Jeni njerez te drejte ju te forumit virtual?

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
@Eugeneral, ke perdorur taktika manipuluese per te nxitur pesimizem nder shqiptar, konkretisht duke paraqitur Akademine e Shkencave si tradhetare.
Profili tjeter, Landi, na ka sjell tekste manipuluese, me stil qe s'mund te jete asgje tjeter perpos propagandes greke, mbi historine e Epirit/Toskerise. Dhe kur e demaskova, perdori taktik te parashikueshme: u perpoq te me largonte nga debati duke ofenduar rende. Une i'a vodha taktiken, e perdora kunder jush dhe ju deshen jave te tera deri sa u pershtatet... por vonesa foli volume.
Profil tjeter, emri i te cilit s'me kujtohet, poashtu me qasje te ngjashme mbi ato elemente te historise qe perplasen me pikepamjet greke. Ky tjetri la nam... kur i kerkova fakte per pikepamjet qe shprehu, me solli paragraf ne gjermanisht duke menduar se pamundesia per te kuptuar permbajtjen do shtynte lexuesit ta pranonin si burim qe mbronte pretendimet e tij. Por nje perkthim ne Google tregoi se paragrafi misterioz nuk ishte prove por thjesht detaje mbi nje universitetin e Reading (vendndodhja, siperfaqja, etj - dmth teresisht pa vlere).
Ka edhe nja 2-3 te tjere me sjellje te cuditshme, por s'dua te harxhoj me shume kohe.

Ndersa ne Facebook jeni aq aktiv sa kuptohet qartazi qe po beni fushate agjenturore. Kam debatuar edhe andej me nje prej jush qe manipulonte me kembengulje te pafytyre historine e Camerise. Edhe ne ate rast e kontrollova burimin qe ai/ajo citoi dhe atje thuhej dicka teresisht ndryshe. Madje edhe kur i thash "ti duhet te jesh se s'ben grek qe manipulon historine e Camerise ne kete menyre", ai reagoi duke e aprovuar akuzen time me nje 'like' te komentit ne fjale.

Ju do e vazhdoni propaganden deri sa SHISH te vendosi te veproj. Por nderkohe mos harroni: jeni shqiptar te asimiluar! Ne Epir/Toskeri s'ka pasur kurre grek, me perjashtim te disa kolonisteve ne Arte/Ambraki dhe ne Apolloni para rreth 2500 vjetesh. Jeni shqiptar te asimiluar duke luftuar kunder kombit tuaj te vertet.

Prape ma fshine komentin...

Cfare bisede paramendoni ju kur tjetrit ja fshini postimin?!

Sa qesharake qe jeni...
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Eshte shume interesante fakti qe nese dikush ankohet per 1 problem te caktuar gjithmone do dalin dhe keto demet kolaterale qe me zor presin te nxjerrin vrerin per qejfmbetejet e rradhes. lol

Peace njerez ka gjera me te rendesishme se keto idiotesira, nese sju pelqen dikush nga forumi apo nuk jeni ne gjendje te perballeni ne nje debat keni opsionin ignore/injorim dhe jetoni te lumtur ne FV!

Prandaj provokon zoterote?
 

WxP

Hidrauliku
Prape ma fshine komentin...

Cfare bisede paramendoni ju kur tjetrit ja fshini postimin?!

Sa qesharake qe jeni...
Mos permen prinderit e as kujt ktu o repliko me fjale sic duhet o do marr masa
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Respektin tregoje me detyren qe ben...mbaj pergjesin nese je per ate pune.
Ne komente dhe personalisht si person natyrisht do kesh respektin tim.
Po pra un erdha dhe t pyta si njeri " ku je ofendu ti"? Se sjena 24H online .
Ti smunde tme tregosh se ku dhe direkt thu mos me cito?! Ksaj si them respekt .

Gjithsesi prap ta ktheva per t tregu respektin . Njs ste vjen me citim nga un ?
 

gues-t

Barnaba
Mjaft bere rolin e viktimes se edhe mua po mi fshijn disa komente ironizuese.
 

Endrra

VIP
Po pra un erdha dhe t pyta si njeri " ku je ofendu ti"? Se sjena 24H online .
Ti smunde tme tregosh se ku dhe direkt thu mos me cito?! Ksaj si them respekt .

Gjithsesi prap ta ktheva per t tregu respektin . Njs ste vjen me citim nga un ?
Jo eshte tallje ne fakt.. sepse e shihni shume mire si vepron ai antare dhe ja mbani vendin ngrohte.
Perderisa ja tregova shefit ..sesht e nevojshme te te them ty.
Pra citimi ishte provokues ne kete rast.
Gjithsesi nje me pak
 

WxP

Hidrauliku
Tema u mbyll
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top