Keni parë ndonjëherë mal mbi pallat?

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Një person në Kinë ka shpenzuar gjashtë vite për të realizuar ëndrrën e tij. Profesori Lin Zhang ka ndërtuar një mal mbi shtëpinë e pallatit ku ai banon. Ai ka zhvendosur disa tonë shkëmbinj mbi tarracën e ndërtesës ku nuk mungon edhe një kopësht.

"Fillimisht ajo ka qenë një papafingo e vogël, por pastaj ndërtoi një mal sipër nesh" tha njëri prej banorëve te ketij pallati.

Tani profesori mund të detyrohet nga autoritetet për të shembur banesën e tij “rrëzë malit”, të cilën e ka ndërtuar prej 6 vitesh. Një zyrtar tha se profesori Zhang nuk kishte marrë leje për ndërtesën dhe do të duhet të prishet, vetëm nëse ai provon që gjithë ato tonë shkëmbinj nuk përbëjnë asnjë rrezik. /albeu.com/

61005.jpg


61006.jpg


61008.jpg


61011.jpg


61012.jpg


61013.jpg


61014.jpg


61015.jpg
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Keni parë ndonjëherë mal mbi pallat?

Po! Une e kam pare, sot ne mengjes, teksa po shkoja ne pune. :byepushime:
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Keni parë ndonjëherë mal mbi pallat?

Leke te harxhuara kot se koti, nuk eshte ndonje bukuri e rralle per tu pare.

Dhe sidomos lart mbi nje pallati.
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Keni parë ndonjëherë mal mbi pallat?

Ide te cmendura
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Keni parë ndonjëherë mal mbi pallat?

Edhe ca ben ky mali nej gje?
Se psh po pate pishine lahesh po ketu a ngjitesh dot te pakten te shijosh ndonje cope perendimi ?
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Keni parë ndonjëherë mal mbi pallat?

Pse mal quhet ky? Kaq te uleta jane malet?
 

Kila

VIP
Titulli: Vila e pazakontë në tarracën e një pallati

Sa lezecemm ..
 

granitii

Antarë
Titulli: Keni parë ndonjëherë mal mbi pallat?

ahaha pak e mundur !?
objketi nuk esht i disajnuar dhe parapar per gjith ata shkembinj
nuk di sa esht statikisht e mundur kur e dim peshen e gurit dha shohim gjith at sasi te shkembinjeve ??
 

lovely

Anëtar i ri
Titulli: Keni parë ndonjëherë mal mbi pallat?

Kodrine me shume se mal permbi.
Po ne usa kane krijuar tarraca e kane mbjelle bahce.

Nese s'perben rrezik che resti pure fundja .

Nje ekstravagance qe nk vret shikimin sesa e inkuriozon dhe fisnikeron
 
Top