"Ju shpall majmun dhe grua"!

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
"Ju shpall majmun dhe grua"!


f.0905123703955_m.jpg


Ndoshta fustani nuk ka qenë i madhësisë së përshtatshme apo moti nuk ka qenë me diell, por këta majmunë nuk kanë qenë edhe aq të lumtur pas kurorëzimit në një kopsht zoologjik të Kinës.Majmunët jetojnë në provincën kineze Zhejiang. Dhëndri, shtatëvjeçari Wukong, siç edhe i ka hije, është një vit më i vjetër sesa e përzgjedhura e tij, majmunia Xiaoya.
Kopshti zoologjik ka organizuar martesën me shpresë që kjo do të tërheq vizitorët dhe mediat, megjithatë një veprim i këtillë kontrovers padyshim që do të ngacmojë shumë grupe të cilat luftojnë për të drejtat e kafshëve në vendin i cili është i njohur për ashpërsinë ndaj kafshëve, shkruan gazeta britanike Daily Mail.

Një kopsht zoologjik nga Shangai në vitin 2006 ka organizuar shoun e emëruar “Olimpiada e Kafshëve” dhe është paditur për egërsi ndaj këtyre qenieve. Edhe një vit më pas është organizuar shou i ariut i cili ka qenë i shtyrë që të vozis biçikletën.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Pse grua majmun perkthehet ne shqip lol :p ?
 

mirela

DODONA hajmali
hahahhahahahha
C'pamje e bukur. Sa e turpshme qenka kjo vajza qe po martohet ? Dhendri qenka yll fare
hahhahahahhahhahha
 

Lolita25

So EmoTionaL
Lajm interesant..edhe majmuni u martua para meje :D
 

baby-angel

Thpilt
Hahhaaha, kafshet e shkreta ci ka gjet me njerezit budallenj.
Sikur te kishin goje te flisnin kushedi cdo thonin per ne njerezit..:D

PS: Te trashegohesh Njoni.:)
 

alfonci

Veri investigatio

Angel_Devil

Themelues i Forumit
pranaj spo gjej gru una se femrat dashkan majmuna
 

njoni

llahtaria vete
Sa majmuna qe jeni ju te tjeret :gallate:
 

§*dori*§

ღ..in stanby..ღ
ejjjjjjjjjjj more zot po kur martohen dhe majmunat para meje rend situata fare :mad:..................kush e di a do e gjej dhe un "majmunin" tim :p:p
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
dori dhe lolitkes ju vjen inat pse majmunet u martuan para jush!!!!
ndroni politiken vajza te dashura se me sa po shikoj une para jush do martohen kuajt,arinjte,krokodilet dhe deri ne mizat:D:D prandaj kujdes rruges......... te parin qe do shikoni ne rruge rembejeni dhe martojeni LOLLOLLOL
 

RapTisha

Antar Aktiv
Late namin me keto sende te kotaa./....\
aman edhe juve mos na postoni kesi kuriozitetesh se na shpifet....
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Hajde qellim hajde, mos te ka gjetur ndonje kjo :) :p
 
Top