Kanabisi shkakton infertilitet tek meshkujt

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Perdorimi i kanabisit ne sasi te medha mund te shkaktoje inertilitet tek meshkujt. Sipas nje studimi te kryer nga disa profesore ne Universitetin Roma Tor Vergata, kjo lloj droge sulmon qendrat e prodhimit te spermatozoideve, duke shkaktuar inertilitet tek meshkujt.

Ky studim i hap rrugen vazhdimit te punes per te luftuar fenomenet e oligospermise dhe azospermise qe ulin ndjeshem ose zhdukin pranine e spermatozoideve ne vecanti tek ata njerez qe kane nje aset te rregullt kromozonik. TCH
marijuana.jpg
 
Last edited by a moderator:

METi

-=EdoLorEli=-
më duket se e ke ngatërruar fjalën Fertilitet me Infertilitet! Pasi fertiliteti është aftësia e një personi për riprodhim kurse Infertiliteti e kundërta :)!
 

El'Mejor

Daja
O eri po ne si do ja bejme mer :( i i i neve deri tani na i ka shtu spermatozoidet :D:djalle:
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
i bjen qe shtohet mundesia per te mos pasur femije se skemi spermazoide hahah me mire kshu nuk harxhojme leke per preservative
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
O eri po ne si do ja bejme mer :( i i i neve deri tani na i ka shtu spermatozoidet :D:djalle:

se di mer plak un kam dhen rezultat di qe funksionojne proven e kam bere tashi me ligj ti ulka duhet me e rradhu
 

El'Mejor

Daja
se di mer plak un kam dhen rezultat di qe funksionojne proven e kam bere tashi me ligj ti ulka duhet me e rradhu
Ik re mos e vrit mendjen hahaha sa her duash qysh tha ai miku per kto gjera jan shoket hahaha lol uffaaa se vdiqa duke qesh :D:D:djalle:
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Kanabisi shkakton fertilitet tek meshkujt

Hahahaha jetmira ty te mendova teksa po lexoja artikullin.
Ja ku e zgjidhe problemin meqe sdo femije lol
 
Top