Këtyre 5 shenjave mos ia tregoni kurrë sekretet

DeliriumMind

All I need is Pink 🍨
Përpara se t’i besoni dikujt një sekret, sigurohuni që ky i fundit nuk do ta përhapë atë. Lista nuk është aq e shkurtër ndaj vazhdoni lexoni dhe bëni lidhjet e shenjave me njerëzit që njihni në mënyrë që të jeni të përgatitur.

Dashi-Nëse dashi mund të mbajë nën kontroll pijen, mund të mbajë dhe sekretin tuaj. Në një atmosferë festive ku të gjithë janë të pirë, dashit i rrëshket të parit gjuha dhe fillon të flaës më shumë nga se duhet.

Binjakët-Janë shenja e komunikimit, ndaj nuk u vëmë faj atyre, por juve që shkoni i thoni një sekret binjakëve. Nuk e bëjnë nga dashakeqësia, por flasin aq shumë saqë nuk i filtrojnë informacionet që japin.

Gaforrja-Nëse një gaforre bën thashetheme me ju, e sigurtë që bën thashetheme edhe PËR JU, shkruan ‘bota sot’. Janë dëgjues të mirë, por sapo të largohet nga ju, biseda e rradhës që do të bëjë me të tjerët do të jenë problemet tuaja.

Peshorja-Peshorja nuk pëlqen të jetë në qëndër të vëmendjes, por kur i jepet rasti e përqafon dhe këtë gjë e bën duke folur më shumë se duhet, jo vetëm për të tjerët por edhe për veten.

Shigjetari-Shigjetarit i flet goja para mendjes dhe kjo është arsyeja përse kjo shenjë nuk mban dot sekrete
 

Summertime

Antarë i Respektuar
S'e ka keq kte per peshoren dhe pse ajo e di kur, ku dhe si t'ua nxjerre te tjereve sekretet. Gjithsesi nuk e ben nga dashakeqesia
 
Opo asnje shenje hic fare sekretet!
Perndryshe ca sekreti eshte nese ja tregon te tjereve?
Une as vetes time nuk ja tregoj sekretet, jo me te tjereve?
 
Top