• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kampion Europe dhe 3 medalje ari, Briken Calja: Ia dedikoj shqiptarëve!

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Kampion Europe dhe 3 medalje ari, Briken Calja: Ia dedikoj shqiptarëve!Mes vështirësive dhe skandalit të dopingut, për peshëngritjen shqiptare vjen pas shumë kohësh një lajm pozitiv dhe fatsjellësi është Briken Calja.

Peshëngritësi shqiptar është shpallur kampion në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet ne Bukuresht të Rumanisë.

Fillimisht Calja fitoi medaljen e arit në stilin e shkëputjes, duke ngritur 146 kg. Peshëngritësi shqiptar i shtoi triumfit të tij edhe dy medalje ari më pas, teksa siguroi edhe në shtytje vendin e parë, duke ngritur 175 kilogram.

Në total, në dygarësh Calja ka ngritur 321 kilogramë, duke e katapultuar veten në “fronin” e Europës për kategorinë 69 kilogramë të peshëngritësve.

Pas garës së tij të jashtëzakonshme, edhe pse tejet i emocionuar, ai tha se ky sukses shkon për familjen miqtë dhe shqiptarët.

“Jam shumë i lumtur. Suksesin ia dedikoj familjes, miqve dhe gjithë shqiptarëve”, tha Calja pas garës.

 
Top