Kampionati boteror 2018

jana80

Super Moderator
Themelues
IMG-20180622-WA0003.jpg
cndjesi......:)
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Goooooooooooooooooooooool..

Dy shqiptar e munden serbin jhuuuuuuuuuu❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
 

jana80

Super Moderator
Themelues
IMG-20180622-WA0005.jpg..
ja cna ben krenar ne alb..
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
XHAKA&SHAQIRI - serbia: 2-1 ⚽⚽⚽

Ps. Pse Abis nuk paska hije shqiponja me fanelle Zvicrre. Futju googles shif qa po shkruajne median me te njohura te botes.???
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Me rendesi fitoj Zvicra -kunder serbisë…....

kjo është PERFEKT...….


Faleminderit shum Xherdan…..

 

Abisi

offline✌
XHAKA&SHAQIRI - serbia: 2-1 ⚽⚽⚽

Ps. Pse Abis nuk paska hije shqiponja me fanelle Zvicrre. Futju googles shif qa po shkruajne median me te njohura te botes.???

Kush e do Atdheun e tij,nuk vesh fanelle tjeter.mire qe nuk e veshen te Shqiperise,por te vishnin te Kosoves,edhe Kosoven e refuzuan.tani te bejne Shqiponjen duke perfaqesuar nje Komb tjeter,duke kenduar Himnin e nje Kombi tjeter,me duket pa sens.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
O Abiss,me informo pak per kronologjine e Brazilit ne kete kompionat plisss? :)
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Kush e do Atdheun e tij,nuk vesh fanelle tjeter.mire qe nuk e veshen te Shqiperise,por te vishnin te Kosoves,edhe Kosoven e refuzuan.tani te bejne Shqiponjen duke perfaqesuar nje Komb tjeter,duke kenduar Himnin e nje Kombi tjeter,me duket pa sens.


nuk iu duhet fanella e Kosoves, as e Shqiperise kur jane duke luajtur per vendin, ne te cilin jan duke jetu.


nese bejn shqiponjen e himnin, ajo diq vullnetare... -po kuptohet ku e kan zemren dhe rrenjet.


JU lumte Xhaka e Shaqiri.... ne keso raste ju themi: oh sa mir me qenë shqiptar.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Ne shqiptareve na shkoi jeta: si shkon shqiponjes te luj ktu e aty. si shkon shqiponjes tvishet kshu e ashtu'. vet sjemi te zot per asgje e prap ankohemi Lol

Cunave ju lumt. vallai duhet guxim i madh me be simbolin shqiptar nderkoh qe luan per 1 shtet tjeter. Bravo dhe Svizres qe nuk u nxjerrin probleme. Me gezon dashuria e madhe qe kan per rrenjet e tyre. Ua heq kapelen kur i thone.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Kush e do Atdheun e tij,nuk vesh fanelle tjeter.mire qe nuk e veshen te Shqiperise,por te vishnin te Kosoves,edhe Kosoven e refuzuan.tani te bejne Shqiponjen duke perfaqesuar nje Komb tjeter,duke kenduar Himnin e nje Kombi tjeter,me duket pa sens.

Cfare ju dukeu mundu me thene oAbis se bash hiq spo te marre vesh?

Ndegjo Abis. Ne stadiumin ku po lunin cunat ishte i mbushur me tifoz serb dhe rus. Shumica e tyre kishin thirre gjate tere ndeshjes Vrisni shqiptaret. Poashtu Abis perfaqesuesja serbe kishte bere kerkese para ndeshjes qe kepucet e Shaqirit te mos e kishin flamurin e Kosoves se perndryshe nuk do luanin. Fifa ua ktheje: Secili futbollist / sportist ka te drejte te kete shenja nga kombi qe rrjedh.

Pra, Abis, neper bote Shqiperia dhe Kosova kane shume yje: kant autor, kengetar, violinist, lojtar qe per mua jane ambasadore te vendit tone. Jane njerezit qe po i tregojne botes se ne jemi ndryshe. Pra e cfare do benin sikur te gjithe keta te ktheheshin ne Shqiperi e Kosove? Do pritnin meshiren e Dukes dhe sojit te Dukes se kur do i aktivizonin ne loje :esp::esp::esp:

Jo, Abis, jo nuk shitet patriotizem me brek te shqyera. Cunave ju lumte. As ne Shqiperi e as ne Kosove nuk do mundnin me i tregu botes me mire se sa kush jane shqipet. Jane perfaqesuesit me te denjet te shqiptareve. Bile perfaqesues me te denje se une e ti.
 
Xhaka , Shaqiri , Behrami ,, Xhemajli jane shqiptar te vertete . Na bonen krenar ate nate . Kurse , kush eshte kunder suksesit te tyre , ai mund te jete vetem nje grek dhe serrb dhe asesi shqiptar !
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Xhaka , Shaqiri , Behrami ,, Xhemajli jane shqiptar te vertete . Na bonen krenar ate nate . Kurse , kush eshte kunder suksesit te tyre , ai mund te jete vetem nje grek dhe serrb dhe asesi shqiptar !

