Katoliket pergjigjen per ju ..

ricky_ch

******
Pe: Katoliket pergjigjen per ju ..

Nuk more vesh se c'fola une!! Perveç mishit te derrit, ebrejte kane nje liste te gjate mishi te daluar, ose perzirje ushqimesh. Psh, djathin nga mishi nuk e hane pa kaluar 6 ore nga njera tjatren, e mjaft shembuj te tjere.

Sipas Vangjelit, (pas Krishtit)nuk eshte e ndaluar. Ate Marku 7, eshte mire ta lexosh komplet kapitullin , ndoshat do kuptosh se per cfare po flet.
Problemi n 1 per te gjithe ju, eshte menyra se si e lexoni Biblen. Ajo eshte histori. Si mund te kuptoni se per cfare po flet kur ju lexoni vetem nje rrjesht-apo 2-3??

Ore ti zotëri,

e din ti ku është problemi:

Ti as vet nuk e beson Biblën dhe nuk i din
ca gjëra parimore.

Për ta bërë më shkurt: andaj edhe bëjmë pyetje.

Në rregull, sipas përgjigjes që dhe, kuptohet
se nuk ka qenë e lejuar dhe pastaj Krishti e lejoji?
 

Lauri

Anunnak
Pe: Katoliket pergjigjen per ju ..

Ore ti zotëri,

e din ti ku është problemi:

Ti as vet nuk e beson Biblën dhe nuk i din
ca gjëra parimore.

Për ta bërë më shkurt: andaj edhe bëjmë pyetje.

Në rregull, sipas përgjigjes që dhe, kuptohet
se nuk ka qenë e lejuar dhe pastaj Krishti e lejoji?

Ke te drejte!! Ti lexosh Bibel e Kuran, nuk do thote te besosh ne to.
ps. Une lexoj me teper Kuranin, sidomos para se te flej gjume........ ooohhhh sa qetsohem
 

ricky_ch

******
Pe: Katoliket pergjigjen per ju ..

Ke te drejte!! Ti lexosh Bibel e Kuran, nuk do thote te besosh ne to.
ps. Une lexoj me teper Kuranin, sidomos para se te flej gjume........ ooohhhh sa qetsohem

Ateherë mos ja prish temën njerëzve
që e besojnë atë. Për ty ndoshta
Bibla është histori, por për të tjerët
është mësim, e mbi të gjitha fjalë
Zotit.
A që ndihesh i provokuar nga pyetjet
e anëtarëve, është problem krejtësisht
personal i yti: duhet të punosh pakez
me veten!
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Pe: Katoliket pergjigjen per ju ..

Sjell riferencat e Bibles, dhe jo video disa oresh e muhabete pazari.

Pa u thelluar shume, duhet te jete ndalim ne Testamentin e Vjeter-Bibla ebrajke. Ata kishin ligje ne nje diete te caktuar ne ushqime.


Në librin e Leviticus thuhet: “Edhe derrit, megjithëse e ka thundrën të ndarë, por nuk ripërtypet, mos ua hani mishin as mos ua prekni kufomatsepse ata janë të papastër për ju.” [Leviticus 11:7-8]
Mishi i derrit ndalohet në Bibël, gjithashtu, edhe në lib*rin e Deuteronomit. [14:8]
I njëjti ndalim përsëritet në Bibël në librin e Isaias, kapi*tulli 65, verseti 2-5.

Atëhere gjithë demonët e lutën duke thënë: ``Na dërgo në derrat, që të hymë në ta``.

Dhe Jezusi menjëherë u lejoi atyre; atëherë frymërat e ndyra mbasi dolën, hynë në derrat dhe tufa u hodh poshtë nga gremina në det; ishin afërsisht dymijë krerë, dhe u mbytën në det. [MARKU 5:12-13]
 
Redaktimi i fundit:

Lauri

Anunnak
Pe: Katoliket pergjigjen per ju ..

