Kjo është pula që kushton 2 500 dollarë

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Kjo është pula që kushton 2 500 dollarë

Ayam-Cemani-Chicken3.jpg


Ayam Cemani është një lloj pule që kushton rreth 2500 dollarë. Ajo konsiderohet si më të shtrenjta në botë për shkak të veçantisë që kanë.

Ayam-Cemani-Chicken6.jpg


Pulat që rriten në Indonezi dhe konsiderohen si të rralla, janë të zeza si në pjesën e jashtme ashtu edhe në atë të brendshme.

Ayam-Cemani-Chicken3.jpg


Puplat e tyre janë të zeza, sqepat, kthetrat, madje edhe mishi, eshtrat dhe të gjitha organet e brendshme janë të tilla.

cemani-soup.jpg

I vetmi element jo i zi i këtyre shpendëve është gjaku, i cili ka ngjyrë të kuqe, siç është tek të gjithë kafshët, shpendët dhe njerëzit.

Ayam-Cemani-Chicken4-830x753.jpg


Ekspertët thonë se ato janë të zeza për shkak të karakteristikës gjenetike të njohur si “fibromelanosis”, e cila ndihmon në përshpejtimin e krijimit të qelizave të zeza të pigmenteve. Mishin e kësaj pule vlerësohet shumë.

cemani-chickens-06.jpg


g.shqip
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Kjo është pula që kushton 2 500 dollarë

اa mos bejne gje veze floriri kto?
 

Aver

VIP
Titulli: Kjo është pula që kushton 2 500 dollarë

Duhet te shijoj mire me coca-cola kjo lupa.
 

MAX

Anëtar i ri
Titulli: Kjo është pula që kushton 2 500 dollarë

Nuk eshte pule mer eshte gjel...nuk ja shikoni kreshten?!
 
Top