• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Këshilla e plakut të mençur

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Një njeri kur arriti moshën e pleqërisë i mblodhi djemtë e tij dhe u tha:

- O djemtë e mi! Unë arrita pleqërinë dhe nga gjithë këto vite kam nxjerrë shumë mësime, prandaj o djemtë e mi, para se të vdes, dëshiroj t’ju këshilloj.

- Djemtë e mi! Kjo botë është kalimtare dhe njeriu është vetëm mysafir ne te. Ju këshilloj, kur te jeni në mesin e njerëzve mbani gjithmonë tri gjëra me vete: Një metër, një gurë kandari dhe një gjilpërë.

 • Djemtë u çuditën me këshillën e babait dhe filluan ta pyesnin.
 • - Përse ta mbajmë metrin? Pyeti djali i madh.
 • - Që me te ta matni vendin ku do të rrini në mesin e të tjerëve, tha plaku.
 • - Po përse gurin e kandarit? Pyeti djali tjetër.
 • - Ta peshoni me te fjalën para se ta flitni, tha plaku.
 • - Po gjilpërën? Pyeti djali i vogël.
 • - Që me te ta thumboni vetën, para se ta thumboni tjetrin, tha plaku dhe nuk foli më.

 
Private conversations
Help Users
  Top