Kapet ngjala e rrallë në Tiranë. Tit Metoni rekord në Farkë!

auto_fark-2_1489156660-21214591489158485.jpg

Ndonjëherë natyra na surprizon dhe del jashtë parashikimeve tona. I tillë është rasti i liqenit të Farkës në Tiranë, në të cilin rriten gjallesa që nuk na i merrte mendja se do të mund të rriteshin në territorin tonë, e për më tepër në një liqen.

Këtë na tregon faqja “Sport Fishing Albania”, në të cilën shkruhet se është vërtetuar që Farka ka "përbindësha" veç peshqve me përmasa mbi 50 kilogramë. Ka qenë peshkatari Tit Metoni ai që ka qëlluar një ngjalë plotë 9 kilogramë e 300 gramë.

"Live nga Liqeni i Farkës këtu në Tiranë! U vërtetua që Farka ka përbindësha! Përveç se peshqve që mund të arrijnë deri në 50kg + si Krapi Omuri dhe ballgjeri, peshkatari i Tonjave të dorës, Tit Metoni nga Tirana ka qëlluar një ngjalë plot 9kg e 300gr! Rekord! Bravo Titi të falenderojmë dhe të urojmë qëllofsh...", - shkruhet në faqen që ka postuar fotot ekskluzive nga ngjala e rrallë.syri net
 
Rekord ngjala 10 kg??????
Wooooooow!!!!!!


PS-Ky rekord vlen vetem ne Tr
 

jana80

Super Moderator
Rekord ngjala 10 kg??????
Wooooooow!!!!!!


PS-Ky rekord vlen vetem ne Tr

akome sje mesuar me rekordet made in alb... ne cdo gje e kemi per rekord.. me te madhen ,me te fortet,me studjuesit,me te aftet.... e kemi per autostimen kete ne!
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Rekord per territorin tone te priret ..jo ate boteror
 
Top