• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kapet bukuroshja shqiptare që ‘çmendi’ italianin, biznesmenin e vranë për ‘nder’ (Fot

legjenda

Tetova
Gjashtë vite pas ngjarjes, kur një biznesmeni italian i prenë fytin, duke e lënë të vdekur, policia fqinje ka prangosur shqiptaren Suela Arifaj, sot 26-vjeçare, e dënuar nga gjykata si nxitëse për vrajen e italianit.
Mediat italiane shkruajnë se Suela, e cila komentohet si e pashme dhe me hire, u arrestua pas vendimit te dhene nga gjykata e Apelit të Perugias për bashkëpunim në vrasje.
Bëhet fjalë për vrasjen e biznesmenit italian Luigi Taurino, 36-vjeç, qe u vra ne afersi te baneses se tij.
Ngjarja ndodhi më 20 tetor 2011 dhe mediat ate kohe folen per nje vrasje per “nder”. Shqiptarja, fqinjë me italianin, e kishte akuzuar atë se e ngacmonte seksualisht dhe nuk e linte rehat.
Italiani humbi jetën pasi u pre me nje brisk në fyt. Policia akuzoi vëllanë e Suelës, Myrtezain, 40 vjecar dhe e denoi me 23 vite burg. Bashke me të u dënua edhe vëllai tjetër, Jetmiri, me 14 vjet burg.
Suela, e akuzuar si nxitëse në krim, u shpall në kërkim dhe u arrestua vetëm së fundi. Ajo e ka mohuar gjithçka, por ka pranuar ngacmimin nga ana e italianit.
http://shqiperiaime.al
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
ej perendi,dy vllezrit qe i kalben ne burg.
kot nuk thone large sherrit femres,ska sherr me te keq.
E ska as meshkuj me budallenje se ata qe kapin "ciften" dhunen per te tilla motive dobeta.
Njeriu ka nje llogjik ka nje kushtetut ligjore qe i drejtohet,dhe ka mijera rruge me gjete zgjidhje.
 
Top