Jet pack. Tani nuk do kemi probleme trafiku.

Lauri

Anunnak
Usa – Nuk eshte nje foto e James Bond ne filmin 007. Ky eshte nje mekanizem qe ka dale nga"Operazioni Thunderball", qe do dale ne shitje te lire kete vit. Kushton 63000 $. Per ta perdorur mjaftojne 15 ore praktike. Me kete trafik qe ka rrugeve dikush ka menduar qe njeriu te mund te fluturoje per te kryer nevojat e tij ne kohe sa me te shkurter. Po te ishte pak me ekonomike qe tu jape mundesi te gjithve qe ta blejne do ishte me mire.
Prodhuar nga Martin, jet pack eshte emri i keti mekanizmi qe lejon njeriun te fluturoje. Me kete mund te fluturosh max 30 min dhe deri ne lartesine 2.4 km. Motorri eshte i kalkoluar te rezistoje deri ne 1000 ore fluturim. Ka disa versione jet, ai i fundit ushqehet me benzine normale dhe eshte i larte 1.5m…….opsss pa harruar parashuten.
Ky jet habiti boten per here te pare ne ceremonine e hapjes te garave Olimpiadi Los Angeles ne 1984.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=2gcurwcPs3U]YouTube - Jet-Pack man!!![/ame]
 

Askushius_DK

Anëtar i ri
Titulli: Jet pack. Tani nuk do kemi probleme trafiku.

Po he me ku jeni , se ngelen shqiptaret duke vdek te kufiri grekut !!! E paska shtrenjte gjoben . Vetem se paske nje te keqe mbas gjysem ore ngelke 2 km lart ne ajer .. haaahha
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Jet pack. Tani nuk do kemi probleme trafiku.

Shume e bukur. Me kete do realizohej endrra ime e te fluturuarit. Mrekulli, vecse qenka pak shtrenjte....
 

astritt

Antarë i ri
Titulli: Jet pack. Tani nuk do kemi probleme trafiku.

shum mire qekna kjo por ama ne shqoptaret te marim kulture per mirsjellje te mire dhe nuk besoj qe do kemi problem as ni her,si ne vendin ton ku jetoj po ashtu edhe jashte vendit qe shkojme. te bejm edhe ne ni shpikje te suksesem, se shqpitaret nuk shkoj ne ndihme qe nje zbulimi por mundohne ti bejn keqe atije qe ka fillu diqka per te mire kjo na mundon ne vetn ton se njerze, nuk kemi qef qe dikush te jet me i suksesem si ne,qdo zbulim shkon ne bashkpunim dhe arijme sukseset tona me te mira dhe funksionale etj .
 
Top