Këngëtarë apo ‘gangsterë’-Personazhet "e njohur" të ‘showpissit’ shqiptar

hajn.jpg

Fjolla Morina është ‘lajmi i ditës’ këtë periudhë për shkak të pistoletave që iu gjetën në kalimin e kufirit, ku shoqërohej nga një biznesmen i njohur kosovar dhe shoferi i saj.

Para se të merremi me armën, le të ndalojmë tek shoferi. Ku i gjeti kaq shumë para Fjolla sa për të punësuar një shofer, ku dihet se ka dy vajza për të rritur dhe nuk shquhet për ndonjë aktivitet të lartë artistik?!

1600541773_jolla.jpg

Po të hedhim një sy pas, kemi Stresin që burgun e ka bërë shtëpinë e dytë sepse hyn e del për armëbajtje, posedim kokaine dhe ndonjë herë tek tuk (kur ka kohë) edhe për plagosje. Por, në fund të herës, quhet këngëtar, VIP i madh si me thënë…

stresi-me-arme.jpg

Morena Taraku është ish miss-i, e cila pas ndërhyrjeve të duhura në vendin e duhur, tentoi të hynte në kufirin kosovar me një makinë luksoze, Bentley, që ishte pak fare e vjedhur.

morena-taraku.jpg

Noizy prezanton ‘Ferrarin’, duke pretenduar se një makinë e tillë blihet me lekë koncertesh (edhe pse zërat thonë se llampat për rritjen e hashashit punojnë mirë andej nga Anglia).

noizi-11.jpeg

Feron e gjorë e rrahin vend e pa vend, e ky vazhdon të ‘bëjë të fortin’, etj, etj.

Për të mos folur pastaj për ‘fjalorin e pastër’ që përdorin vajzat e ‘showpisit’ dhe sjelljen prej lacash lart e poshtë.

Ne përmendëm vetëm disa prej tyre, por emra të mjaftueshëm që na japin të kuptojmë se pas imazhit si këngëtare apo këngëtar, fshihen punë të zeza, që të nxjerrin ‘faqe bardhë’. /Pamfleti
 
Trend i papelqyeshem, por mos harroni se as nuk e shpikem neve, dhe as nuk ndodh vetem ne Shqiperi.

Edhe nje here, kujdes me Pamflet-in. Eshte portal propagande.
 
Noizy prezanton ‘Ferrarin’, duke pretenduar se një makinë e tillë blihet me lekë koncertesh (edhe pse zërat thonë se llampat për rritjen e hashashit punojnë mirë andej nga Anglia).

/Pamfleti

Nuk duhet te publikohen artikuj ku nje individ sulmuhet bazuar ne thashetheme...
 
Seshte justifikim i mjaftueshem.

Nese e ke fjalen per akuzen per propagand, ate nuk e bazoj mbi artikullin e mesiperm. E kam ndjekur portalin ne fjale dhe e njoh qasjen e tyre.

Ne rastin e Noizy-t, une nuk mund te mohoj se mund te jete marr me drog por as Pamfleti s'mund te sulmoj njerez sepse "zerat thone...".

Gjithsesi, nuk po i bej avokatine fenomenit te imazhit te gangsterin ne video muzike.
 
Dhe te mendosh qe kta perdoren si etalon per adoleshentet
Imagjinoni qe edhe ne qe i shajme ,i degjojme
Kshuqe fillojme nga vetja
Hape gojen dhe bej Aaaaa
 
Armëmbajtja pa leje denohet nga 7 deri ne 15 vite burg.
Vetem per kto rrypa (se vipa o turp me i qujt) ligji nuk funksionon kurre.
 
Nuk duhet te publikohen artikuj ku nje individ sulmuhet bazuar ne thashetheme...

Per llampat ja ka fut kot portali sepse noizy ka ekspuls ne angli sot e nji jete. Nuk eshte as eskobar qe ta drejtoje nga shqiperia lol

Ajo qe flitet per të eshte pastrimi i lekve per llogari te biznesmenve te ndryshem ose njerezve qe kane ushtruar aktivitet te paligjshem, dhe kjo nepermjet koncerteve brenda dhe jashte shqiperise.
 
Ajo qe flitet per të eshte pastrimi i lekve per llogari te biznesmenve te ndryshem ose njerezve qe kane ushtruar aktivitet te paligjshem, dhe kjo nepermjet koncerteve brenda dhe jashte shqiperise.

Nuk e perjashtoj si mundesi.

Por jam i bindur se Pamflet-i eshte faqe propagande sepse e kam ndjekur me kujdes. Edhe sikur te jete e sakt me artikullin me siper, perseri qendroj i bindur ne ate qe shkrova. Genjeshtari e thote ndonje te vertet ndonjehere...
 
Nuk e perjashtoj si mundesi.

Por jam i bindur se Pamflet-i eshte faqe propagande sepse e kam ndjekur me kujdes. Edhe sikur te jete e sakt me artikullin me siper, perseri qendroj i bindur ne ate qe shkrova. Genjeshtari e thote ndonje te vertet ndonjehere...

Duhet me patjeter tkaloje ai ligji per shpifje, ndryshe përbaltja, shpifja dhe genjeshtrat sdo ndalen kurre.
 
mu shpif pz, po vjell darken e vitit te ri 1999-2000. 🤮
nuk ngeli zetorist dhe mjelse kooprative pa u bo kengtar!
Gallata eshte qe rrijne gjith diten duke kenduar e kercyer, dashnia- dashnia... por nderkohe krimi dhe dhuna ndaj individit dhe sidomos kunder gjinise femerore, dhuna ne familje etj, jane ne nivele te llahtarshme!
Se ciles dashni i kendojne keta xinxifillat, vetem kta e dine. 😞
 
Lesh. Dikur dikush tatimor pozicion drejtues u kap me noizyn dhe disa te tjere per income tax dhe urdheri nga lart i thane stop mos u merr me ket pune.
Eshte paradoks sepse mua me duhet te deklaroj 1 here ne vit ne tatim tax te ardhurat individuale, vetem sepse me kap fasha e vendosur nga qeveria.
Noizy e all noizat qe te ardhurat i tejkalojne me kushedi sa 0 fashen , nuk deklarojne asgje dhe per pasoje as paguajne tax-a
Pra informaliteti vu
Ska gje se ne do e bejme shtetin po he!
 
Ne skemi pse e trajtojme kte si fenomen "Made in Albania" se kjo ndodh gjithandej.
Videoklipet e Nicky Minaj apo Cardi B jane si filma porno,per mos fol per fjalorin.
Fakti qe ne na tingellon me lehtshem f*uck sesa **fsha eshte mhb tjeter pastaj.
 
Top