Këto janë 6 femrat ‘shtriga’ të horoskopit

1601879604807.png

Qoftë për partnerin tënd, apo për këdo person tjetër që do të takosh në jetën tënde, është e rëndësishme të kesh të dhëna mbi personalitetin e tyre. Dhe të të gjitha informacioneve që do të mbledhësh, ta dish që më e sakta është ajo e shenjës së horoskopit, sepse në bazë të datës së lindjes mund të kesh një udhëzim të plotë për të zbuluar sekretet më të fshehta. Të mbash mënd ëe nëse nuk do të qëllosh 100%, të paktën do të jesh shumë afer.

Dashi (21 Mars – 20 Prill) Nuk është një sekret që Dashi është një nga shenjat më kokforta dhe te kontrolluara të zodiakut, por kjo cilësi nuk është në kontrast me një miqësi të mirë. Duhet vetëm të sigurohesh që personi tjetër nuk beson se po e tradhëton sepse nuk e di akoma kuptimin modern të fjalës tradhëti. Do të bëjë ç’të jetë e mundur për të shkatërruaar tradhëtarët në mënyrën sa më të shpejtë dhe të pamërshirshme. Mos u gënje nga pamja e njeriut të mirë sepse Brenda saj është mbretëresha e manipulimit. Njihe që të sigurohesh.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik) Mbahet si një shenjë pesimiste, por kur vjen një plan që e ndez, fillon e behet e fiksuar dhe I shtohet imagjinata. Aktet e hakmarrjes janë epikë, duhet medoemos që të përfundojnë me çdo gjë të ndarë në pjesë të barabarta. Natyrisht frikat dhe urrejt e saj nuk do të jenë përgjithmonë, pork jo nuk do të thotë se nuk do ti përdori për të shkatërruar sa më shpejt armiqtë ose ata që e kanë tallur. Kjo sepse është një person që ka shumë dyshime dhe përfundon duke e parë tradhëtinë në çdo aksion pozitiv. Për të shlyer, nëse nuk shikon këtë aspect tek të gjithë, do të jetë një person ekstremisht I drejtë, që kërkon të përforcojë miqtë e vërtetë më shumë se ç’do person tjetër.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht) Aspekti më pozitiv I Luanit përsa I përket anës së errët ka të bëjë me faktin që është një person që I pëlqen intriga. Nga ana tjetër, nuk e ka për problem të zihet hapur me këdo që I vihet kundër. Personaliteti I jep një karakter shumë egocentric, duke arritur të besojë se ka me të vërtet të drejtë. Kjo e nxit atë të bëhet një kundërshtar I frikshëm në shfarëdo përballje apo dialogu. Nuk mbahet si një grua me aftësi për kapitullim, dhe përveç të qënit ekstremisht e sigurtë tek vetvetja, është kokfortë prej natyrës. Problemi është tek fakti që gjithë ketyre I shtohet edhte fantasia e tepruar dhe kështu do të përfundojë duke i bërë të tjerët të besojnë që ka të drejtë, duke justifikuar veprimet e veta dhe duke përforcuar menyrën e të sjellurit. Një egoizëm që ushqehet është diçka shumë e rrezikshme për tu marrë në konsideratë, kështu që mos e nënvlerësoni një luaneshë ose prisni pasojat.

Virgjëresha (23 Gusht – 21 Shtator) Edhe pse është një person shumë I turpshëm dhe I sjellshëm, kur I shkel në kallo, nxjerr anën e një fëmije të paedukuar. Del ajo ana e keqe, kritike dhe terresisht e pamëshirshme, gati për të gjuajtur këdo që I kundërpërgjigjet objektivave të veta. Eshtë pikërisht ky aspekt delikat që ben gjuajtje të dyfishtë,kështuqë të duhet të mësoah që asnjë armik nuk duhet nënvlerësuar.