Ja ku erdhi dhe ekstremi tjeter lol
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
fare ekstrem sme duket……. :D

M'duket mu!

Kush therret grek, serb turq Shqiptaret per mua jane ekstremista te rrezikshem!
 

ASTRA

Anëtar i ri
Po filluan edhe gocat te meren me sport nuk na ngelet gje tjeter pervce te fillojme shoping...:eek:le::eek:le::dhurata::gat:
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
M'duket mu!

Kush therret grek, serb turq Shqiptaret per mua jane ekstremista te rrezikshem!


njejt dhe per mua, esktremista te rrezikshem padobi janë te gjith ata, qe siu intereson Atdheu fare.

normal te shikohet thellesisht (askush nuk merr gje me vete nga kjo bote kur iken), por megjithate te jesh per pjesen tende kujdestar, eshte nder gjerat obligative mrekulluese. Jo vetem te thuhet: po aty eshte shtepia ime, oborri im (atdheu im), kurse nderton shtepine dhe oborrin e kojshive. Pra atdheu eshte nder gjerat obligative, andaj eshte çeshtje e secilit eshte ta afroj ndihmen. te shprehemi vetem ne nacion si psh shqiptar, normal do dalim nacionalist ateher…. per skemi nevoje per ato dallime aq, por per vendet e huaja secilit ne graden qe meriton.


Patjeter duhet jemi ekstrem ne mbrojtjen e vendit ton, njerzeve dhe cdo gje qe takon e jona....


 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Po filluan edhe gocat te meren me sport nuk na ngelet gje tjeter pervce te fillojme shoping...:eek:le::eek:le::dhurata::gat:

Selamano, ne fakt gocat gjithmon kan mbledh topat :fiu::fiu:

Sonte keto dy me jane dhims ne shpirt

polish%2Bfans%2Bin%2Bworld%2Bcup%2B2018%2B4.jpg

hot%2Benglish%2Bfans%2B20.jpg
 

Attachments

 • hot%2Benglish%2Bfans%2B20.jpg
  hot%2Benglish%2Bfans%2B20.jpg
  53.2 KB · Shikime: 0
 • polish%2Bfans%2Bin%2Bworld%2Bcup%2B2018%2B4.jpg
  polish%2Bfans%2Bin%2Bworld%2Bcup%2B2018%2B4.jpg
  149.4 KB · Shikime: 0
 • hot%2Benglish%2Bfans%2B20.jpg
  hot%2Benglish%2Bfans%2B20.jpg
  53.2 KB · Shikime: 0
 • polish%2Bfans%2Bin%2Bworld%2Bcup%2B2018%2B4.jpg
  polish%2Bfans%2Bin%2Bworld%2Bcup%2B2018%2B4.jpg
  149.4 KB · Shikime: 0

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Shtëpia Botërore e Futbollit (FIFA) e ka dënuar me gjobë presidentin e Federatës Serbe të Futbollit (FSF), Sllavisha Kokez si dhe përzgjedhësin e kombëtares serbe Mladen Krstajiq me nga 5.000 franga zvicerane dhe i ka paralajmëruar se nëse përsëriten raste të ngjashme, pasojat do të jenë edhe më të rënda, shkruan “Blic” i Beogradit.

Po ashtu, FSF-ja është dënuar me 54.000 franga tjera për mesazhe diskriminuese të fansave dhe për hedhje të gjësendeve në terren në ndeshjen kundër Zvicrës, e cila u zhvillua të premten në Kaliningrad, transmeton Koha.net.

Dënimi ndaj dy zyrtarëve të sportit serb erdhi pasa ata publikisht komentuan gjykimet e gjyqtarit Felix Brych.

Kujtojmë se Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri janë dënuar me nga 10 mijë franga zvicerane për festim të golave me shqiponjë, ndërsa kapiteni i kombëtares zvicerane, Lichtsteiner, u dënua me 5 mijë franga, po ashtu për festim të golit të Shaqirit me shqiponjë.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Na u be hit shqiponja ne kapionat

Lojtari i arabise

36200203_1751550141626911_4245799219064995840_n.jpg36053768_10155904967570950_7815523538667831296_n.jpg


Ustaret zvicrran ne mbeshtetje te kombetares
dghjsfpxuaadz0t_1529932140-3309438.jpg
 
Redaktimi i fundit:

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
E paskan kalu grupin keto grate e Argjentines?

gentina-girls-cheer-their-nation-in-world-cup-2018.jpg
 

Attachments

 • gentina-girls-cheer-their-nation-in-world-cup-2018.jpg
  gentina-girls-cheer-their-nation-in-world-cup-2018.jpg
  95.5 KB · Shikime: 0
 • gentina-girls-cheer-their-nation-in-world-cup-2018.jpg
  gentina-girls-cheer-their-nation-in-world-cup-2018.jpg
  95.5 KB · Shikime: 0
Top