ricky, Ado & co. Une hy e jap pergjigje per tu dhene ju nje dritare qe te hapni horizontin e mendjes.
Si nuk e moret vesh se jeni ne vend te gabuar me pyetjet qe beni. Pyetjet tuaja jane per Ebrejt, e me te krishteret ndryshojne si nata e dita...:)
Kjo tregon edhe injorancen qe keni ne kete pikepamje: islamizmi dhe ebreizmi jane te stilit Abramik, ku vendosin rrenjet dhe bazat e religjonit.
Ju, ebrej dhe islam, jeni te filozofise qe nje njeri duhet te sakrifikoje dhe femijen e vet per hire e dashuri (nenshtrim sipas islamit)ndaj Zotit. Shembulli eshte rrenja juaj e Abramit, qe Zoti e provokoj duke i the qe te vriste birin e tij Isakun(sipas ebrejve)apo Ismaelin (sipas islamit)

Filozofia e krishtere meson te kunderten, eshte Zoti Ai qe sakrifikon per njeriun. Zoti qe jep shembullin e Vet duke sakrifikuar te Birin e Tij per njerzimin. Jezusi ishte ebre, dhe kjo filozofi binte ne kundershtim me ebraizmin, per kete u vu ne KYQ. Poashtu edhe me islamin

Perndryshe ku qendron dashuria qe Zoti paska per njeriun? Kjo bie ne kontrast me ju, dhe eshte problem per ju dhe jo te krishteret.

ps.Sa besoj une ne keta gjera jane problem personal, dhe s'hyn ne pune askujt. Shpjegimet i jap nga qe i ndjek, dhe nuk po ofendoj asnjeri.


 
Redaktimi i fundit:

princesha

Warrior Princess
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..

Laur,spo e shtoj se sdua te debatoj me ty,,,,por nje korrigjim,Ishaku dhe Ismaili jane dy djem te Ibrahimit a.s...nuk ka sipas Islamit apo ebrejve....por jane dy persona te ndryshem, ...
 

Lauri

Anunnak
Pe: Katoliket pergjigjen per ju ..

Princesha, mesa duket nuk e din dilemen se cili ishte femija qe Zoti i kerkoj i Abramit per sakrifice....Isakun apo Ismaelin..;)
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Pe: Katoliket pergjigjen per ju ..

ricky, Ado & co. Une hy e jap pergjigje per tu dhene ju nje dritare qe te hapni horizontin e mendjes.
Si nuk e moret vesh se jeni ne vend te gabuar me pyetjet qe beni. Pyetjet tuaja jane per Ebrejt, e me te krishteret ndryshojne si nata e dita...:)
Kjo tregon edhe injorancen qe keni ne kete pikepamje: islamizmi dhe ebreizmi jane te stilit Abramik, ku vendosin rrenjet dhe bazat e religjonit.
Ju, ebrej dhe islam, jeni te filozofise qe nje njeri duhet te sakrifikoje dhe femijen e vet per hire e dashuri (nenshtrim sipas islamit)ndaj Zotit. Shembulli eshte rrenja juaj e Abramit, qe Zoti e provokoj duke i the qe te vriste birin e tij Isakun(sipas ebrejve)apo Ismaelin (sipas islamit)

Filozofia e krishtere meson te kunderten, eshte Zoti Ai qe sakrifikon per njeriun. Zoti qe jep shembullin e Vet duke sakrifikuar te Birin e Tij per njerzimin. Jezusi ishte ebre, dhe kjo filozofi binte ne kundershtim me ebraizmin, per kete u vu ne KYQ. Poashtu edhe me islamin

Perndryshe ku qendron dashuria qe Zoti paska per njeriun? Kjo bie ne kontrast me ju, dhe eshte problem per ju dhe jo te krishteret.

ps.Sa besoj une ne keta gjera jane problem personal, dhe s'hyn ne pune askujt. Shpjegimet i jap nga qe i ndjek, dhe nuk po ofendoj asnjeri.Ne kemi fen e Ibrahimit a.s ! po ti fen e palit ? :D priftave !! :D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pe: Katoliket pergjigjen per ju ..

Perndryshe ku qendron dashuria qe Zoti paska per njeriun? Kjo bie ne kontrast me ju, dhe eshte problem per ju dhe jo te krishteret.

