Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Hostel

Anëtar i Nderuar
Tani ca hile qe perdor une!
Telefonat Nokia kane blocco note per te marre shenimet,edhe ato shenime ke mundesi tja dergosh nje tjetri qe ka tel Nokia ose ti marresh.Zakonisht ne keto raste un kam dy telefona edhe keshtu njerin e vendos te fikur ne banke ose la derzoj mesues tek katedra edhe nje ne xhep,mesueses as nuk i shkon mendja qe une kam dy telefona se as ato te klases nuk bejne ze per kete gje,keshtuqe me tjetrin i jap drejtim,po kur duhet te kopjoj vetem.Ose e bejme rralle here kete i vjedhim mesues fleten e provimit gjate nje ore mesimi i bejme fotokopje edhe i pergjigjemi provimit ne shtepi per 7 pale qejfe.Kjo e dyta eshte shume e rrezikshme sepse po te zuri mesuesja e ha sa krahu.Po ne te shkolla jone pothuajse te gjithe mesuesit i kemi pensjonista edhe pak te ngathet keshtuqe zor se na kapin!
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
deri ne klase te 8 kam kopjuar sa i kam bere zborin pastaj skisha nevoje te kopjoja sepse paguaja dhe merja shkollen kam dipllome:haha::haha: po sdi asigjo
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
ma merr menja se kam kopjuar me se lehti :p nuk kam pasur nevoj ti fsheh letrat n`gjep sepse i kam len ner bank edhe kur me shihnin profesoret vetem qeshnin dhe nuk me thonin gje :D kshtu qe e kam pas free kopjimin hahaha:D:D:D:D
 

metiboy

G-lan-G
kom kopjuar edhe asnjeher nuk me kan nxen jom rujte mirpo pa kopju nuk e kom lan
 

Elushe

Vogëlushe
Po, kushedi sa here do kisha perseritur te njejten klase po te mos kopjoja :D
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Me nje presore qe na jepte drejtesine....Duhet te dije ligjin, nenin, vitin, autorin LOL te kerkonte dhe biografine e atij qe bente ligjet :D

stili yne...kjo te jepte 5 a 6 ligje ne jave dhe javen tjeter te bente pyetje per ata....fotokopjet e vogla ne ....dhe mjaftonte te shkruaje te njejtat gjera qe na linte shenim ajo...e gjithe klasa te ishte njesoje vetem te ishin te shkruajtura....:D

19 veta qe kopjonin sdo ti keni pare nga njehere...po ja qe kopjonim te gjithe LOL LOL LOL LOL
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
...ndo1here duket se nuk e merr dot klasen pa perfeksionuar metoden e te kopjuarit.

Mua vetem njehere me kane kapur dhe metoda ime ka qene me e thjeshta, fleta e kopjes mbi fletore.
 

eldi

trafikante
ehhh sa per te kopjuar, sapo mbylla nje sezon dhe do filloj nje tjeter sezon (ate te vjeshtes ), ne cdo provim u bej zborin kopjeve. doni te dini si te kopjojm??? ok po ju them:
1 - keni nje material te punuar ne word ose ne pc, e keni ne format A4 atij materialit beji fotokopje por me shkalle te zvogeluar mund te them dhe 50%, aq sa te arrini ju ti shikoni. kete gje e kam praktikuar dhe eshte me rezultat pozitiv.

2 - me celular, per ne goca kemi shum avantazhe me kufje, qe te kesh vetem mikrocip eshte i dukshem ne vesh, por dhe me kufje une kam kupjuar, kaloni kabllin e kufjes mbrapa shpine dhe ,brapa qafe, rrgullojeni me puder dhe kjo gje eshte perfekte, pyetjet mund ti coni me sms, ose te merrni te perdornin mikrofonin e kufjeve, por me mikrofon nuk merret shum vesh, dhe nuk eshte shum praktik, e kam perdorur dhe eshte me rezultat pozitiv.

3 - te coni pyetjet me celular, kjo eshte shum e thjeshte, rendesi ka qe te mbani mend tastieren e celularit, doren poshte bankes dhe syt nga zysha ose sikur po mendohesh dhe po shikon pyetjen e tezes dhe dergoje, kete gje e praktikoj shum.
4 - pastaj metodat e vjetra rrota dhe firzamonika mendoj se duhet ti dini.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
une zakonisht kopjoja nga ato qe kisha afer :puthdore: sepse vet isha i pa guximshem per te bere kopje :lexim:
 

angel boy

cun i veshtire
Normale mundesia me e vogel te me jepet nuk e le te me iki nga duart
 

eldi

trafikante
une zakonisht kopjoja nga ato qe kisha afer :puthdore: sepse vet isha i pa guximshem per te bere kopje :lexim:

e bukur kjo, por eshte pak me spec, sepse duhet te ruhesh se mos te dalin letrat ne pah pastaj eshte shum siper dhe ajo pjese e femrave ne pergjithesi ngelin syt dhe eshte shum e vezhguar. dhe sbesoj se mund te jete me rezultat. :ciaoo::ciaoo:
 

Pogradecari

Anëtar Aktiv
Sa kam kopjuar une asnje ska kopjuar se une nuk kam vajtur asnjehere ne shkolle dhe gjith diten kopjoja te tjeret qe nuk vinin ne shkolle dhe une e beja pushim.
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
E kam pesuar njehere para shume vitesh. Isha ne klase te pare, nga bankat e fundit. Per nje pyetje qe u ktheva tek letra e shoqes sime vjen zysh Monda. "Pelltau" faqja ime e vogel u skuq u be flake. Qe prej asaj shpulle kam mesuar te bej cdo gje me forcat e mija, edhe pse tani jam ne shkolle te larte dhe ndonjehere duhet pak ndihme, ajo goca e vogel qe e qelloi mesuesja me del para syve.

