kerkoj nje ligj nga kushtetuta e BE!

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
meqe u hap ky nenforum do desha te pyesja ata qe dine dicka ne lidhje me nje ligj nga be per emigrantet qe deshirojne te kthehen pergjithmone ne vendin e tyre dhe duan te hapin ndonje lloj biznesi,kam degjuar se shteti ku jeton x emigrant nqs deshiron te kthehet ne vendin e tij dhe te hape nje pune e inkurajojne dhe e ndihmojne materialisht qe te ike.di ndonje gje per egzistencen e ketij ligji??
 

jackass

Anëtar i ri
nuk e di a ekziston apo jo, por pas luftes ne kosove emigrantet qe jane kthyer nga gjermania ne kosove i u eshte dhene ndihme financiare, tash nuk e di a ka qene ndihme per te filluar ndonje biznes apo jo...po te jesh i sigurt qe i eshte dhene ndihme ne baze te anetareve te familjes, ni familje qe e njoh une i eshte dhene diku rreth 6000 Euro ne ate kohe d.m.th 2000-2001 ...
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Bledi kushtetuta e BE nuk egziston si kushtetute faktikisht nje perpjekje qe u be nuk nxori rezultat se Hollanda dhe Franca nuk pranuan (populli me sakte ) do mundohem se mos gjej ndonje gje
 

BeniT

Donatorë
Une nuk e di per ne Greqi , apo ne BE por ne Itali thuhej qe nqs dorezon dokumentat dhe largohesh per ne vendlindje , te ofronin nje sasi lekesh pak a shume rreth 5-6 milion Lireta, por nuk njoh njeri qe e ka bere kete pune dhe nqs ishte nje ligj zyrtar , thjesht flitej keshtu. besoj qe nje informacion me te plote do ta merrje tek zyra e emigracionit aty ku jeton.
 
Top