Aq e madhe qenka "dashuria e Zotit per njeriun", saqe Zoti e krijoin njeriun me mekate, dhe per mekate te te tjereve e denon "te birin" e tij. Cfare padrejtesie. Sikur Wxp, si Owner i forumitivirtual, per hire te dashurise te madhe qe ka ndaj x personit, e denon ate, per mekatet/gabimet e anetareve.
 

Lauri

Anunnak
Pe: Katoliket pergjigjen per ju ..

Kjo eshte qeshtje besimi, mekati origjinal eshte per kush beson ne Bibel. Jo per ate qe nuk beson.
Prandaj ti po gjykon nje tjeter fe qe nuk te perket, dhe me keq qe je nje klerik-islam, dhe po vihesh ne pozicion dueli, ndonse virtual. (ti flet edhe per tolerance fetare!?!)

Kafshata e molles i ngeli ne fyt Adamit edhe sipas Kuranit, gjithashtu u perzu nga Eden si mekator. Mos bindes

ps. mos humbsni kohe duke menduar se po me cenoni ndjenjat shpirterore. Keni zgjellur nje arme qe nuk me vret..:)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pe: Katoliket pergjigjen per ju ..

Une e di shume mire, por e drejta jone eshte t'parashtrojme pyetje, s'ka t'beje ketu toleranca apo e kunderta. Pastaj, ca jam une ca s'jam, nuk te hyne ne pune ty. I pergjigjesh pyetjes nqfs di, nese jo, e mbyll gojen dhe vazhdon :D

Nuk kemi nevoje t'zgjedhim arme te te vrasim ty, ti e vret vetveten cdohere :plazh:
 

Lauri

Anunnak
Pe: Katoliket pergjigjen per ju ..

Une e di shume mire, por e drejta jone eshte t'parashtrojme pyetje, s'ka t'beje ketu toleranca apo e kunderta. Pastaj, ca jam une ca s'jam, nuk te hyne ne pune ty. I pergjigjesh pyetjes nqfs di, nese jo, e mbyll gojen dhe vazhdon :D

Nuk kemi nevoje t'zgjedhim arme te te vrasim ty, ti e vret vetveten cdohere :plazh:

Kur i di, ku qendron qellimi i pyetjes, do te behesh besimat i krishtere?

Mendon qe je perfekt dhe pa mekate?

Gjithsesi, je atesit, mysliman, ebre, apo i krishtere agnostik(gjithmone nqs e di se c'do thote), per cfare po shqetsohesh atehere? Kur te vdesesh do te hane krimbat njesoj si te gjithe te tjeret nen dhe.
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Pe: Katoliket pergjigjen per ju ..

Princesha, mesa duket nuk e din dilemen se cili ishte femija qe Zoti i kerkoj i Abramit per sakrifice....Isakun apo Ismaelin..;)
Une flas sipas Islamit,Ismailin,ne moshe 13 vjecare, por ka qene sprove....
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pe: Katoliket pergjigjen per ju ..

Kur i di, ku qendron qellimi i pyetjes, do te behesh besimat i krishtere?

Mendon qe je perfekt dhe pa mekate?

Gjithsesi, je atesit, mysliman, ebre, apo i krishtere agnostik(gjithmone nqs e di se c'do thote), per cfare po shqetsohesh atehere? Kur te vdesesh do te hane krimbat njesoj si te gjithe te tjeret nen dhe.

Deshta sqarim. Nisu nga vetvetja, thua se din, por prap pyet besimtaret musliman.
 

ricky_ch

******
Pe: Katoliket pergjigjen per ju ..

ricky, Ado & co. Une hy e jap pergjigje per tu dhene ju nje dritare qe te hapni horizontin e mendjes.
Si nuk e moret vesh se jeni ne vend te gabuar me pyetjet qe beni. Pyetjet tuaja jane per Ebrejt, e me te krishteret ndryshojne si nata e dita...:)
Kjo tregon edhe injorancen qe keni ne kete pikepamje: islamizmi dhe ebreizmi jane te stilit Abramik, ku vendosin rrenjet dhe bazat e religjonit.
Ju, ebrej dhe islam, jeni te filozofise qe nje njeri duhet te sakrifikoje dhe femijen e vet per hire e dashuri (nenshtrim sipas islamit)ndaj Zotit. Shembulli eshte rrenja juaj e Abramit, qe Zoti e provokoj duke i the qe te vriste birin e tij Isakun(sipas ebrejve)apo Ismaelin (sipas islamit)

