Kermilli!

CoLd FiRe™

|Pirat|
Nje kermill ne fund te nje pusi 12 metra te thelle, mundohet te dale jashte,
i shkreti.... c'do dite ngjitej 3 metra ndersa naten e zinte gjumi dhe rreshkiste 2 metra poshte.....

Per sa dite del jashe derziu?
 

CoLd FiRe™

|Pirat|
Titulli: Kermilli!

per 12 dite ?

Jo.


-Por do ju lutesha qe ne vazhdim te jepni dhe nje sqarim mbi pergjigjen,,, pasi nese nuk do jepni nje sqarim ,por vetem nje nr nuk do e konfirmoj pergjigjen e vertete.


Respekte!
 

ida angel

:)
V.I.P
Titulli: Kermilli!

CoLd FiRe™;238620 said:

E mire ..s'jam kundra une :D

Ate 12 e thash se mqs jane 12 metra ..e kermilli bente 1 meter per ccdo dite ..thash se do dilte per 12 dite .
 

CoLd FiRe™

|Pirat|
Titulli: Kermilli!

E mire ..s'jam kundra une :D

Ate 12 e thash se mqs jane 12 metra ..e kermilli bente 1 meter per ccdo dite ..thash se do dilte per 12 dite .Ok moj nuk u keqkuptova!
Thjesht bera nje sqarim qe ta beja lojen pak me interesante! ;)


Po ta mendosh,,,, eshte shume e lehte qe ta gjeni :)
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Kermilli!

13 dite del kermilli 12 dite per te ber 12 metra dhe 1 dite tjeter per te zbritur nga pusi ne toke.
 

ida angel

:)
V.I.P
Titulli: Kermilli!

Une them se po te perdore ashensorin do ngjitet me shpejte LOL

Na e thuaj tani se me bere kurjoze :D
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Kermilli!

Une them se po te perdore ashensorin do ngjitet me shpejte LOL

Na e thuaj tani se me bere kurjoze :D
Ndoshta vdes me heret se 12 dite kermilli lal jeton pak dhe sarrin te dali kurre ku i dihet :):):) Vdes rruges .
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Kermilli!

Diten e pare ngjitet 3 m dhe zbret ne nje meter
te dyten ngjitet ne 4 e zbret tek 2
....................

..............

diten e 8 fillon ngjitjen nga pozicioni 7m dhe shkon ne 10m por zbret naten ne 8m .
Diten e nete ngjitet ne 11 m dhe zbret ne 9 naten
kurse diten e 10 niset nga 9 e shkon ne 12m meqe kapi majen gara mbaroi ,
Pra i duhen 10 dite derziut .
 
Redaktimi i fundit:

CoLd FiRe™

|Pirat|
Titulli: Kermilli!

Diten e pare ngjitet 3 m dhe zbret ne nje meter
te dyten ngjitet ne 4 e zbret tek 2
....................

..............

diten e 8 fillon ngjitjen nga pozicioni 7m dhe shkon ne 10m por zbret naten ne 8m .
Diten e nete ngjitet ne 11 m dhe zbret ne 9 naten
kurse diten e 10 niset nga 9 e shkon ne 12m meqe kapi majen gara mbaroi ,
Pra i duhen 10 dite derziut .Bravo :)
Kjo ishte pergjigja e sakte ;)

Respekte.
 

ASG

aSg
Titulli: Kermilli!

Diten e pare ngjitet 3 m dhe zbret ne nje meter
te dyten ngjitet ne 4 e zbret tek 2
....................

..............

diten e 8 fillon ngjitjen nga pozicioni 7m dhe shkon ne 10m por zbret naten ne 8m .
Diten e nete ngjitet ne 11 m dhe zbret ne 9 naten
kurse diten e 10 niset nga 9 e shkon ne 12m meqe kapi majen gara mbaroi ,
Pra i duhen 10 dite derziut .

Te lumte................
 
Top