Kenge popullore, motive jugu, veriu etj...

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: I love folk music....


me kte kenge pershendes te gjithe antaret e forumit....
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: Pe: i love folk music....

Muzika popullore me ate tallava ok e pashe dhe kete moj Trixie

o dreq se ke humb fare..mom boj ironikun mua ...te raft e mira...kam thene qe eshte nje teme per ata qe pelqejne kenget popullore, tallavat etj...dhe ka shume njerez qe pelqejne kte rrume dhe jo rock and roll baby ...

mua me pelqejne kenget e huaja shume ama se mohoj qe sa here shkoj ne pube ku ka dhe muzik shqiptare,popullore apo tallava hidhem perpjet me kercy...se mohoj qe me pelqejne edhe kto kenge pervec te huajave..fundja shqiiptar jemi dhe muziken popullore e kemi ne gjak.

adhuroj kenget kosovare...dhe u THEM BRAVO PER MUZIKEN,TEKSTET QE KANE, PER SKENAT,VESHJET. me vjen keq qe sjemi edhe ne kaq te bukur ne skene pasi ka humbur shume tek ne kjo rrume, [tani ngelen tu bo keng tallavaje apo keng hip popi ] sinqerisht jeni perfekte ne kte gje.
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: I love folk music....

 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: I love folk music....

I dashur, me mire kishe kerkuar nderrimin e titullit te temes se sa shfaq gjithe keto mospelqime ne lidhje me ate cka postoje te tjeret.

Vajza qe ka hapur temen, ska ditur te gjeje titullin e sakte per temen por ama idene e temes e ka per kenget popullore, tallav, turbo folk.
Ti ca ke qe indinjohesh kaq shume??
Dhe se marr vesh pse ben sikur se kuptove postimin tim?!!

Sido qe te jete, lajmet e keqia dhe leksionet mi kurse, se skam nevoje ne menyren me absolute, dhe aq me pak nga ty. :)


Dhe qe te mos dalim nga tema, vetem per ty kjo. :p
Ndac degjoje, ndac jo! lol

tallava - YouTube

Atehere po perpiqem ta shpjegoj perseri....Kenge popullore : Te lindura nga folklori i popullit.Pra ja dhe nga vjen muzike folklorike...Tallava ska pune me muziken popullore...Jane dy gjea ndryshe po ashtu si nuk ka te beje as me folklorin shqiptar...Gjithsesi ma merr mendja se shijet e tuaja muzikore duke pare kenget qe poston lejne per te deshiruar po ashtu si dhe infromacionet qe ti ke mbi muziken...Muzike nuk u krijuar kur doli ne qarkullim radio e pare ka shume kohe qe egziston dokumentohu
 

Chocolate

Vrasese_Kufijsh
Titulli: I love folk music....

lol

Shqip flasim, tha, e prape smerr vesh ti shoku. :)
Ska gje, une prape se prape te pershendes lol

Poni - Do Mar Djal Nga Laberia - YouTube


Ps. Kur te kesh mundesi degjo "Clair de Lune" nga C. Debussy (ke dy versione, nje solo e tij, dhe nje ne bashkepunim ku hyn ne loje violina e mrekullueshme. Jo se hyn te populloret por dua te degjosh per here te pare ne jeten tende ate qe vertete eshte muzike per veshet dhe shpirtin tim) :)
 

SELSAJ

Mysterious_Girl
Titulli: I love folk music....

 
Titulli: I love folk music....


meqe mami thot se ngjaj me kete gocen... :) ama ne versionin me ca kile me pak
 

cent

...Lontano
Titulli: I love folk music....

[video=youtube;lCX3Sf-zO4g]http://www.youtube.com/watch?v=lCX3Sf-zO4g[/video]
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: I love folk music....

 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Pe: I love folk music....

[video=youtube;-aOfo6IVnww]http://www.youtube.com/watch?v=-aOfo6IVnww[/video]
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: I love folk music....

 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: I love folk music....

 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: I love folk music....

 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: I love folk music....

 

cent

...Lontano
Titulli: I love folk music....

[video=youtube;v-vvYlqQ8hE]http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=v-vvYlqQ8hE&NR=1[/video]
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: I love folk music....

 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: I love folk music....

[video=youtube;3D-Hu3N6py4]http://www.youtube.com/watch?v=3D-Hu3N6py4[/video]
 
Top