Filozofia e krishtere meson te kunderten, eshte Zoti Ai qe sakrifikon per njeriun. Zoti qe jep shembullin e Vet duke sakrifikuar te Birin e Tij per njerzimin. Jezusi ishte ebre, dhe kjo filozofi binte ne kundershtim me ebraizmin, per kete u vu ne KYQ. Poashtu edhe me islamin

Perndryshe ku qendron dashuria qe Zoti paska per njeriun? Kjo bie ne kontrast me ju, dhe eshte problem per ju dhe jo te krishteret.

ps.Sa besoj une ne keta gjera jane problem personal, dhe s'hyn ne pune askujt. Shpjegimet i jap nga qe i ndjek, dhe nuk po ofendoj asnjeri.

Ok, Laur, një pyetje tjetër tek kryqëzimi.

1. U kryqëzua Jezusi për shkak se ishte në kundërshtim me ebraizmin (judaizmin)?
2. A ishte kjo metodë e denimit e judëve?

3. Apo u kryqëzua per shkak se ishte në kundërshtim me autoritet romake?
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..

Kush eshte Zoti ketu ?
Pra kemi nje Zot por qe shkon nje Zot tjeter qe ulet pran tije ? ketu smundesh te thuash fryma apo shpirti apo i biri apo ai e ky... po flitet per 2 gjana te ndryshme..pra per 2 Zota ?

Zoti Jezus, pra, mbasi u foli, u ngrit në qiell dhe u ul në të djathtë të Perëndisë.MARKU 16:19
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..

NJE-TRE-KENDESH 3 fjale X 1 gje

Do te lodhen pak syte por do mesohesh..:p
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..

shppjegim palidhje ke ba.. ketu po flitet per 2 objekte... 2 krijesa si me than 2 njerez... smunden 2 njerez me kan ne 1 njeri ! sepse nese ti je ul ne nje karrige dhe une vije ne krah tendin ulem jemi 2 persona jo 1 person ... keshtu qe perdore trurin aq sa ke pak ..
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..

Kush eshte Zoti ketu ?
Pra kemi nje Zot por qe shkon nje Zot tjeter qe ulet pran tije ? ketu smundesh te thuash fryma apo shpirti apo i biri apo ai e ky... po flitet per 2 gjana te ndryshme..pra per 2 Zota ?

Zoti Jezus, pra, mbasi u foli, u ngrit në qiell dhe u ul në të djathtë të Perëndisë.MARKU 16:19


Ne ato momente Jezusi ishte njeri :p Keshtu m'u pergjigj mua nje katolik, mik i imi ! :D
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..

Ne ato momente Jezusi ishte njeri :p Keshtu m'u pergjigj mua nje katolik, mik i imi ! :D

hahahahah srz... edhe fmija mos me mujt me i besu kto budallakina... po edhe nese u kan Jezusi njeri.. ne ato momente.. prap 2 persona jan .. Zoti nalt edhe Jezusi njeri ne krah te Zotit... ashtu qysh po thot ai citat biblik . prap prap jan 2 persona... :p :D
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..

Ne ato momente Jezusi ishte njeri :p Keshtu m'u pergjigj mua nje katolik, mik i imi ! :D
Kete gjuhen perdore diku tjeter, mqs e paske te gjate pa tjeter funksionon..!
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..

Një pyetje që ka të bejë dhe me njerëzoren por duke parë dhe ketu pa dashur të pergjithësoj, cila pjesë e Biblës ju lejon që të ofendoni dhe fyeni besimtarët e feve të tjera ?
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..


Budalla jane njerezit qe punojnë kunder vetvetes, e ne kete rast kush kundershton urdherin e Zotit, behet budalla i marr, sepse deshti APO nuk deshti krejt cka ka marr nga Zoti hua, te jitha do tia kthej, e ne fund edhe shpirtin. Nese ska falenderu per te mirat, per ate do denohet.

