• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Katërnjakë, binjakë midis tyre

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Julian dhe Sharon Turner mund të krenohen se kanë realizuar diçka, e cila në jetë ka vetëm një në 70 milionë mundësi që të ndodhë.

Të tilla janë mundësitë që të lindësh katërnjakë, të cilët janë njëkohësisht binjakë të ndarë dy e nga dy me njëri-tjetrin.

Një kombinim krejtësisht i pazakontë, që ndodh shumë më rrallë se goditja nga një rrufe, qënia pasagjer në një aksident ajror, fitimi i llotarisë apo vëzhgimi i një mini-meteori që godet Tokën.Prej disa vitesh, babai 43-vjeçar dhe nëna britanike 36-vjeçare e kishin të vështirë që të ngjiznin një fëmijë.Për këtë arsye, ata vendosën që t’i drejtoheshin praktikës së farëzimit artificial, i cili i dhuroi jo një, por katër fëmijë njëkohësisht.Por, ajo që është edhe më e rrallë, fëmijët lindën binjakë midis tyre, pra midis katër foshnjeve, James dhe Joshua janë binjakë identikë mes tyre, ashtu si Lauren dhe Emily, dy motrat binjake identike midis tyre.Për shkak të komplikimeve në shtatzani, foshnjet lindën në muajin e shtatë, por pas një muaji në inkubator për shkak të peshës së vogël në momentin e lindjes, secili prej katërnjakëve gëzon shëndet të shkëlqyer./Tch

 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Katërnjakë, binjakë midis tyre

oo cfar mrekullie..... i du shum femijet binjak duke si ♥
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Katërnjakë, binjakë midis tyre

Mase nuk do kene me komplikime me tej..me jete sa me te gjate.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Katërnjakë, binjakë midis tyre

Eh sa njerez mund te behen te lumtur nga farezimi artificial?Sa cifte nuk jane me ne prag ndarje per shkak debatesh qe skane femije(jo faji i atij jo i kesaj)...E kur ka akoma njerez,teolog qe e kundershtojne kete metode,bahhhhhhhhh si kuptoj...

Jete te gjate bebeve,edhe te rriten te shendetshem...
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Katërnjakë, binjakë midis tyre

DHe une njoh nje grua nga tunizia qe ka lindur me kete lloj metode, dhe ajo lindi 4 vajza. Po jo kshu dyshe dyshe si kto. Sot gocat jane 5 vjec mduket dhe gezojn shendet te plote. Mesa di une farezimi artificjal lejohet dhe ne fe!
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Katërnjakë, binjakë midis tyre

Mesa di une farezimi artificial ne fe eshte e ndaluar,e kam degjuar edhe ne emisione te tjera qe nuk lejohet,pasi po behet njeriu ne rolin e zotit a ku di une,keshtu pak a shume u jepte shpjegimi...Edhe ne nje diskutim tek tema : Pyetjeve drejtuar besimtareve muslimane,me Loverdjalin vete me tha farezimi artificial ndalohet rreptesisht ne Islam!:)
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Katërnjakë, binjakë midis tyre

Un e di qe me fe nuk eshte e lejuar farezimi artificial,gjithsesi jet te gjat ktyre bebave ;) Un per vete sdo e beja nje gje te till kurr,te rris femij qe sjan far e imja.
 
Top