Katër bletë gjenden në syrin e një gruaje

Hera

Banned
[h=1]Mjekët: Katër bletë gjenden në syrin e një gruaje[/h]
syri1-596x350.jpg

Mjekët zbuluan një fakt tronditës në syrin e një pacienteje. Brenda syrit të saj, prej kohësh jetonin katër bletë.

Ky rast është raportuar në një klinikë në Tajvan.

28-vjeçarja, e identifikuar vetëm si He, ishte duke hequr barërat e këqija në tokë kur insektet fluturuan në sytë e saj.

Mjeku Hong Chi Ting nga Fooyin University Hospital tha për BBC se u trondit kur nxori nga sytë e gruas insektet prej 4 mm duke i kapur nga këmbët e tyre.

28-vjeçarja pritet që të shërohet plotësisht dhe ka dalë nga spitali. Bletët, të njohura si Halictidae, tërhiqen nga djersa dhe shkojnë tek njerëzit pikërisht për të marrë djersën.

Ata gjithashtu pinë lotët tek syri i njeriut për të marrë përmbajtjen e tyre të lartë të proteinave, sipas një studimi nga Shoqëria Entomological Kansas.

Gruaja tha se po pastronte barin tek varret e të afërmve kur insektet fluturuan në sytë e saj.
 
Top