Kampionati Europian 2012

kitrra 123

plak gjufurrak
Filloi kampionati Europian qe po mbahet ne Poloni dhe Ukrain


522693_473263689367310_2135621540_n.jpg

Ndeshja e pare:

Poloni - Greqi: 1 - 1

Aktualisht po luhet

Rusi - Ceki
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Kampionati Europian 2012

Sapo perfunduan edhe '90 minutat: Rusi - çeki 4-1

Neser vijon grupi B,i ashtuquajturi "Grupi Ferrit",Gjermani,Hollande,Portugali,Danimark...
Shikim te kendshem edhe sa me shume emocione!
 

ZHIGO

Lucky me...
Titulli: Kampionati Europian 2012

Sapo perfunduan edhe '90 minutat: Rusi - çeki 4-1

Neser vijon grupi B,i ashtuquajturi "Grupi Ferrit",Gjermani,Hollande,Portugali,Danimark...
Shikim te kendshem edhe sa me shume emocione!

çfar lesh grup ferri thua ti...ku ka ekip qe te perballoj furin e dojçave .

hajde tju fal nga nje gol , per secilin ekip qe luan kunder dojçave dhe veme baste . meqe ra llafi te gjith qe dun te vejn baste , jane te hapura qe tani e tutje ;D
 

AjSi

...
Titulli: Kampionati Europian 2012

Pranaj kishte ik trafiku per lesh mram nshkoder....mbush lokalet plot...sot tesh po fillojne kto tmarrt e gjermanise tu dal me makina me flamuj lol

Go Italy ;P
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Kampionati Europian 2012

Disfate Hollandeze: Mbyllen '90 minutat... Hollande-Danimark 0-1
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Kampionati Europian 2012

Holland hakkkkkkkkkkkkkkkkkkk ptyyyyyyyyyyyyyyy
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Kampionati Europian 2012

Gjermani-Portugali 1-0 ('72 M.Gomez)

Rezultat minimal por qe i siguron 3 piket skuadres Gjermane.
Urime te metejshme!
 

ZHIGO

Lucky me...
Titulli: Kampionati Europian 2012

Imagjino mer çër ekipi...edhe pa menje te rrasin golin , o jo mo me dasht me te shtri kabllin mo shum...gocat e portugalise mrom e kishin menjen ke llaku , kush e kush me i ly mo fort . lol
 

diku diku

Anëtar i Respektuar
Pe: Kampionati Europian 2012

Paradoksi me i madh ne nje kampionat boteror apo evropian eshte ai shqiptar, me tifoza koti , me ba robi per nje shtet tjeter ashtu , njerez te marre mo....
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Kampionati Europian 2012

Itali- Spanje 1:1.....ja u henksha zemren sa mir kan lujt Italianet <3 :)
 
  • Më pëlqen
Reactions: E3

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Kampionati Europian 2012

France-Angli, s’ka fitues në betejë në Donjeckut
74541.jpg

Anglia dhe Franca kanë barazuar 1-1 mes tyre në ndeshjen e parë të grupit D, që u zhvillua në Donjeck. Anglezët shënuan të parët, por francezët barazuan dhe e dominuan këtë sfidë. (er.cu/BalkanWeb)
 

MasteR

I'm offline
Pe: Kampionati Europian 2012

Ukrainës i mjafton Shevçenko për të mundur Suedinë
shevcenkoUkrain-480x290.jpg


Në mbrëmje Ukraina ka mposhtur Suedinë në një ndeshje shumë të bukur në stadiumin e Kievit në praninë e 68.000 spektatorëve. Dy golat e Andrey Shevçenkos i kanë mjaftuar Ukrainës për të marrë tre pikët e para dhe kapërcyer në vendin e parë në grup. Kronika e ndeshjes ka qënë mjaft e pasur me raste për shënim nga të dyja ekipet. Pjesa e parë ka qënë e ekuilibruar, ndërsa në të dytën Suedia e ka nisur më mirë duke kaluar në avantazh me Ibrahimoviç në minutën e 52’. I menjëhershëm ka qënë edhe reagimi i vendasve të Ukrainës që me liderin e tyre historik, Shevçenkon, kanë shënuar dy herë brenda 6 minutave. Me rezultatin 2-1 është mbyllur e gjithë ndeshja, me Ukrahinën me një këmbë në cerekfinale.
p.s Duken lojtaret e milan :p
 
Redaktimi i fundit:

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Kampionati Europian 2012

Euro 2012: Republika اeke mund Greqinë 2-1
36726425goli.jpg

Në ndeshjen e tretë për grupin A, në Vroclav të Polonisë, përballë njëra-tjetrës vihen Greqia dhe Republika اeke. Të dyja squadrat kërkojnë fitoren për të shpresuar në një kualifikim në ndeshjen e adhshme.

اeket e fillojnë ndeshjen me forcë të madhe për të vënë në vend atë humbje të hidhur kundër Rusisë. Mjaftojnë pak më shumë se dy minuta që Republika اeke të kalojë në avantazh. Në minutën e 3-të shënon Jirلček. Mbrojtja greke është e shokuar nga goli i shpejtë. Pa i dhënë kohë që të marrin veten Republika اeke shënon golin e dytë. Në minutën e 6-të Pilař merr një pasim nga Gebre Selassie dhe mposht portierin grek. Në minutën e 19 është përsëri Pilař që gjuan drejt portës dhe gabon. Në të 24-tën minutë goditje dënimi për Greqinë por mbrojtja çeke është e vëmendshme. Në minutën e 29-të Rosick‎ bën një gjuajtje rrafsh me tokë, portieri grek Sifakis hidhet në krahun e djathtë dhe pret. Në minutën e 35-të është përsëri Rosick‎ që gjuan nga jashtë zonës dhe përsëri pret Sifakis. Në minutën e 44-ërt Salpingidis provon të gjuajë me të djathtën por topi larghe nga mbrojtja çeke. Pjesa e parë mbyllet 2-0 për Republikën اeke.

Në pjesën e dytë grekët fillojnë të luajnë më mirë. Në minutën e 53-të portieri çek Petr Čech gabon dhe Gekas shënon për Greqinë, 1-2. Në minutën e 61-të Sivok largon një gjuajtje të grekut Holebas. Në minutën e 65-të çeku Kolلř bën një gjuajtje jashtë zonës së reptësisë por topi përfundon jashtë. Në minutën e 68-të greku Maniatis gjuan por nuk e gjen portën. Republika اeke merr tre pikë të çmuara në ndeshjen e dytë të saj në këtë europian.///Rtsh.al
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Kampionati Europian 2012

Perfundon dhe ndeshja tjeter e grupit a e luajtur ne oren 20:45 Poloni - Rusi te dyja ndahen ne paq duke dal me nje barazim nga fusha 1-1 Rusia ....:D
 

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: Kampionati Europian 2012

Loje fantastike England v Sweden :D .. GO ENGLAND

Goli qe beri histori :)


 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Kampionati Europian 2012

 
Top