Ke ngaterru gjerat, se Muslimanet jane shum te menqur dhe dijne te flasin vetëm pak nga ajo qe u eshte dhënë dije nga Allahu dhe i derguari i Tij. Pergjithesisht, kemi pak njohuri mbi ato çeshtje qe i takojn vetem Zotit.

Porse njerezit jane te humbur, kur shpikin per Zotin gjera qe nuk dijnë, ne rast tek njerezit tuaj ende mbreteron paqartësia, ju qe thoni her nje e her tre zota, kurse ne fakt eshte vetem nje Zot. A nuk eshte buadallek te shpikesh per ate qe nuk di... Bile edhe kur degjoni te verteten, i mbyllni veshet. Kjo eshte padrejtësi tani.


Myslimanet ne pergjithsi jane njerzit me budallenje ne Bote, sidomos ata vende islame me parime kuranore. Nje budalla ne toke si mund te kuptoje gjerat e qiellit.!?!
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..

Një pyetje që ka të bejë dhe me njerëzoren por duke parë dhe ketu pa dashur të pergjithësoj, cila pjesë e Biblës ju lejon që të ofendoni dhe fyeni besimtarët e feve të tjera ?

Jo..! ofendimin e kane myslimanet (tipik idiot te stilit arab)sipas parimit islam.

Qe budallenjet dalin andej nga linidi islami nuk po e thote folsi ketu, por eshte nje studim i mirefidhte..;) Pra eshte nje fakt dhe jo nje ofendim!!!
Budallenje, dhe gjenetikisht te semure psikik. Per kete po ti them edhe arsyet nqs doni, por preferoj te ve ne dukje qe shqiptari i vertete -jo myslimanet, dhe myslimanet jo praktikant, nuk kane lidhje me budallallekun e kesaj rrace..!
Reproductive Health | Full text | Consanguinity and reproductive health among Arabs

 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..

Myslimanet ne pergjithsi jane njerzit me budallenje ne Bote, sidomos ata vende islame me parime kuranore. Nje budalla ne toke si mund te kuptoje gjerat e qiellit.!?!

Nje fjale popullore eshte "I KESHMI TE KESH" pra me fjal ndryshe budalla te thot budall... ! :D mos dil jasht temes po pergjigju qka kam pyet.. amo mos ja fut kot si heren e pare...
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..

Nje fjale popullore eshte "I KESHMI TE KESH" pra me fjal ndryshe budalla te thot budall... ! :D mos dil jasht temes po pergjigju qka kam pyet.. amo mos ja fut kot si heren e pare...

Pergjigjen e pate qe ne ate postimin e pare..! Por nuk arrite ta kapesh, dhe fillove te nxjerresh dhembet jashte bashke me loverboy. Kjo konfermon budallallekun si trashigim..!
/tung
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..

Jo..! ofendimin e kane myslimanet (tipik idiot te stilit arab)sipas parimit islam.

Qe budallenjet dalin andej nga linidi islami nuk po e thote folsi ketu, por eshte nje studim i mirefidhte..;) Pra eshte nje fakt dhe jo nje ofendim!!!
Budallenje, dhe gjenetikisht te semure psikik. Per kete po ti them edhe arsyet nqs doni, por preferoj te ve ne dukje qe shqiptari i vertete -jo myslimanet, dhe myslimanet jo praktikant, nuk kane lidhje me budallallekun e kesaj rrace..!
Reproductive Health | Full text | Consanguinity and reproductive health among Arabs


Të lutëm, ky nuk është problem vetëm i botës arabe, por një problem të tillë e ka edhe Kontinenti Afrikan , madje në Indi proklamohet se fenomeni i tillë ka impakt edhe në ritjen e popullësisë. Pyetja ime ishte tjetër , dhe me dashje ose pa dashje me shpjegove duke vijuar me fyerje dhe iu pergjigje edhe pyetjës. Po të e konceptojmë kesisoj boten dhe ndarjen islam-krishtërizëm ateherë psh : Në Amerikë vriten diku 11 veta në vit ndermjet vete, ku perfshirja me e madhe është 70 përqind nga latino-amerikanet, e myslimanet perfshijnë as 2 përqind të krimeve atje. Ose edhe me tutje, e marim një vend të caktuar i cili është 100 përqind i krishterë dhe me pas nxjerim të dhena të tilla vetëm pse i takon botës së krishtere dhe të dhenat nuk janë as përafersisht të sakta.