Akrepi (23 Tetor – 22 Nëntor) E vetmja herë që një insekt I tillë është zgjedhur kaq mirë për të përfaqësuar një shenjë të horoskopit. Akrepat mund të jenë miq besnikë dhe dashnorët më pasionantë, dhe në të njëjtën kohë, armiku më agresiv, dhe dhunues që mund të kesh takuar. Për më tepër, janë ekstremisht xhelozë dhe të rezervuar dhe mund të kesh të bësh me një bombë me sahat. Më mirë se të gjithë ata dinë të tallen në dashuri kështuqë nuk do të jetë e vështirë të të mashtrojnë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars) Sërish gjejmë një dyjëzim të një gruaje që duket njeri I mirë, me dhembshuri që bën çdo gjë për të ndihmuar të tjerët, por që mund të bëhet një burim pesimizmi në jetën tënde. Përderisa ka tendencë të kujdeset më shumë për të tjerët, ekzistenca e saj është komplet një falimentim dhe kjo gjë do të ndikojë dhe tek lidhja juaj. Urrejta do të përfundojë të të bëjë të ndihesh personi më I keq në botë. Dhe kjo sepse nuk është në gjëndjë të udhëheqi veten e vet.
 
Last edited by a moderator:
shtriga-696x349-1.png


Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars) Sërish gjejmë një dyjëzim të një gruaje që duket njeri I mirë, me dhembshuri që bën çdo gjë për të ndihmuar të tjerët, por që mund të bëhet një burim pesimizmi në jetën tënde. Përderisa ka tendencë të kujdeset më shumë për të tjerët, ekzistenca e saj është komplet një falimentim dhe kjo gjë do të ndikojë dhe tek lidhja juaj. Urrejta do të përfundojë të të bëjë të ndihesh personi më I keq në botë. Dhe kjo sepse nuk është në gjëndjë të udhëheqi veten e vet.
Nc nc nc!!!
Këtu duhet të jenë ato që janë, jo ato që "mund të bëhen"......?
Të gjithë mund të bëhen ?
 

Attachments

  • shtriga-696x349-1.png
    shtriga-696x349-1.png
    334.2 KB · Shikime: 0
  • shtriga-696x349-1.png
    shtriga-696x349-1.png
    334.2 KB · Shikime: 0
Luani (23 Korrik – 22 Gusht) Aspekti më pozitiv I Luanit përsa I përket anës së errët ka të bëjë me faktin që është një person që I pëlqen intriga. Nga ana tjetër, nuk e ka për problem të zihet hapur me këdo që I vihet kundër. Personaliteti I jep një karakter shumë egocentric, duke arritur të besojë se ka me të vërtet të drejtë. Kjo e nxit atë të bëhet një kundërshtar I frikshëm në shfarëdo përballje apo dialogu. Nuk mbahet si një grua me aftësi për kapitullim, dhe përveç të qënit ekstremisht e sigurtë tek vetvetja, është kokfortë prej natyrës. Problemi është tek fakti që gjithë ketyre I shtohet edhte fantasia e tepruar dhe kështu do të përfundojë duke i bërë të tjerët të besojnë që ka të drejtë, duke justifikuar veprimet e veta dhe duke përforcuar menyrën e të sjellurit. Një egoizëm që ushqehet është diçka shumë e rrezikshme për tu marrë në konsideratë, kështu që mos e nënvlerësoni një luaneshë ose prisni pasojat

Kjo mund te jet
@DeliriumMind ,po jo un?
 
Luani (23 Korrik – 22 Gusht) Aspekti më pozitiv I Luanit përsa I përket anës së errët ka të bëjë me faktin që është një person që I pëlqen intriga. Nga ana tjetër, nuk e ka për problem të zihet hapur me këdo që I vihet kundër. Personaliteti I jep një karakter shumë egocentric, duke arritur të besojë se ka me të vërtet të drejtë. Kjo e nxit atë të bëhet një kundërshtar I frikshëm në shfarëdo përballje apo dialogu. Nuk mbahet si një grua me aftësi për kapitullim, dhe përveç të qënit ekstremisht e sigurtë tek vetvetja, është kokfortë prej natyrës. Problemi është tek fakti që gjithë ketyre I shtohet edhte fantasia e tepruar dhe kështu do të përfundojë duke i bërë të tjerët të besojnë që ka të drejtë, duke justifikuar veprimet e veta dhe duke përforcuar menyrën e të sjellurit. Një egoizëm që ushqehet është diçka shumë e rrezikshme për tu marrë në konsideratë, kështu që mos e nënvlerësoni një luaneshë ose prisni pasojat

Kjo mund te jet
@DeliriumMind ,po jo un?
Ta marr si sharje ket qe the? Lol

Qesh mi se eshte falas ??????
 
Gaforret kane fytyre femijenore,duken si engjell lool.
Thengjill i mbuluar:p:p.
O jetmira po si engjell je me thone:):).
Eh engjelli im :giggle::giggle:
 
Top