Ju ka shkuar mendja ndonjehere...

TIGRI

Anëtar i ri
Kalum gjithe keto festa dhe te tjera do te vine,gjithqka bukur,pema e vitit te ri,dhurata nga me te ndryshmet qe kemi bere dhe kemi marr,tovolina plot me gjith te mirat me bodhek dhe mendoj se shume prej nesh apo prinderve tane kane tretur ne bidonat e dhomeve dhe gjera te pa prekura duke thene kto per neser nuk bejne.
PYTJA.
A i ka shkuar mendja ndonjerit/es edhe pse eshte feste gezimi te thote me vete apo dhe te tjerve une ne po hame gjith te mirat, femit ne vende te tjera te botes si po ja kalojne keto festa.
Mua, po e kam menduar
Ja_cdo_te_thote_varferi498[1].jpgJa_cdo_te_thote_varferi497[1].jpgJa_cdo_te_thote_varferi496[1].jpgJa_cdo_te_thote_varferi493[1].jpg
 

korado

President
Titulli: A ju ka shkuar mendja ndonjeher...........

Ke shume te drejte,nderkohe qe ne i hedhim gjerat qe mendojme se jane te prishura,ne bote ka shume familje ,shume njerez qe kane nevoje dhe nuk kane buke te hane.Si i behete hallit per to?
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: A ju ka shkuar mendja ndonjeher...........

te verteten...te keto festa sme ka shkuar mendja..........ndoshta gezimet apo tavolina plot sme beri tme shkoj mendja atje..
jane gjynah nuk diskutohet aspak..jane ne gjendje te tille qe po ti mendosh ne vakt buke te te prehet oreksi,po kjo paska qene jeta..fatkeqsisht ne nuk bejme dot asgje!...:(
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: A ju ka shkuar mendja ndonjeher...........

Kur te behemi njerez te vetdijshem te harrojme instiktet superkonsumatore te mendojme se ka dhe te tjere pervec nesh athere bota jone do munde te shikoje nje rreze drite.......

ps : Ku eshte zoti i madh qe i don te gjithe njesoj....... ??????
 

korado

President
Titulli: A ju ka shkuar mendja ndonjeher...........

Kam degjuar shume veta te thone:Perse nuk punojne qe te nxjerrin buken e gojes?Keshtu e ka kapitalizmi! Po si te punojne,me ate nivel jetese dhe kushte natyrore qe ka ne Afrike!Dolem tek teoria e Darvinit.Mbijeton me i forti dhe raca superiore megjithese edhe sot e kesaj dite ndihmohen keta njerez!
 

PAZUZU

Dark Knight
Titulli: A ju ka shkuar mendja ndonjeher...........

po me ka ndodhur...por mundohem ne raste festash mos ta kem mendjen atje...ta kesh mendjen atje nuk do te thote te jesh i dobishem...te besh dicka per ta do te thote te jesh i dobishem....prandaj ti mendosh vetem eshte e kote...dhe te thuash gjynaf eshte prap e kote sepse nuk me ben te ndihem mire...ti e mendon per momentin dhe pasi ti nuk i mendon me e harron qe jeta e tyre po vazhdon ashtu sic ti e mendove dhe kushedi edhe me keq...prandaj un kur i mendoj dhe pastaj nuk arrij te bej dicka nuk me ben te ndihem mire...dhe as fjala gjynaf nuk me ben te ndihem mire prandaj mundohem mos ti mendoj...ne qofte se duhet ti mendoj atehere duhet te mendoj se si ti ndihmoj....
 

eldi

trafikante
Titulli: A ju ka shkuar mendja ndonjeher...........

me ka shkuar mendja njeher dhe sinqerisht jam shum keq nga shendeti. keshtu qe pas disa ditesh mezi e mora veten,dhe thash nuk i mendoj me, sepse sa here qe i kujtoj behem shum keq, per te vete faktin se nuk kam gje ne dore per ti ndihmuar dhe e semur vetem duke menduar per ato. keshtu qe e stakova trurin.
Sado ka sindikata ketu ne shqiperi per te ndihmuar njerezit ne nevoj, por prap nuk u kam shum bese, se nese ajo gje e dhuruar nga une do ti shkoj vertet personave ne nevoj ne dore. Keshtu qe une ose ua jap vete dikujt qe shoh qe vertet ka nevoj dhe nuk merre me keto sindikata.
Por prap nuk e coj mendjen me tek ato persona ose tek ai popull i madh i afrikes.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: A ju ka shkuar mendja ndonjeher...........

Te them te drejten me ka shkuar mendja dhe kam ngrene edhe per keta fatkeqe.... lol

 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ju ka shkuar mendja ndonjehere...

Sigurisht qe mendja te shkon qe ka njerez ne bote dhe jo vetem ne bote por edhe ne Shqiperi...njerez te varfer ne maksimum...por vetem mendimi nuk mjafton, e me shume per fat te keq smund te bej une...nje njeri i vetem.....
 
Titulli: Ju ka shkuar mendja ndonjehere...

Jo s'me ka shkuar mendja,,,por tani qe e lexova me shkoji vertet mendja tek ata :)
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Ju ka shkuar mendja ndonjehere...

me thene qe me ka shkuar mendja do genjeja sme ka shkuar mendja dhe tani me erdhhi keq por sdua ti mendoj sepse eshte me mire keshtu sepse ngel keq
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Titulli: Ju ka shkuar mendja ndonjehere...

mund edhe ta kem menduar ,sh here,por shume here te tjera kam menduar edhe nqs dikush nga ata e din qe ekzistoj ose jo edhe ndaloj se menduari
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Ju ka shkuar mendja ndonjehere...

mah , gjithmone kte mendoj ..... madje nuk kam as guxim te fle gjume kur mendoj se femijeve ne boten e 3 duhet tu shpjegosh se cfare jane endrrat ..... megjithate nese e mendoj une ska asnjelloj rendesie
 
Top