Kam një pyetje tjetër, duke pasur parasysh trendin në ritje të pedofilisë nga ana e prifterinjëve, ku u percaktua se prifti nuk duhet të martohet dhe të ruhet nga kryerja e mardhenieve seksuale?
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..

Të lutëm, ky nuk është problem vetëm i botës arabe, por një problem të tillë e ka edhe Kontinenti Afrikan , madje në Indi proklamohet se fenomeni i tillë ka impakt edhe në ritjen e popullësisë. Pyetja ime ishte tjetër , dhe me dashje ose pa dashje me shpjegove duke vijuar me fyerje dhe iu pergjigje edhe pyetjës. Po të e konceptojmë kesisoj boten dhe ndarjen islam-krishtërizëm ateherë psh : Në Amerikë vriten diku 11 veta në vit ndermjet vete, ku perfshirja me e madhe është 70 përqind nga latino-amerikanet, e myslimanet perfshijnë as 2 përqind të krimeve atje. Ose edhe me tutje, e marim një vend të caktuar i cili është 100 përqind i krishterë dhe me pas nxjerim të dhena të tilla vetëm pse i takon botës së krishtere dhe të dhenat nuk janë as përafersisht të sakta.

Kam një pyetje tjetër, duke pasur parasysh trendin në ritje të pedofilisë nga ana e prifterinjëve, ku u percaktua se prifti nuk duhet të martohet dhe të ruhet nga kryerja e mardhenieve seksuale?

Pyetjet qe ju beni ketu jane me kunja, dhe une kunja po ju jap. Ju vrasin pak po keto po kerkoni- po nuk e di pse po u merr te gjitha ti vetoni, lerja atyre qe po i kerkojne!!

Sa per pedofiline eshte pune e pedofilave dhe nuk ka lidhje me krishterimin, pra pyetja jote eshte jasht vendit. Mbase per pedofiline do gjeshe me shume pershtatje ne islam..;)
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..

Pyetjet qe ju beni ketu jane me kunja, dhe une kunja po ju jap. Ju vrasin pak po keto po kerkoni- po nuk e di pse po u merr te gjitha ti vetoni, lerja atyre qe po i kerkojne!!

Sa per pedofiline eshte pune e pedofilave dhe nuk ka lidhje me krishterimin, pra pyetja jote eshte jasht vendit. Mbase per pedofiline do gjeshe me shume pershtatje ne islam..;)

Jo në fakt si është e mundur që prifti të e bekoj një martesë e të mos ketë të drejtë të martohet? Në fakt besoj që po të shikosh burimin nuk është se ndonjeherë iu ndalua martesa edhe prifterinjëve apo jo? A nuk është me mirë të martohesh se sa të i lejosh të të kaplojnë pasionet? Ose edhe me larg se sa e rrezikshme është të mos martohet një person? Pra njeriu mund të jetë katolik i mirë , por ne anën tjetër me perkushtimin ndaj Zotit si prift ai privohet nga martesa që në fakt është dhe urdhër i Zotit . Pra si mundet një prift nese nuk martohet të flas për vlerën e familjës nese vet nuk i lejohet të krijoj një të tillë? Si mundet një burrë i pa martuar asnjeherë të i tregoj dikuj për barazinë midis femrave dhe meshkujve kur ai është i prirur të jetë vetëm gjatë gjithë jetës?

P.s po debatojmë, me intereson kendveshtrimi i një të krishteri për keto, sigurisht nuk je i vetmi ketu apo jo?
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Katoliket pergjigjen per ju ..

haha une i vetmi cfare?? Une jam laik..;)

Edhe ty ta dhashe pergjigjen po as ti se kape..:) Pedofilia eshte dicka personale dhe jo religjoze. Kisha e ndalon pedofiline. Martesa e priftave edhe dicka tjeter akoma, c'lidhje ka martesa e nje kleriku me pedofiline?? Sa hoxhallare kane dale pedofila,(eshte ne troje shqipotare) duke pase disa gra ne shtepi Lol
 
Top