejohet apo jo te postoj, eshte e drejta e cdokujt dhe kete se ndalon dot as ti e as une.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Qe ta kesh ti dhe cdokush te qarte nje here e mire: Forumin e bejne antaret si ty si mua. Askush nuk eshte i ngjashem. Nuk hyjm ne forum per te vjell vrer e per te ofenduar. Nese ke pakenaqesi per menyren se si politika shqiptare vepron dil ne miting. Por te kaloni ne personale sja lejoj as ty askujt. Beni debate si te rritur qe jeni. Forumi do egzistoj edhe kur une e ti sdo jemi me ketu. Sa per kujt i lejohet apo jo te postoj, eshte e drejta e cdokujt dhe kete se ndalon dot as ti e as une.

Forumi eshte per te dhene mendimet personale mbi tema (gje qe une kam bere), ndersa provokimet qe @Marla dhe @gues-t kane bere ju as i fershelleni...
Mos e perdridh bishtin se nuk te shkon.
 

Frank

S/A
Staf në FV.AL
Nuk dua te jem e njeanshme ama ne kte teme duhet te pergjigjet wxp , Senseo ata qe e drejtojne kte forum .
personalisht te tema e shtetit hoqa plot ofendime Qe me te drejte kan ndodh. Mos flasim per thumba , ironi , postime qe nuk kishin lidhje fare me temen Po kto te fundit si preka.
Ama jepi Cesarit ate Qe i takon . Tek tema cfare na ben pershtypje te ky forum mbrem u abuzua . Kur dikush tall bukuroshin ne ne vend ta ndalonim po qeshim . E mendoj qe kte veprim duhet ta bejn SM e Admina . kaq
PO sikur hapsi i temes, qe vjen 1 jave ne 12 muaj ne kte forum dhe sillet po njelloj, ta kete kete startegji e ke menduar ndonjehere? ;)
Apo koment me oreks personal e ti?
 

Senseo

.
Staf në FV.AL
Forumi eshte per te dhene mendimet personale mbi tema (gje qe une kam bere), ndersa provokimet qe @Marla dhe @gues-t kane bere ju as i fershelleni...
Mos e perdridh bishtin se nuk te shkon.
Postimet ku permbajtja ishte personale me ofenfime jan fshire. Tema u mbyll. Edhe ti si antar i forumit qe je sje i paket. Nese kerkon drejtesi nise nga vetja jo duke hapur tema e duke drejtuar gishtin pse lejon te komentoj filani. Stop me keto sjellje.
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top