Jo politikë mbresash!

MrCool

Old School.
Mendova se jetonte jashte.

Sdi cte them, hera pare qe e degjoj, lexova ca komente ku i kerkonte opozites ti mundesohej nje media opozitare me te gjitha materialet e nevojshme dhe premtonte qe do rrezonte Ramen per 6 muaj, ne te kundert ta varnin ne mes te sheshit. ?

Politiken shqiptare e bejne nderkombetaret dhe guret e shahut i levizin po ato. Ramen pervec atyre nuk e rrezon askush tjeter.

Edhe dicka tjeter qe mberi pershtypje, te perfaqesosh "Partia shqiptare atdheu" dhe te perfundosh ne studiot e SyriTv eshte kontradite shume e madhe sepse dihet cfare eshte syri tv, kush e ka, dhe cfare perfaqeson.

Asnje patriot qe e do vendin e tij pa kushte sdo deshironte qe mesazhi i tij te percillej nepermjet ktyre mediave.

Po te pergjigjigjem me seriozitet tani, pa me pandehur si pasues apo militant te tij.

Sic thash, e kam ndjekur gjate shume viteve dhe ne shumicen e rasteve me ma lene mbresa te mira.

Me heret, ftohej gati tek te gjitha emisionet politike dhe debatuese te vendit.

Qe kur filloi Rama "luften me armikun e padukshem", kur mbylli popullin brenda dhe nxorri tankset neper rruge, kur tallte Koken me popullin ne video live ne FB, Kreshniku, qe fliste hapur kunder pandemise duke e quajtur ate "plandemi", kundershtar i hapur i farses kovidiane dhe politikave te saj. Qe nga momenti qe ai doli hapur kunder pandemise, dyert e te gjitha TV - ve ju mbyllen, madje i suspendoheshin dhe profilet e tij ne rrjetet sociale dhe videot live.

Prandaj dhe nuk e has neper emisionet e gazetaruceve qe punojne per larjen e mekateve dhe shperlarjen e figurave te Lal plerit, akullores Durresit, Sajo Qorrit, Damian Shapravandres dhe shume te tjereve.
 

Sirius.

Sapiosexual!
Kjo eshte lepirsja me modhe ?
I dyti Sokol Palla lol
I treti Artur Zheji
I katerti Fevzo :D

Çimin dhe Ylli Rakipin spo i fus fare nliste se kto jane lepirsa te deklarum ?
Ke harru me kryesorin me perversin e gazetarise shqiptare ciftin gay Arjan Cani me Arjan Currin lol
 
Top