Juristja: 2 fletet e kontestueshme do i bashkohen rezultatit per bashen, subashi: Po

WxP

Antarë i Respektuar
Drejtoresha e juridikes së KQZ tha se tabelës së grupit të numërimit të KZAZ 49 do i shtoheshin dhe votat që u numëruan në KQZ. Konkretisht tabelës së numërimit për kandidatin e kryetarit të bashkisë, Lulzim Basha do i shtohen 2 fletët e votimit te kontesueshme që u numëruan në KQZ.
Subashi tha se ndryshimi i rezultatit të grupit të numërimit të kësaj KZAZ bie në kundërshtim me ligjin. "Nuk ka ndodhur asnjëherë dhe në mënyrë direkte i thuhet se 20 mijë komisionerëve që kanë numëruar që ne mund ti ndryshojmë rezultatet me 4 vota.Kam qenë në disa vende të botës por këtë procedurë se kam parë asgjëkund. Ky është standardi i zgjedhjeve"- tha Subashi.

KUTIA 1759, 2 FLETE VOTIMI TE KONTESTUESHME PER BASHEN

Ora 14: 13 Sipas përfaqësuesve PS në këtë kuti votimi është gjetur një fletë votimi më shumë, nëse votuesit kanë qenë 543 është gjetur një fletë votimi më shumë, pra 544 flete. 2 fletet e kontestuara te cilat u paraqiten nga Ristani jane per Bashen dhe kreu i KQZ urdheroi qe fletët e votimit për kandidatin për kryetar bashkie, në këtë rast të Bashës, do të futen në një zarf më vete.

SUBASHI: TE HAPEN DHE FLETET E VOTIMIT QE JANE TE RAMES
Ora 14. 01 Nënkryetarja Subashi tha se kutia u hap në mënyrë të paligjshme dhe u komentua në mënyrë të gabuar. “Fletët e votimit nuk janë të kontestuara. Sepse nuk kanë shënimin nga komisionerët që i kanë numëruar ato.Asnjë prej tyre nuk ka shënim se është e kontestuar. Ata janë futur në këtë zarf në mënyrë të paligjshme, dhe në mënyrë të paligjshme vlerësohen të kontestuara.” Ajo kërkoi gjithashtu “Të hapin dhe fletët e votimit të Edi Ramës”

BalkanWeb
 

Attachments

  • 43198_2.jpg
    43198_2.jpg
    26.3 KB · Shikime: 80

ida angel

:)
V.I.P
Pe: Juristja: 2 fletet e kontestueshme do i bashkohen rezultatit per bashen, subashi:

Na stresuan me keto ,me vjen keq per realitetin politik qe kemi ,te paafte per te zgjidhur nje ceshtje .Po behen 10 dite nga votimet dhe asnje rezultat konkret .Perderisa votat u kontestuan dhe u shpallen te pavlefshme ,rrjedhimisht ato humbin vleren e tyre .Nuk e kam iden e ligjit te KQZ dhe si procedohet per votat e pavlefshme (relative apo absolute qofshin ) ,por di qe kur nje dokument eshte i pavlefshem ,ai eshte nul ska asnje vlere.
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Pe: Juristja: 2 fletet e kontestueshme do i bashkohen rezultatit per bashen, subashi:

Si per her kte pune kemi pas ne cdo zgjedhje zgjedhjet te ne as kan qen dhe as kan per te qen ndo nje her me standartet evropiane jemi shum larg tyre sepse me politiken qe kemi sjemi te afet te zgjidhim problemet tona po vin e na ndimohjen te huaj sepse e kan mendjen tja fusin njei tjetrit po dhe populli qe su mesua nje her me kta ngeli po prap mbas by.. se tyre del emajta minting me vrap populli del e djathta e njeta gje dhe si perfundim prap populli eha sepse sjan mesuar akoma me kte politik degjenerat qe kemi
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Pe: Juristja: 2 fletet e kontestueshme do i bashkohen rezultatit per bashen, subashi:

Po debatojne per mustaqet e اelos...
Nuk arrij ta kuptoj se cfare po bejne. Para se te numerohej kutija e njesise 5, u konfirmua dhe nga KQZ (tek faqja e tyre zyrtare) diferenca e votave per Z. Basha dhe Z. Rama, qe ishte 56 vota ne favor te Z. Basha. Me pas u numeruan kutite e njesise 5, u be dhe proces verbali dhe doli qe Z. Rama kishte diku tek 60 vota ne avantazh te Z. Basha. Dhe nje nxenes ne shkollen fillore e ben matematiken. Kjo nuk do mend, dhe mbi te gjitha nuk ka vend per manipulim pasi vete KQZ para se te behej numrimi per njesine 5 tha qe diferenca eshte 56.

Nejse... Po lodhen ata te medhenjte dhe spo u degjohet fjala, e jo me ne, populli i thjeshte. C'jemi ne? Sa shume kerkojme dhe ne?
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: Juristja: 2 fletet e kontestueshme do i bashkohen rezultatit per bashen, subashi:

Ishalla bejne SS kete radhe ne diktaturen e re dhe tua beeeeep te gjitheve qe jan kundra! te shisni pordhe pastaj une jam pd e une ps.
 
Top