Ju behen kembet me miza, miza? Ja cfare problemi keni .

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Nëse Ju Bëjnë Këmbët “Miza Miza”? Kjo Shenjë Tregon Se Ju Vuani Nga Ky Problem, Ja Mënyra Tepër E Thjeshtë Që Largon Këtë.

7493BCFF-C356-404A-8EC3-374272D09D85.jpeg
Ju ndodh shpesh të ndjeni sikur mijëra miza ecin në këmbët tuaja dhe nuk e kuptoni nga se vjen kjo ndjesi. Edhe pse nuk bëhet fjalë për ndonjë çrregullim serioz, iu pengon në aktivitetet tuaja të përditshme. Ekzistojnë dy shkallë të kësaj lloj sindrome: fillestare dhe të mesme.Si rrjedhojë edhe shkaqet janë të ndryshme. Por shkaku kryesor është trashëgimia pasi kjo qëndron në pjesën e pasme të trurit që është përgjegjëse për monitorimin.Një faktor tjetër që mund ta shkaktojë këtë lloj ndjesie janë: veshkat e dëmtuara, nervat perifike të dëmtuara, sëmundjet degjenerative të shpinës, anemia apo dhe shtatzënia.

Kolana e librave ndonjehere , RLS mund të jetë një efekt anësor i disa barnave dhe zakoneve të këqija ose kur keni mungesë të theksuar hekuri, kështu që këta njerëz janë të rekomanduar që të konsumojnë më shumë panxhar,spinaq dhe kumbulla në mënyrë që të rrisin nivelet e hekurit në trupin e tyre.Shenjat mund të lehtësohen duke u ngritur dhe duke ecur për një kohë.

Burimi : Lajme Ditore .
 
Top