-

Tani e lexova temen icik me mire. Po i pergjigjem.

Metoda per te kopjuar ne klase gjate nje provimi une nuk di. Por nese ke detyre shtepi INTERNETI, se libri sben me gje.
 

Devil

Anëtar i Nderuar
Kam kopju pff me liber siper bankes se kom more munimin me bo nje gjo tjeter ...
 

Erblinaa

Anëtar i ri
Titulli: Keni kopjuar sa keni qen ne shkolle?

Gjithmon kam pas deshire me kopju e pasiqe kurr nuk e kom pas ate guxim eshte dasht te mesoj ........ dhe ne fund rezultati i mir se or te tera pa gjume :D:D
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Keni kopjuar sa keni qen ne shkolle?

ka, kopiuar aq shume sa me jane shtremberuar syte 1 sy shikon majtas e tjetri djathtas pse do rrija te caja Koken ne shtepi duke mesuar un ??? un dilja bridhja te nesermen i kopjoja nga ndonje nxenese e rregullt kujt i plasi ke shkolla
 

silvana

Anëtar i ri
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

ne rastet kur nuk me ka munguar guximi,i kam keputur nje copy-paste...
 

brunja

Antar Aktiv
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

uff ca te them un te gjitha metodat e kopjmit them se i kam praktikuar dhe vazhdoj ca te bej qe sme kapin dot, edhe provim te katedra bashke me profesorin e kam bere dhe prap sme kapi qe kopjet i kisha te shkruara ne faqen 4-5 te fletores se provimit dhe qe ne fund te ores me profesorin ne krah i kam grisur pa e vene re fare jam e papare per kto se po me afron edhe sezoni mos e marrim veten me sysh...
 

*Linda*

Lost out in the desert
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Se c'mu kujtua ai filmi "spionaggio industriale" (spionazh industrial):p Se kshu ecen tashme.

Tani qe te mbaj mend mjafte mire, mbaj mend vitin e pare. LoL.
Un si nxense e ndershme qe isha ate vite, as qe me shkonte nder mendje te kopjoja.
Po ja qe pika ime e dobet ishte Kimi-ja pupu. Qete e qete shkoj nje dite ne shkolle dhe me thojne, "epo sote kemi provimin ne kimi, si nuk e dije ti, e ka pas thene te merkuren etj etj", ate dite un pushim:D c'te besh? te provojme per here te pare te kopjojme provimin. E bejne gjithe per nje here qe e ben ti pune e madhe mendoja. Sikur mos ta kisha be
re kurr ate veprim, direkt me kapi mat. Nje siklet i papame. Qe ate dite kam heq dore!
 

albo'rhyme

iLLyrian CarTeL..
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

haha:) po se shkruaje dot ne nje leter me te madhe?:p

po deri tani skam digjuar as njerin te kopjoj me tehnollogjine ere...hands-free...

un jOm qe kOm kopju me teknOlogjin e re .. nepermjet telefOnitt..

kemi qenn vetem 6-7 nxenes gjat tere testit .. un e kisha te futur ndegjuesen - dhe mikrOfonin qe eshte ne ndegjuese te telefonit ..- perafersisht e ngjajshme me te ipod-it .. nkete menyr kOm kompju te profesOri .. me strikt dhe me rregulla .. shum kOm rreziku se po te me verente profesori do me mbyllej 1sh .. menjeher ..

ama ne funn dOre me isshte bere qull nga djerset duke e shtrenguar ..

po operaciOni i kOpjimitt doli me sukses.. un tregOja pyetjet .. vllau mi jepte pergjegjiet .. ky eshte kOpjimi me i advancuar ne shkOll te mesme .. Keshtu mendOj ..
 

PAZUZU

Dark Knight
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

edhe kam kopiuar edhe kan kopiuar...dhe metodat kane qene nga me te ndrryshmet...te shkruash tek krahu..te shruash tek banka..te shruash tek libri...edhe na i gjo te vogel tek muri...ose me copa letre...ose duke zgjat cik koken me stil...:dong:
 

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Ja dhe un si ky PAZUZU isoj menyrat dhe tek un :D
 

pulcina86

❤️
Titulli: Keni kopjuar kur keni qene ne shkolle ?

Kur isha ne klasat e para nuk veja fare ne shkoll bashk me grupin e fshatit tim edhe kur vinte kushurira i kopjoja c'do gje.
Kurse ketu qe bera ca vjet ne te lart nuk para kopjoja nga te tjeret, nxirja librin nen tavolin.
Ose me sms pyesja te dashurin, ai kerkonte ne internet e fap...kete vetem ne shkenc e kam ber ta dini :D
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Ne shkoll te mesme nuk kam kopjuar askund dhe asnjehere, duke iperjashtu detyrat e matematiken, bile ktu perhere.
Ndersa ne fakultet kopjoj shpesh, dhe e them me mburrje, sepse e beje ne menyre perfecte :p
 
Top